Login lub e-mail Hasło   

Wszechświat

to Ty
Wyświetlenia: 1.538 Zamieszczono 11/02/2011

http://blogdlaczytelnika.wordpress.com/

Wszechświat nie ma swojego początku, ani końca. Jest nieśmiertelny i wieczny. Nikt go też nie stworzył. On po prostu jest.

Wszechświat to jedna świadomość która przejawia się w wielu formach i spogląda sama na siebie.

Wszechświat jest całkowicie samotny, ponieważ nie ma drugiego takiego jak on sam. Jednak w swoim świecie form i wielu świadomości wszechświat dłużej nie musi być sam ze sobą. Wreszcie odnalazł towarzystwo.

Wszechświat nie zna również takiego pojęcia jak czas. Ponieważ na podstawie czego miałby być liczony ten czas? Dla wszechświata istnieje tylko moment obecny.

We wszechświecie może pojawić się wszystko o czym tylko wszechświat pomyśli. Wszystkie marzenia wszechświata mogą stać się rzeczywistością.

We wszechświecie nic nie ma swojej przyczyny i nic nie może być wyjaśnione. Wszystko po prostu Jest. Niczym sen, ale to życie. Całkowita tajemnica, której nawet nauka nie wyjaśni.

Wszechświat to inaczej ten który jest Obecny. Czy jesteś obecny? Czy jesteś teraz przed swoim monitorem? Więc jesteś obecny. A więc wszechświat to Ty.

Skoro wszechświat może przybrać dowolną formę, to może również przybrać formę człowieka i otaczającego go świata. Świata w którym jest wiele świadomości, tak żeby wszechświat nie czuł się samotny.

Czemu wszechświat czasami śni koszmar w którym wszystko co go otacza to problem? Nie wiadomo. Wszystko zależy od woli wszechświata.

Głównym procesorem tego świata jesteś Ty sam. I nawet jeśli zaprzeczysz temu - to również się urzeczywistni. Ponieważ wszystko czego chce wszechświat urzeczywistnia się.

Skoro wszyscy inni ludzie to również i Ty, ponieważ jesteś z nimi połączony. To jaka jest najgłupsza rzecz jaką możesz robić względem innych ludzi? Kłócić się z nimi i zwalczać ich. Ponieważ to tak jakby walczyć z samym sobą, czy jest w tym sens?

Nie istnieje dłużej rozdzielność pomiędzy istotami. To była sprytna iluzja. Istnieje tylko jedna wielka całość. Ani Twój człowiek w którym mieszkasz w tym świecie nie jest oddzielny od tego świata, ani od innych ludzi. Wszystko jest połączone - chociażby za pomocą powietrza lub gleby.

Wszechświat nie musi robić niczego poza posiadaniem intencji i wiary w urzeczywistnienie się tej intencji by zrealizować każdy swój cel.

Słowa jakimi można opisać wszechświat to: wolny, nieśmiertelny, bezpieczny, bezkresny, prawdziwy, nieskończony.

Muzyka dla Wszechświata: http://www.di.fm/

Podobne artykuły


50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 64089
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 19847
26
komentarze: 11 | wyświetlenia: 19796
22
komentarze: 4 | wyświetlenia: 34355
21
komentarze: 14 | wyświetlenia: 13245
18
komentarze: 5 | wyświetlenia: 8953
18
komentarze: 9 | wyświetlenia: 55409
18
komentarze: 11 | wyświetlenia: 9381
17
komentarze: 10 | wyświetlenia: 10847
17
komentarze: 4 | wyświetlenia: 80030
14
komentarze: 1 | wyświetlenia: 11087
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  tired  (www),  12/02/2011

Wybacz, ale ten tekst kompletnie nie pasuje do tego portalu. Nie neguję Twoich przemyśleń, są one natury raczej artystycznej, toteż proponuję Ci przenieść się na portal typowo literacki, nie poświęcony tworzeniu artykułów...

No oczywiście! Piszmy jakieś idiotyzmy o tym, że polityk A powiedział do polityka B, że tutaj jest od teraz inne prawo. Łał, po prostu zmienia to całe moje wieczne życie. Zamiast malować obraz, albo robić coś innego co lubię zacznę myśleć o politykach i telewizji. Hahahahahahahaha. Popłakałem się do łez. JESZCZE NIE ZWARIOWAŁEM. Nie ja tu jestem wariatem. Chociaż według Waszego światopoglądu to wł ...  wyświetl więcej

  mugol  (www),  12/02/2011
  Hamilton,  12/02/2011

" Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej. " - Albert Einstein

  Firstborn  (www),  12/02/2011

k... jaki poetycki bełkot... To się nadaje do tomiku z wierszem białym, bo ani to filozoficzne ani naukowe...

  tired  (www),  12/02/2011

Idiotyzmy... Tak...
Na języku polskim w szkole średniej nie uczyli, jeśli dobrze pamiętam, rodzajów dziennikarstwa, jak tworzyć reportaż, recenzję, tekst publicystyczny, etc. Jak już zdasz maturę, to może zaliczysz jakiś kurs dziennikarstwa? Literatura, do której nas odsyłasz niewiele wspólnego ma z tym portalem, ze zjawiskami najczęściej tu występującymi, ergo, nie powołuj się na de Mello, ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska