Login lub e-mail Hasło   

Aby odnaleźć dobro.

Więcej wie o nas google.pl niż drugi człowiek, a na co drugiej stronie internetowej wyświetlane są reklamy internetowych randek. ..
Wyświetlenia: 1.971 Zamieszczono 03/02/2011

Świat w którym dokładny opis naszego ideału możemy przeczytać na byle jakiej stronie internetowej a w prawie każdej gazecie zobaczymy gwiazdę, która będzie zaś ideałem naszego mężczyzny.


Więcej wie o nas google.pl niż drugi człowiek, a na co drugiej stronie internetowej wyświetlane są reklamy internetowych randek. Wpisując w wyszukiwarce słowo 'gwiazda' już na pierwszym miejscu wyświetlają nam się blogi, które są najczęściej odwiedzane, czyli te ze zdjęciami piosenkarek bez makijażu.


Media, które pozornie namawiją nas do spełniania marzeń i realizowania celów naprawdę są wyżerającą ludzką wyobraźnie machiną dla której liczą się tylko kolejne ludzkie cierpienia.


A szkoła, która powinna nauczyć nas podstawowych zachowań w towarzystwie, szacunku do samego siebie, czy też kultury osobistej już od małego uczy nas cyferek, literek i tego, że najważniejsza jest w życiu nauka nauka NAUKA.


Zamiast wiedzy na temat seksu zaczerpniętej od rodziców wystarczy nam internet, który przecież wie wszystko. Szkoda, że coraz częściej nie możemy znaleźć w nim porządnego tekstu o zwykłym ludzkim uczuciu jakim jest miłość do drugiej osoby.
Zaufanie jej, pomaganie w odnalezieniu własnego cienia i wspieranie jej z całych sił. Zmienianie jej negatywnego podejścia do życia na to optymistyczne z którym wszystko przychodzi o wiele prościej.
W gazetach poradniki 'jak zarwać fajną dupę' zamiast tekstów o motywacji samego siebie i innego, a w telewizji programy o super słodkich urodzinach z których wszyscy wychodzimy na wielkiej 'fazieee' czy też relacja z domu państwa 'super' w którym to wszystko jest drogie, rodzice się kochają, a dzieci uczą na ocenę celującą.


Przed szkołą stoją zepsute nastolatki, które kiedy tylko skończą lekcje opuszczą jej teren z fajką w ustach.
A Ci chłopcy, którzy zamiast do szkoły udali się do ogrzewanej klatki schodowej siedzą tam pewnie dalej chwaląc się kogo ostatnio udało im się zmacać w nocnym klubie.

Dlatego póki mam wystarczająco dużo siły oderwę się od tego wszystkiego, od bałaganu i zepsucia, aby uwierzyć w dobro, aby je odnaleźć. Aby znaleźć ludzi, którzy wykonując codziennie te same czynności mają na twarzy szczery uśmiech..  odetnę się od tego, ABY ŻYĆ! 

 


Podobne artykuły


41
komentarze: 19 | wyświetlenia: 33169
72
komentarze: 26 | wyświetlenia: 109178
39
komentarze: 18 | wyświetlenia: 5931
40
komentarze: 10 | wyświetlenia: 49756
37
komentarze: 34 | wyświetlenia: 8014
35
komentarze: 17 | wyświetlenia: 19817
30
komentarze: 5 | wyświetlenia: 8313
32
komentarze: 37 | wyświetlenia: 9345
30
komentarze: 41 | wyświetlenia: 7124
29
komentarze: 13 | wyświetlenia: 22536
22
komentarze: 11 | wyświetlenia: 85573
18
komentarze: 27 | wyświetlenia: 8895
17
komentarze: 0 | wyświetlenia: 8239
10
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1566
16
komentarze: 22 | wyświetlenia: 3528
 
Autor
Artykuł
Dodatkowe informacje"Obyśmy byli wdzięczni ludziom, którzy nas uszczęśliwiają. Są oni czarującymi ogrodnikami, dzięki którym nasza dusza rozkwita" (Marcel Proust)
Tylko takich ludzi, ze szczerym uśmiechem, chęcią życia i radością w sercach warto szukać i zaprzyjaźniać się... a dobro jest wokół, trzeba tylko uważniej patrzyć i nie rozpraszać tej uwagi na tym co trendy...

Dobrze w szkole gadają, że nauka jest ważna, a w kontekście szkoły i najważniejsza. Natomiast inną rzeczą jest to, że nie potrafią tego przekazać w ten sposób, żeby młodzież mogła to dostrzec... Są tylko szantaże w stylu - nie będziesz się uczyć to nic w życiu nie osiągniesz. A to o czym piszesz wynika z problemu braku zainteresowania i pomocy młodym osobom w poznawaniu świata dorosłych i we wchod ...  wyświetl więcej

Dobre przemyślenia.;)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska