Login lub e-mail Hasło   

Calineczka

Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym. ~ Phil Bosmans
Wyświetlenia: 4.255 Zamieszczono 27/01/2011

Amillia Taylor - "najwcześniejszy wcześniak" 


Amillia Taylor jest 'najwcześniejszym wcześniakiem' świata. Dziewczynka urodziła się w 22. tygodniu ciąży (21 tygodni i 6 dni) w szpitalu Baptist Childrens w październiku 2006 roku. Mierzyła jedynie 24 cm i jakby tego było mało, dostała wylewu mózgu i nie była w stanie sama oddychać. Po czterech miesiącach pobytu w szpitalu, została wypisana do domu, ważyła wtedy 2 kg.

amillia2.jpg

Lekarze przyjmujący poród potwierdzili, że do tej pory nigdy nie spotkali się z mniejszym niemowlakiem i nie wierzyli, by dziecko miało szansę przeżyć. Podjęli jednak trwającą kilka miesięcy walkę i udało się. Mała Amillia (co znaczy 'odporna') przeżyła i wywołała dyskusję na temat standardów ustanowionych przez AAP.

Doktor Guillermo Lievano, który przyjmował poród powiedział, że nie wierzył w przeżycie dziecka i był przygotowany na przekazanie matce najgorszej wiadomości.

"Normalnie, takie dzieci nie przeżywają. To cud - powiedział. Nie wiedzieliśmy nawet, jakie ciśnienie krwi powinno mieć takie dziecko" - doktor William Smalling ze szpitala Baptist Childrens.

W chwili porodu dziewczynka ważyła zaledwie 280 gramów. Przed narodzeniem dziewczynki Amerykańskie Towarzystwo Pediatryczne (AAP), uznawało że dzieci urodzone przed 23 tygodniem ciąży i ważące mniej niż 400 gramów nie są zdolne do życia.

To pierwszy przypadek szczęśliwego wypisania ze szpitala dziecka, które urodziło się tak wcześnie i które ma się dobrze - mówił William Smalling, lekarz ze szpitala w Miami.

   Amillia Taylor

    W szpitalu w Getyndze (Niemcy) na świat przyszedł mały rekordzista. Urodzony w 25 tygodniu ciąży chłopiec ważył 275 gramów - czyli tyle, co kostka masła. O 5 gramów mniej od 'Calineczki'. Przez pół roku chłopczyk przebywał w inkubatorze pod stałą kontrolą lekarzy. I choć ci na początku nie dawali maleństwu żadnych szans na przeżycie, robili co w ich mocy, by uratować mu życie. Maluch przeszedł ich najśmielsze oczekiwania, bo sześć miesięcy później już jako ważący 3700 gramów niemowlak, mógł wraz z rodzicami opuścić szpital. Do wiadomości publicznej informację o tym graniczącym z cudem medycznym wydarzeniu, podano dopiero w marcu tego roku, gdy chłopiec na dobre zaaklimatyzował się już w domu.

 

 

 

 

 

 

 

Spójrz w oczy dziecka zobaczysz Boga.
~ Phil Bosmans

 Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego się pragnie.
~ Paulo Coelho

 Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.
~ Janusz Korczak

Podobne artykuły


13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1209
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 727
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 937
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1406
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1616
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1332
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1328
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1608
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 731
11
komentarze: 124 | wyświetlenia: 744
11
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1117
11
komentarze: 69 | wyświetlenia: 549
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 923
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Gamka  (www),  27/01/2011

..."Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym"...
A te nózie, nónie, stopeńka ... są najpiękniejszym cudem na świecie :))))) ...cudowne zdjęcie !
Pozdrawiam .

Oj, śliczne, zawsze:)

Dziękuję za ten artykuł :) Dołączę tu fragment z albumu Czas obietnicy - Macierzyństwo magiczne"...

"Opatrzność zsyła nam dzieci, by nasze serca mogły się nauczyć
kochać, byśmy stali się mniej samolubni, by nasze dusze mogły
wyżej mierzyć w swoim rozwoju, by wnieść radość, miękkość,
uśmiech, świeżość i spontaniczność w nasze dorosłe życie jakże
często pozbawione

...  wyświetl więcej

To prawda. Dziecko jest darem, który jest jedyny w swoim rodzaju. Ten malutki człowieczek wywraca nasze życie do góry nogami, ale nie ma takich słów, które są w stanie opisać uczucia do niego. To cudowne i niepowtarzalne uczucie! Każde dziecko ma prawo żyć i oczekiwać od nas, że zrobimy wszystko żeby dać mu szczęście i je chronić. To w nich nasza przyszłość. Dajmy im szanse , aby ją ujrzały. Uczmy się od nich miłości, bo tylko one kochają nas szczerze i bezinteresownie.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska