Login lub e-mail Hasło   

Władza i Mamona

Student medycyny do swojego przełożonego, ordynatora " Pacjent z pokoju nr 13 zaczyna zdrowieć". Ordynator mu na to "widzisz synu, medycyna w niektórych przypadkach jest bezsilna”
Wyświetlenia: 865 Zamieszczono 29/01/2011

Trudno uwierzyć, że w świecie, w którym sobie wymarzyliśmy,  świecie demokracji i wolności może istnieć jakakolwiek kontrola...

Trudno uwierzyć, że My, ludzie, gatunek myślący jesteśmy sterowani, zaprogramowani i nieświadomi całego procesu.

Za sobą mamy wieki historii, brutalnej, niezrozumiałej, której nie chcemy powtarzać. Nie chcemy gwałcenia naszych praw, wkraczania na naszą osobistą przestrzeń, zabierania nam wolnośći. Nie chcemy też już wojen.

Ufamy politykom, bo wydają sie nam przekonywujący, bo wygłaszają wiarygodne deklaracje, w pędzie do władzy oferują ludziom obietnice bez pokrycia. Potrafią być naprawdę wiarygodni, kiedy czeka na nich ciepła posadka, która zapewni im prestiż, wpływy, profity materialne i co najważniejsze... prawo decydowania!

W tej samonakręcającej się machinie władzy i pieniędzy ofiarą jesteśmy My, obywatele – marionetki, pociągane za sznurki przez skomplikowany układ ustawodawczy, nad którym nie mamy kontroli. Mamy PIN-y, NIP-y, numery telefonów, konta bankowe i internetowe. Jesteśmy numerkami zaprogramowanymi na zyski.

Pijemy skażoną wodę, jemy genetycznie modyfikowana żywność, a potem biegniemy do lekarza, który daje nam na to... magiczną tabletkę, po której czujemy się jeszcze gorzej. W świecie, w którym lekarze stają sie kolejną „chorą” instytucją,  zdrowy naród nie może zaistnieć. W świecie w którym szpitale psychiatryczne pękają w szwach, a najwięksi fanatycy i wariaci są na wolności, trudno wierzyć komukolwiek.

Ogłupieni przez telwizje i reklamy stajemy się ich kolejnymi produktami. Nie potrafimy juz mysleć samodzielnie, zaprogramowano nas na „mieć” , a nie „być”.

Poszukujemy prawdy, ale gdzie ona jest ? W prasie, w wynikach kolejnych badań naukowych? Komu tak naprawdę można ufać?

Polecam obejrzenie filmu, który odsłania wiele „niewygodnych” faktów w historii, mających wpływ na dzieje ludzkości. Matrix trwa. (Mag.)

http://video.google.com/googleplayer.swf?docid=-2927498432760024906&hl=pl

Podobne artykuły


13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1237
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1033
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1111
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 788
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 753
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1907
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 589
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1048
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 553
9
komentarze: 74 | wyświetlenia: 558
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 903
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska