Login lub e-mail Hasło   

Druidowie Galijscy – Horoskop Drzewny

Druidowie Galijscy, którzy spędzali całe swe życie na medytacjach wśród lasów i puszcz stwierdzili na podstawie wieloletnich obserwacji, – że każda istota ludzka ma swojego...
Wyświetlenia: 9.263 Zamieszczono 17/01/2011

Charakter i przyszłość każdego człowieka zależny jest od sił wiążących go z ziemią i słońcem, a los jego określa wzajemne położenie tych planet względem siebie.

Druidowie Galijscy, którzy spędzali całe swe życie na medytacjach wśród lasów i puszcz stwierdzili na podstawie wieloletnich obserwacji, – że każda istota ludzka ma swojego przedstawiciela w jednym z gatunków drzew, z którym jest związana podobieństwem i cechami charakteru.

Drzewa różnią się między sobą tak jak i ludzie. Są drzewa silne, ozdobne, delikatne… każde z nich różni się też zapachem… jabłoń, lipa, sosna…

Sprawdź datę swego urodzenia:

 

21.III - zrównanie wiosenne (symbol: dąb)

24.VI – przesilenie letnie (symbol: brzoza)

23.IX – zrównanie jesienne (symbol: oliwka)

22.XII – przesilenie zimowe (symbol: buk)

23.XII- 1.I oraz 25.VI- 4.VII              (symbol: jabłoń)

2- 11.I oraz 5- 14.VII (symbol: jodła)

12- 24.I oraz 15- 25.VII (symbol: wiąz)

25.I – 3.II oraz 26.VII – 4.VIII           (symbol: cyprys)

4- 8.II i 1-14.V oraz 5- 13.VIII           (symbol: topola)

9 -18.II oraz 14- 23.VIII (symbol: cedr)

19- 28.II oraz 24.VIII- 2.IX (symbol: sosna)

1- 19.III oraz 3- 12.IX (symbol: wierzba)

11- 20.III oraz 13 -22.IX (symbol: lipa)

22- 31.III oraz 24.IX -3.X (symbol: leszczyna)

1- 10.IV oraz 4- 13.X         (symbol: jarzębina)

11- 20.IV oraz 14- 23.X (symbol: klon)

21- 30.IV oraz 24.X – 2.XI (symbol: orzech)

15- 24.V oraz 12- 21.XI (symbol: kasztan)

25.V – 3.VI oraz 22.XI – 1.XII           (symbol: jesion)

4- 13.VI oraz 2- 11.XII (symbol: grab)

14- 23.VI oraz 12- 21.XII (symbol: figa)

 

Żywotne soki które krążą w Twoim Symbolu:

 

1.Inteligencja, dowcip, zdolność do analizowania i dedukowania – skłonność do refleksji to wyróżniki: Cypru, cedru, klonu, oliwki, sosny, jabłoni oraz jodły.

 

2.Inteligencja połączona z wyobraźnią, zdolność do syntezy, intuicja, fantazja to wyróżniki: brzozy, grabu, jesionu, leszczyny, topili, wierzby oraz jarzębiny.

 

3.Inteligencja, zdolności organizacyjne i zmysł obserwacji, realizm jest wyróżnikiem:

Kasztanu, dębu, figi, buku, orzecha, wiązu oraz lipy.

 

Natura Twego Symbolu:

 

DĄB:

(Natura silna - 21.III - zrównanie wiosenne),

Przykładem osoby pod wpływem dębu jest J.S.Bach.

Piękny i żywotny. Jego natura nie ma kruchego charakteru. Nawet kobieta dąb nie potrzebuje ochrony i często ona sama jest partnerem silniejszym pod względem fizycznym i moralnym. Solidność, godność – to cechy tej osoby.

 

Zdrowie – znakomite, na szczęście, bo człowiek – dąb nie znosi chorób, lekarzy, lekarstw…

A widok krwi denerwuje go i przeraża.

Oprócz siły dąb wyróżnia się odwagą. Jednak odwaga ta jest zawsze połączona ze świadomością niebezpieczeństwa: ma raczej źródło raczej w dumie niż zuchwałości.

Typ bohaterski i heroiczny.

 

Siła jego charakteru, który nie ma w sobie nic z giętkości, naraża go często na przykrości i kosztuje bardzo drogo. Bardzo liberalny, szanuje wolność i poglądy innych ludzi. Niezależny nie cierpi najmniejszych nacisków. Przyjacielski, gościnny. W miłości pada ofiarą gwałtownego „coupe de foudre”, – czyli uczucia od pierwszego wejrzenia, ale…za każdym razem wierzy, iż spotyka miłość na całe życie. Z wiekiem traktuje małżeństwo na tzw. rozsądek.

 

Jego solidność nie znosi zmian. Jest raczej konserwatystą. W stosunkach z innymi – egocentryczny. Biada wam, jeśli będzie waszym partnerem na przyjęciu…

Inteligencja dębu jest konkretna – stoi mocno na ziemi. W pracy jest człowiekiem czynu, nie jest jednak pozbawiony intuicji.

 

Dąb jest drzewem błogosławionym, płodnym. Szukajcie zawsze schronienia w cieniu jego opiekuńczych gałęzi.

 

BRZOZA:

(Twórca - 24.VI – przesilenie letnie)

Przykładem osoby pod wpływem brzozy jest: Jan Chrzciciel.

Drzewo piękne i delikatne. Żywe, eleganckie i efektowne. Jest osobą lubianą i poszukiwaną w towarzystwie. Sympatyczna miła brzoza nigdy nie sprawia otoczeniu kłopotu. Nie zrujnuje także waszego budżetu, potrzebuje tak mało! Nie lubi obfitych posiłków, pije umiarkowanie, nie zaśmiewa się bez powodu. Nie znosi wulgarności w żadnej dziedzinie życia. Jest zupełnie pozbawiona snobizmu.

 

Kocha życie na łonie natury, ale łatwo dostosowuje się do innych sytuacji, byle by dano jej pracować w spokoju. Niech was nie zmyli jej delikatna powierzchowność – potrafi być tytanem pracy.

 

Nie przeżywa miłości namiętnie. Jej uczucie jest stałe i wierne. Zawsze uczyni wszystko, aby partner był z nią szczęśliwy. Nie żałuje nigdy swego wyboru, chyba, że wyjątkowo źle trafi.

Posiada sporą inteligencję połączoną z wyobraźnią. Jeśli okoliczności ułożą się jej pomyślnie będzie zawsze pracować twórczo.

 

Inteligencja, pracowitość, fantazja powinna jej otworzyć wszystkie drzwi. Brzoza jednak nie posiada zbyt wielkich ambicji, wystarczy jej twórczość, dom i dobra biblioteka. Wokół niej zawsze wyczuwa się atmosferę spokoju, zadowolenia i zwykłego ludzkiego szczęścia.

 

OLIWKA:

(Mędrzec - 23.IX – zrównanie jesienne)

Przykładem osoby pod wpływem oliwki jest: Cesarz August.

Mimo iż powierzchowność przeciętna, oliwka nie jest pozbawiona wdzięku, potrzebuje słońca i w cieple uczuć – rozkwita.

 

Z chorób prześladuje ją całe życie najczęściej reumatyzm. Jest osobą pełną rozsądku i unika wszelakich agresywnych i gwałtownych scen. Pełna dyskrecji nie interweniuje w życie swego otoczenia. Jej tolerancja i delikatność nie mają nic wspólnego z obojętnością. Przeżywa głęboko sprawy swych bliskich. Usposobienie pogodne, charakter spokojny, duże poczucie sprawiedliwości. Trochę psycholog, stara się w czuć w sytuację swoich bliskich i otoczenia.

 

W miłości pozbawiona raczej uczucia zazdrości – nigdy jej nie okazuje. Toleruje wolność swego partnera, nawet, jeśli ma jej to sprawić ból. To nie jest słabość ani rezygnacja – ot po prostu życiowa filozofia.

 

Inteligentna zdolna do refleksji. Lubi książki chętnie otacza się mądrymi ludźmi. Wnosi w domu spokój i szczęście.

 

BUK:

(Wynalazca - 22.XII – przesilenie zimowe )

Przykładem osoby pod wpływem buku jest: Puccini

Piękny i szlachetny. Dba bardzo o swoją powierzchniowość, nawet trochę do przesady. Dużo dobrego gustu, tak w ubiorze, jak i w urządzeniu swojego lokum, jeśli środki materialne mu na to pozwolą.

 

Robi śmiałe projekty w życiu i- co najważniejsze - zawsze je realizuje. Wspaniały organizator swojego życia. Chociaż praktyczny i życiowy, zawsze zdolny jest do uczuć szlachetnych. Znakomity gospodarz budżetem domowym. Oszczędny acz, nie skąpy i nie marnotrawny. Nadaje się na kierownicze stanowiska. Jest człowiekiem rozważającym za i przeciw i nieryzykującym nigdy.

 

W miłości buk nie wyróżnia się fantazją. Jego postawa jest pełna rozsądku i w tej dziedzinie jest doskonałym współmałżonkiem. Chce mieć urządzony wygodnie dom  i wysoki komfort życia. W późniejszym okresie przeżywa jeden lub dwa niegroźne flirty – przygody. Bardzo dba o formę – aż do obsesji. Dieta, sport, aby zachować sylwetkę i piękność do późnej starości.

 

Materialista chce być bogatym i szczęśliwym. To twarde drzewo i nie ustępliwe.

 

JABŁOŃ:

(Miłość - 23.XII- 1.I oraz 25.VI- 4.VII )

Przykładem osoby pod wpływem jabłoni jest George Sand i Henryk VIII

Niezbyt mocnej budowy jest to drzewo, ale jakże wdzięcznego wyglądu. Posiada wiele sexapilu, uroku osobistego i delikatności. To też do późnego wieku cieszyć się będzie powodzeniem u płci odmiennej.

 

Przez całe życie uczuciowa, zakochana (szczęśliwie i nie), gotowa do przygód i flirtów. Jeśli znajdzie zadowolenie w małżeństwie, rezygnuje z odskoków,…ale tylko…na tak zwany rozum, bowiem chce kochać i chce być kochaną.

Mimo tej romansowej natury jest w zasadzie bardzo czułym i wiernym partnerem. Zupełnie brak jej wyrachowania. Odda ostatnią koszulę, podzieli się ostatnim groszem. Toteż bywa, że jej życzliwość bywa nadużywana. Jabłoń nie myśli o jutrze. Żyje dniem dzisiejszym. Często jest roztargniona. A w ogóle jest trochę takim niefrasobliwym filozofem z pewną dozą fantazji.

 

Ma zdolności naukowe i jeśli warunki pomyślnie jej się ułożą – zachodzi wysoko i osiąga tytuły i zaszczyty. Życie ma ruchliwe, nigdy spokojne i nudne.

 

JODŁA:

(Mistyk - 2- 11.I oraz 5- 14.VII)

Przykładem osoby pod wpływem jodły jest: Mazarini, la Fontanie, Mendes France

Jej uroda jest typu surowego, chłodnego, a elegancja zawsze oryginalna. Wyróżnia się w towarzystwie godnością, rezerwą, kulturą.

 

Lubi biżuterię (kobieta), ładne meble, w ogóle kocha piękno w każdej postaci. Żyje długo, chociaż bywa, że wlecze się za nią jakaś choroba chroniczna. Wcale niełatwa do życia jest nasza jodła. Kapryśna, uparta toteż często zostaje sama w wielkim tłumie. Ma skłonności do egoizmu, (choć nie zawsze zdaje sobie z tego sprawę), co nie znaczy na przykład, że dla rodziny najbliższej jest nie dobra. Przeciwnie! Krąg rodzinny – to ona sama i dla nich gotowa jest do daleko posuniętych poświęceń.

 

Małomówna, skromnych wymagań dla obcych nawet szorstka. Ogromnie ambitna, uzdolniona, nadzwyczajnej pracowitości. W miłości jest stroną niezadowoloną. Chce dużo a mniej daje sama. Jeśli trafi na swój typ zakochuje się namiętnie i wiernie.

 

Wyjątkowa inteligencja daje jej dużo możliwości do kształcenia. Ale bywa, że zawód, który zdobywa nie ma nic wspólnego z jej dyplomem.

Często ma wrogów, ale i wielu wiernych przyjaciół. Bo można na nią liczyć w potrzebie. To niezawodny człowiek.

 

WIĄZ:

(Moralista - 12- 24.I oraz 15- 25.VII)

Przykładem osoby pod wpływem wiązu jest : Moliere, Stendhal

Dorodność postaci zwraca uwagę. Tym bardziej,że ubiera się wytwornie i gustownie. Zadawala się w życiu czymkolwiek i nie komplikuje życia ani sobie, ani drugim. Jest spokojny, opanowany. Wymaga dużo i ma za złe innym wszelakie błędy i wady.

 

Bardzo delikatnego zdrowia, mimo pozorów, choruje często, ale raczej nie groźnie. Z natury pogodny, budzi ufność u ludzi. A już szczególnie w pracy zawodowej cieszy się uznaniem. Wierny i uczciwy w małżeństwie, bardzo sumienie traktuje swoje obowiązki rodzinne.

 

Lubi kierować ludźmi, nie bardzo lubi słuchać. Warto mu darować pewną apodyktyczność i nawet czasem despotyzm, bowiem jest natury szlachetnej, uczynną i ofiarną.

Inteligencji żywej, ale konkretnej i praktycznej. Posiada nie tylko umysł nieprzeciętny, ale i zdolne ręce.

 

Ma poczucie humoru, ale ma też humory. Swoje życie planuje rozsądnie i wykorzysta je jak najrozsądniej.

 

CYPRYS:

(Wierność - 25.I – 3.II oraz 26.VII – 4.VIII )

Przykładem osoby pod wpływem cyprysu jest: Schubert, Mozart.

Mocny, solidny i muskularnie zbudowany jest ten cyprys, często o powierzchowności wieśniaka.

Nie trzeba mu wiele do szczęścia. A życie układa sobie w zależności od okoliczności.

I wszędzie, w każdych warunkach potrafi być zadowolony, pogodny, pełen optymizmu. Będzie długo młody z takim usposobieniem. W życiu pragnie dwóch rzeczy: pieniędzy i sławy. Reszta – marginesowa.

 

Nie lubi samotności, chce zawsze otoczony być rodziną, przyjaciółmi. Ale nie jest sentymentalny. Jest butny i surowy, gwałtowny i oportunistyczny, pedantyczny i bałaganiarski . W ogóle indywidualność przedziwna! Nie znosi dyskusji, a lubi się wypowiadać. Jego giętki charakter ułatwia mu życie.

 

W miłości gwałtowny i niezaspokojony, posiada piękną cechę – życzliwość i wierność w przyjaźni. Jego żywa inteligencja połączona jest ze skłonnością do refleksji.

Życie ułoży sobie spokojnie, dozując pracę i przyjemność. Ale mimo wszystko czegoś mu będzie zawsze brak…

 

TOPOLA:

(Pesymista - 4- 8.II i 1-14.V oraz 5- 13.VIII)

Przykładem osoby pod wpływem topoli jest: Mata Hari, Salvadore Dali.

Dekoracyjna, miła dla oka. Nie starzeje się w ogóle. Jest pozbawiona zupełnie tupetu, odważna tylko w decydujących mementach zawsze jakby z góry na przegranej pozycji.

 

Ma potrzebę życzliwości, miłego otoczenia, ale jest wybredna i często samotna. Ogromna wrażliwość nie ułatwia jej stosunków z ludźmi. Swoje przeżycia chowa głęboko. Jej pesymizm towarzyszy jej w życiu na przemian z entuzjazmem. Śmiało stawia czoła w obronie swych poglądów, a w ogóle nie jest łatwo jej dogodzić.

 

Jej niespokojne serce zdolne do wielkich uczuć i przeżyć rzadko bywa usatysfakcjonowane. Natura artystyczna, dobry organizator, trochę filozof. Posiada piękną cechę – jest wypróbowaną podporą w ciężkich chwilach.

 

Swego partnera traktuje niezwykle poważnie. W małżeństwie rzadko się rozwodzi. Chociaż tak bardzo niezależna – w miłości staje się zależną i miękką.

 

CEDR:

(Optymista - 9 -18.II oraz 14- 23.VIII)

Przykładem osoby pod wpływem cedru jest:  Napoleon, Lincoln.

Jest to drzewo solidne i rosłe. Uroda jego jest rzadka, rasowa. Posiada duże zdolności zaadaptowania się do wszelkich warunków życiowych, choć w marzeniach zawsze pragnie dla siebie najwyższego komfortu (ma skłonności do patrzenia na świat z góry).

 

Cieszy się dobrym zdrowiem. Nie grzeszy nieśmiałością. Jest pewny siebie, zdecydowany i trochę drażliwy. Lubi imponować, zresztą ma, czym, bowiem jest zdolny, pracowity, osiąga zawsze zamierzone cele. Wierzy w siebie, niepowodzenia go wcale nie zniechęcają. To samo w miłości. Jego partnerzy czują oparcie w jego optymizmie i w cieniu jego energii układają swoje życie. Ale on jest wybredny i całe swoje życie czeka na tą jedyną wielką miłość.

W pracy posiada instynkt wodza i podejmuje szybkie decyzje. Urodzony do przygód, tęskniący do nich, w rezultacie prowadzi życie zawodowe normalne, ale bardzo ruchliwe.

Bardzo umuzykalniony.

 

SOSNA:

(Wyrafinowanie - 19- 28.II oraz 24.VIII- 2.IX )

Przykładem osoby pod wpływem sosny jest:  Renoir, Montaigne.

Sosna jest świadoma swego wdzięku. Trochę zapatrzona w siebie, lubi otaczać się przyjemnymi ludźmi. Mimo pozornej słabości jest twarda, umie walczyć z trudnościami, i tak układa sobie życie jak jej wygodnie. Nie ma w niej nic pasywnego. Odważna aż do zuchwałości, w każdej dziedzinie życia zajmie jakieś miejsce, osiągnie coś dla siebie. Jest dobrym kolegą i kompanem, w przyjaźni z rezerwą i powściągliwością.

 

Za to w miłości płonie jasnym i gwałtownym płomieniem, ale równie szybko gaśnie jej namiętność. Bardzo łatwo zraża się i zniechęca. Przeżyje wiele gorzkich rozczarowań zanim czasem natrafi na swój typ.

 

Zadośćuczynienie znajduje zawsze w pracy. Jest dobrym organizatorem, cieszy się zaufaniem otoczenia. Jej praktyczna filozofia życiowa, jej śmiałość zapewnia jej piękne efekty… dopóki nowe uczucia, (które traktuje bardzo sentymentalnie( nie zniszczą wszystkiego.

Sosna jest znakiem sprzyjającym szczególnie kobietą.

 

WIERZBA:

(Melancholik - 1- 19.III oraz 3- 12.IX)

Przykładem osoby pod wpływem wierzby jest:  Chopin, Mistral

Piękna, lecz smutna. Jeśli jest kobietą posiada naturalny, niekłamany wdzięk. Mężczyźni – wierzby mają wielkie powodzenie u kobiet. Ogromnie wrażliwa, tak w stosunkach z ludźmi jak i w życiu uczuciowym. Posiada zdolności artystyczne, a piękno kocha w każdej postaci. Marzy o pięknym domu, ładnych strojach i biżuterii. Ciągnie ją świat, podróże, wyjazdy, a równocześnie przywiązuje się do domu i rodziny.

 

Są w niej dwie natury: jedna senna, czuła, druga – pełna niepokoju, zmienna. Poza tym wszystkim posiada charakter prawy, uczciwy, jeśli trzeba wybiera trudniejszą drogę. Daje sobą kierować osobą bardzo bliskim, ale życie z nią nie jest łatwe. Kapryśna, wymagająca, zależna od nastrojów, aż do histerii włącznie. Posiada zdolności, czy też intuicję tak wrażliwą, że przewiduje zawsze wydarzenia, czym zadziwia swe otoczenie.

 

Bardzo często doznaje wielu cierpień w miłości, ale bywa też,że znajduje przystań w małżeństwie. Wtedy jednak skrycie uważa się za niezrozumianą i niedocenianą.

 

LIPA:

(Sceptyk - 11- 20.III oraz 13 -22.IX)

Przykładem osoby pod wpływem lipy jest: Mallarme

To dziwne może, ale lipa z wiekiem cieszyć się będzie większym powodzeniem i uznaniem, tak w rodzinie, jak i wśród przyjaciół. Spokojnie przyjmuje to, co jej życie przynosi.

 

Charakter trochę leniwy, trochę wygodny, a w ogóle spokojny i ustępliwy. Trud, walka, pośpiech – to jej wrogowie. Ale ciągle marzy o żuciu dostatnim, o celach, do których nie dojdzie. Toteż zawsze ma ukryty żal do życia, do zdobyczy i osiągnięć swoich kolegów, zawsze do czegoś wzdycha i często narzeka. Mimo to życie z nią jest łatwe, bowiem lipa potrafi poświęcić się nawet dla swoich bliskich.

 

W miłości rzadko znajduje szczęście. Jest inteligentna, zdolna, ale nie rozwinie swoich zdolności, bowiem brak jej cnoty i wytrwałości. Niektóre lipy w swej postawie lamętującej dochodzą do dziwactw. Inne – które znajdą bratnią duszę, są jej bardzo oddane. Uwaga! – Lipa jest bardzo zazdrosna.

 

LESZCZYNA:

(Niezwykła - 22- 31.III oraz 24.IX -3.X)

Przykładem osoby pod wpływem leszczyny jest: Gandhi, Proust.

Częściej niepozorna niż efektowna, roztacza przedziwny wpływ na otoczenie, a urok osobisty pomaga jej w osiągnięciu celów życiowych. Jest niewymagająca i bardzo wyrozumiała. Umie pozyskać ludzi, jeśli jej na tym zależy, umie się podobać. Ogromna życzliwość dla innych zyskuje jej popularność, na której – w cichości serca bardzo jej zależy.

 

Leszczyna często jest działaczką, bojowniczką, społecznie udzielającym się człowiekiem. Mniej natomiast dba o życie osobiste tak swoje, jak i rodziny.

 

W mieści czasem kapryśna, choć uczciwa i tolerancyjna jako partner. Inteligencja duża, cechą charakterystyczną – intuicja i trafna ocena wydarzeń.

Większość leszczyn ma życie niecodzienne, choć niejednokrotnie wcale nie łatwe.

 

JARZĘBINA:

(Wrażliwość - 1- 10.IV oraz 4- 13.X)

Przykładem osoby pod wpływem jarzębiny jest: Mauriak, Le Corbusier.

Niech was nie zmyli jej pozorna delikatność! Ona jest mocna, wytrwała i bardzo dzielnie przeciwstawia się wszelkim burzom i złym podmuchom losu. Na jej twarzy częściej spotkacie uśmiech niż łzy, mimo iż każde zmartwienie – swoje i cudze – przeżywa głęboko. Ale taka już jest jarzębina:urokliwa, pogodna, strojna w dary natury.

Pozbawiona egoizmu, ale pragnąca skupić wokół siebie nie tylko spojrzenia, ale i sprawy oraz działanie. Jest niezależna i zależna równocześnie. Żyje dla życia, kocha ruch, niepokój a nawet komplikacje. Zresztą sama też komplikuje niekiedy swoje własne życie, przez zbytnie filozofowanie lub nazbyt skrupulatne wahanie. Jej dobry gust i wrażliwość predysponuje ją do zawodów artystycznych, ale i w innych osiąga wysokie szczeble.

 

W miłości postępuje nieprzewidzianie. Gwałtowna, namiętna i uczuciowa. Zmienia partnerów z wiecznym niedosytem uczuć. Nie przebacza nigdy i ona zrywa najczęściej więzy małżeńskie. Posiada umiejętność brylowania w towarzystwie, a w ogóle to mogłaby bawić się w jasnowidza, gdyby wierzyła,że to prawda.

 

KLON:
(Mędrzec - 11- 20.IV oraz 14- 23.X)

Przykładem osoby pod wpływem klonu jest: Chaplin, Katarzyna Medyceusza

To nie jest zwyczajny mały człowiek. Zły czy dobry – klon będzie zawsze oryginalnością, kimś, kto wyróżnia się w tłumie. Nieśmiały i pełen rezerwy, posiada ogromną ambicję, dumę i nienasycone pragnienie nowości. Często cyniczny, czasem zakochany w sobie lubi, aby, o nim mówiono jest wrażliwy na pochwały. Potrafi żyć bardzo skromnie, jeśli zajdzie takowa potrzeba.

W zasadzie zdrowy, cierpi na złe samopoczucia, często załamuje się nerwowo. Posiada też liczne kompleksy.

 

Miłość w jego wykonaniu jest bardzo skomplikowana. I tu chce imponować, a przede wszystkim narzucić obiektowi swych uczuć swoją wole i swe kaprysy.

Inteligencja niezwykła, łatwość w przyswajaniu wiedzy, dobra pamięć.

Życie upłynie mu interesująco, choć nie będzie to życie usłane różami.

 

ORZECH:

(Namiętny - 21- 30.IV oraz 24.X – 2.XI)

Przykładem osoby pod wpływem orzecha jest: Picasso, Danton.

Pełen kontrastów i dziwny twardy charakter. Często egoista, agresywny i bezwzględny a równocześnie szlachetny, z umysłem o szerokich horyzontach. Nieoczekiwane reakcje, wygórowane ambicje, brak jakiejkolwiek elastyczności nie czynią z orzecha łatwego partnera.

 

Nie zawsze jest lubiany, ale prawie zawsze jest podziwiany i cieszy się sporym autorytetem. W miłości przeraźliwie zazdrosny i namiętnie przezywający każdą uczuciową historię.

 

W pobliżu tej osobowości zawsze czekają cię niespodzianki i to nie koniecznie miłe. Nie wypoczywa, ale nie da również wypocząć innym. Inteligencja wszechstronna. Genialny strateg na wyższych stanowiskach, w zwyczajnej pracy zawodowej także się wyróżnia ambicją i pracowitością. Nie zależy mu na taniej popularności, niecodzienne ma życie i nie znosi kompromisów.

 

Ryzykujesz wiele dobrego i złego w zetknięciu się z orzechem.

 

KASZTAN:

(Sprawiedliwy - 15- 24.V oraz 12- 21.XI)

Przykładem osoby pod wpływem kasztana jest: Mao, Balzak.

Jego uroda nie jest codzienna. Zyskuje dopiero przy bliższym poznaniu, ponieważ nie stara się o względy. Posiada głębokie poczucie sprawiedliwości, reaguje żywiołowo, potrafi stoczyć bój o ważną dla niego sprawę, ale potrafi też z łatwością wycofać się. To urodzony dyplomata.

 

W miłości – wyrafinowany. Nie znajduje łatwo partnera, choć bardzo tego pragnie. Jeśli kocha to tylko raz. W towarzystwie drażliwy, nieoswojony, ale to wszystko z braku pewności siebie. Toteż przybiera często pozę wyższości, a w rzeczywistości cierpi, gdy nie znajduje zrozumienia o oddźwięku.

 

W życiu rodzinnym bardzo oddany i rozsądny, niezwykle zaradny w codziennych domowych pracach. Los kasztana zależny jest bardziej od okoliczności i innych ludzi, niż od siebie samego. Toteż bywa, że zajdzie wysoko – bywa, że całe życie walczy z przeciwnościami, nie doznając wiele satysfakcji.

 

JESION:

(Ambitny - 25.V – 3.VI oraz 22.XI – 1.XII)

Przykładem osoby pod wpływem jesionu jest: J.F Kennedy

Niezwykle ujmujący, lubiany przez bliskich i obcych. Charakter żywy, impulsywny, wymagający. Robi to, co uważa za słuszne, kpi krytycznych i złośliwych uwag, jest ponad szarość i tłum.

Osiąga ambitne cele dość łatwo, ale jeśli mu to nie wyjdzie odsuwa się od świata – nawet w zacisze klasztoru…

Ambitny, inteligentny, zdolny a nawet błyskotliwy.

Mimo życzliwości i przyjacielskości – potrafi być bardzo egoistyczny i egoistycznie nagina otoczenie do swoich oczekiwań. Ale to nie jest przeciętna natura i możesz mu zaufać, możesz liczyć na niego.

 

W miłości jest wierny i rozważny. Czasem nawet rozwaga przewyższa uczucie. Jeśli zdecyduje się na życie we dwoje, to nie potraktuje związku jako przygody.

Jesion żongluje swoim losem, pędzi przez życie, szuka niezwykłości. Nie będzie wam źle w cieniu jego gałęzi, nawet i w złe burzliwe dni.

 

GRAB:

(Esteta - 4- 13.VI oraz 2- 11.XII)

Przykładem osoby pod wpływem grabu jest: Musset

Zimny jest urok grabu, choć w młodym wieku przyciąga wiele spojrzeń. Grab bardzo dba o swój wygląd i kondycję. Ogólnie jest trochę egoistą, estetą chciałby urządzić życie tak jak mu najwygodniej.

 

Prowadzi życie rozsądne a nawet zdyscyplinowane. Ale pod cienką skorupką rozsądku drzemią przeróżne pragnienia: poszukiwanie ciepłego i uczuciowego partnera, poklasku, podziwu a nawet sławy.

 

W miłości chciałby przeżyć coś nie banalnego, ale rzadko jest szczęśliwy w uczuciach i częściej bywa sam kochany niż odwzajemnia uczucia.

Grab zastanawia się zbyt często i czasem zbyt długo, zawsze boi się źle wybrać, nie chce być oszukanym, ale nie ufa ludziom. Jest niezwykle obowiązkowy, czasem do przesady. Ta cecha zaciąży na jego życiu osobistym. Bywa często artystą.

 

FIGA:

(Sentymentalna - 14- 23.VI oraz 12- 21.XII)

Przykładem osoby pod wpływem figi jest: Pascal, Henryk IV.

Osobowość silna a jednocześnie dziwna, nie każdemu się podoba. Ma potrzebę kochania i ciepła. Niezależna w sądach, nie znosi sprzeciwów i jeśli może sobie pozwolić potrafi zniszczyć przeciwników.

 

Kocha życie, a życie rodzinne w szczególności, lubi być otaczana gorącymi uczuciami i to nie tylko rodzinnymi. Uczuciowość, powiązana z niestałością, co przysparza jej wiele komplikacji, kłopotów a nawet cierpień. Niezwykle serdeczna dla dzieci i zwierząt.

 

Zdolności i inteligencja praktyczna. Po cichu przyznaje się do wygodnictwa i lenistwa. Ogólnie stoi obiema nogami mocno na ziemi, prowadzi życie z ołówkiem w ręku. Ma duże poczucie humoru. Warto złączyć swoje życie z figą, nie będziecie żałować, choć nie oczekujcie od niej cudów.

 

 

A na koniec kilka słów o Jemiole, która zapewne gościła w każdym domu w okresie Wigilii i podczas powitania Nowego Roku.

 

Od niepamiętnych czasów uważano jemiołę za świętą roślinę. Budziła jednocześnie podziw jak i lęk. Pojawiła się niewiadomo skąd na konarach drzew – najczęściej na – topoli, brzozie i wierzbie – a w dodatku była wiecznie zielona, nawet zimą, kiedy inne drzewa stały nagie pozbawione liści. Była, więc rośliną wyróżnioną przez bóstwa i jak z bóstwem także się z nią obchodzono.

 

W starożytności ścinał ją wyłącznie kapłan szczerozłotym sierpem, uważając, aby spadła na rozesłane pod drzewem płótno (spadając na ziemię traciła swoją moc).

Ludy Afryki zbierały jemiołę w przeddzień wyruszenia na bitwę, uważano, bowiem,że jej pędy zapewniają wojownikom zwycięstwo. Ścinał ją tylko szaman przy akompaniamencie tam- tamów i rytualnych śpiewów.

 

W późniejszych okresach po jemiołę sięgał już każdy, uważano, bowiem,że leczy wszelkie choroby, a domowi i jego mieszkańcom zapewniała pomyślność. Zatknięta na dachu domostwa odpędzała pioruny, a zawieszona w oborze i kurniku pomnaża dobytek i chroniła przed stratami. Jemioła chroni również przed pożarem, a szalejący już ogień wygasza. Wierzono również,że jemioła wskazuje zakopane skarby!

 

Niewiele magicznych rytuałów z użyciem jemioły zachowało się do dziś. Przetrwałą jednak tradycja noworocznej pomyślności i… zioła. W lecznictwie wykorzystuje się przede wszystkim takie właściwości jemioły jak: działanie przeciw krwiotoczne, obniżające ciśnienie, rozkurczowe i wzmacniające mięsień sercowy. Z powodzeniem stosuje się również jemiołę w leczeniu miażdżycy. Jemioła skutecznie hamuje również rozwój grzybów i bakterii.

 

Do celów leczniczych zbiera się jemiołę od wiosny do jesieni, wykorzystując tylko cieńsze pędy, ponieważ nie jest ona łatwa w suszeniu.

W europie jemiołę upodobali sobie Anglicy, którzy pod pięknie przyozdobionym pękiem jemioły składają gwiazdkowe prezenty.

 

W dzisiejszych czasach jemioła stała się tylko jeszcze jednym zapominanym powoli symbolem, którego znaczenie znika we mgle przeszłości… Coraz częściej stosujemy symbole bez poszanowania i znajomości ich historii… Zapominamy wiedzę, która kiedyś stanowiła o potędze ludzkiego umysłu, a wszelakie przejawy mądrości rodzą się w prostych rozwiązaniach czerpanych z natury i jej bogactwa…

 

dydymus

Podobne artykuły


17
komentarze: 130 | wyświetlenia: 2441
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 781
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 864
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 552
11
komentarze: 70 | wyświetlenia: 772
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 703
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1570
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 680
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 446
10
komentarze: 9 | wyświetlenia: 541
9
komentarze: 42 | wyświetlenia: 518
 
Autor
Artykuł




Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska