Login lub e-mail Hasło   

Najpotężniejsi tego świata.

Gdyby tylko chcieli zmienić ten świat na lepszy.
Wyświetlenia: 4.380 Zamieszczono 07/03/2011


Według najnowszego rankingu Forbesa najpotężniejszym człowiekiem roku 2010 został uznany 

 1... Hu Jintao ( 68 lat ) z zawodu inżynier o specjalizacji wodnej.Polityczny przywódca Chin , który rządzi większą liczbą ludzi niż ktokolwiek inny w historii. Pod jego kontrolą jest ponad 1,35 mld ludzi, czyli ponad 1/5 mieszkańców naszego globu, przewodzi też najliczniejszą armią świata. Może pozwolić sobie na odwracanie rzeki, budowanie wielkich miast, więzienie dysydentów i cenzurować internet i nie musi obawiać się sądów.  Władzy absolutnej jednak nie ma, chińska prowincja często ignoruje polecenia Pekinu. Hu Jintao zdecydował już o swojej sukcesji - w 2012 r. jego następcą zostanie Xi Jinping.

 2... Barack Obama ( 49 lat ) prawnik


Demokraci pod jego przywództwem w listopadowych wyborach stracili większość w Izbie Reprezentantów, i ledwo udało im się utrzymać ją w Senacie. To spory cios dla zeszłorocznego lidera. Nie zmienia to faktu, że jest przywódcą nadal najpotężniejszej armii świata, największej gospodarki o olbrzymim potencjale rozwojowym, a także utrzymuje nieoficjalny tytuł "Lidera wolnego świata", ale to gospodarka w przyszłym roku przesądzi o jego miejscu w tym rankingu.

 3... Abdullah bin Abdul Aziz al Saud ( 86 lat ) wykształcenie na dworze królewskim.Absolutny władca Arabii Saudyjskiej, królestwa pustyni, które posiada największe na świecie rezerwy ropy naftowej (której ceny przekroczyły ostatnio grubo ponad 100 dolarów za baryłkę ).

 4... Władimir Putin (58 lat ) , prawnik,  były oficer KGB 

Rosyjski premier ma znacznie większą władzę niż namaszczony przez niego prezydent  Miedwiediew. Wszystko wskazuje na to, że najprawdopodobniej zastąpi swojego protegowanego w 2012 roku. On decyduje o jednej dziewiątej lądowej powierzchni Ziemi oraz znajdujących się w niej złożach surowców. W arsenale ma pokaźny potencjał atomowy i prawo weta w Radzie Bezpieczeństwa ONZ.

 5... Benedykt XVI ( 83 lata ) teolog Najwyższa duchowa władza dla ponad 1,1 mld dusz, czyli 1/6 populacji świata. Wierny tradycji,  ubolewa nad rozdziałem religii od państwa, konsumpcjonizmem i moralnym relatywizmem, nieugięty w sprawie kontroli urodzin, małżeństw osób jednej płci i kwestii wyświęcania kobiet na kapłanów.

 6... Angela Merkel ( 56 lat ) doktorat z chemii fizycznejNajpotężniejsza kobieta na świecie. Kieruje największą europejską gospodarką. żwolenniczka wolnego rynku i obrończyni wielkiego biznesu, nadzoruje dziewięć państwowych spółek, których łączna roczna sprzedaż przekracza 70 mld dol, największe firmy znajdujące na liście Forbes Global 2000 może pochwalić się łączną sprzedażą wynoszącą 1,7 bln dol.

 7... David Cameron ( 44 lata ) licencjat politologii, filozofii i ekonomii. Najmłodszy brytyjski premier od 198 lat, absolwent Eton oraz Brasenose College w Oksfordzie, potomek króla Wilhelma IV Hanowerskiego. Przez niektórych postrzegany jako drugie wcielenie Margaret Thatcher. Posiada ogromną determinację we wprowadzaniu reform i cięciu wydatków budżetowych (m.in. na obronę i edukację wyższą), ale układ polityczny nie będzie sprzyjał podejmowaniu twardych decyzji.


 8... Ben Bernanke ( 57 lat ) profesor na wydziale ekonomii Uniwersytetu Princeton. Szef FED, organizacji mającej obecnie największy w całej swojej historii wpływ na gospodarkę, zwłaszcza biorąc pod uwagę jego pęczniejący bilans sięgający już 2,3 bln dol., przy amerykańskim PKB wynoszącym 14,3 bln dol. Pomimo tego, od czasu apogeum kryzysu finansowego możliwości działania Bernanke znacznie zmalały. W tym momencie ma tylko jedną możliwość: 
quantitative easing, inaczej drukowanie pieniędzy. Zastosował tę technikę już w 2008 roku, w ubiegłym powtórzył ten ruch. Czym to grozi. My Polacy wiemy.

 9... Sonia Gandhi ( 64 lata ) absolwentka uniwersytetu w Cambridge.

Urodziła się we Włoszech, jest katoliczką, a politykę darzy niechęcią, posiada jednak niezrównany wpływ na 1,2 mld Hindusów. Od lat stoi na czele rządzącego Indyjskiego Kongresu Narodowego, cementując stat  us prawdziwej spadkobierczyni politycznej dynastii Nehru-Gandhi.

10... Bill Gates ( 55 lat
) samouk.


Jego majątek sięga 54 mld dol. W ubiegłym roku guru Microsoftu i najbogatszy Amerykanin, korzystając ze wsparcia Warrena Buffetta, przekonał 40 miliarderów z listy najbogatszych ludzi na świecie, aby do końca swojego życia oddali większość swoich majątków na cele ........ charytatywne. Perswazja godna podziwu. Pod jego wpływem niebawem lwy przejdą na wegetarianizm.Na dalszych miejscach uplasowali się:

11 ...Zhou Xiaochuan -  Prezes Ludowego Banku Chin 
12 ...Dmitrij Miedwiediew - Prezydent Rosji  
13 ...Rupert Murdoch - Prezes News Corp USA 
14 ...Silvio Berlusconi - Premier Włoch  
15 ...Jean-Claude Trichet - Prezes Europejskiego Banku Centralnego  
16 ...Dilma Rousseff - Prezydent Brazylii  
17 ...Steve Jobs - Prezes Apple USA 
18 ...Manmohan Singh - Premier Indii  
19 ...Nicolas Sarkozy - Prezydent Francji  
20 ...Hillary Clinton - Sekretarz stanu USA 

źródło forbes.pl

Podobne artykuły


18
komentarze: 130 | wyświetlenia: 2847
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1094
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 948
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 995
12
komentarze: 283 | wyświetlenia: 617
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 686
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 839
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1836
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 542
10
komentarze: 9 | wyświetlenia: 631
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 983
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

To są jedynie nasze marzenia ... gdyby .. gdyby.. można było ich serca zmienić ... ale to nie jest proste .. w ich sercach mieszka EGO... i nawet kiedy jeszcze ich siła wzrośnie .. to ich serce skamienieje też ..

  Gamka  (www),  07/03/2011

Hamiltonie! czy mógłbyś sprawić aby ten Facet co dłonie zanurza w te piękne monety... tak mocniej machnął w moją stronę !!!! ..... może to tylko dobro materialne a nie duchowe, ale gdyby nie to żółte, to tej listy by nie było...
.Może i ..."Pieniądze szczęścia nie dają "...jak znane przysłowie mówi , no ...chyba że dochód nasz zacznie przekraczać 100 tyś............................ dolarów...hihi
To tak ku podtrzymania dyskusji!
Pozdrawiam >>>>

"Pieniądze szczęścia nie dają". To tak samo jak tlen. I dopiero jak któregoś z ww. zaczyna brakować, zaczynasz doceniać ich wartość. :)

  Gamka  (www),  07/03/2011

...i woda !!! Piotrze ;-)))

I woda, Gamko. I zdrowie, jak pisał Mistrz z Czarnolasu. :)

  Gamka  (www),  07/03/2011

..tlen i woda i zdrowie Piotrze! i wiele wiele innych.... ale to żółte i tak mi się podoba ;-)))

To IMO jest jakiś stop miedzi, półprodukt do produkcji (euro)centów, wart raczej niewiele. :)

  Gamka  (www),  07/03/2011

... daj pomarzyć .... coś taki poważny ;D... od pierwszego wpisu to mi się skojarzyło ...http://www.youtube.com/watch?v(...)bUT6u7Q
;-)))))))))

A mnie ta wymiana zdań, i twój link, przywiodły do tego z kolei skojarzenia. :D
[ http://goo.gl/l0V01 ].

  Hamilton,  07/03/2011

Mogę przesłać ci obrazek mailem, ale " najbiedniejszy to ten co ma tylko pieniądze."

To słowa Johna D. Rockefellera. Był najbogatszym człowiekiem w dziejach ludzkości. Zarobił 318 miliadów dolarów w przeliczeniu na dzisiejszą wartość. Przy nim Bill Gates ze swoimi 54 miliardami to chłopiec na posyłki. Nie chciałbym Cię Gameczko unieszczęśliwiać. Nędza zawsze jest gwarancją nieszczęścia, ale pieniądze nie są gwarantem szczęścia.

  Gamka  (www),  07/03/2011

Wiem Hamiltonie! ....pieniądz szczęścia nie daje ...ale gdy go nie ma to jeszcze jest gorzej!
Za obrazek dziękuję ;-))

  swistak  (www),  08/03/2011

Najpierw swoją chciwością zepsuli świat, a teraz rzucają cywilizacji charytatywne ochłapy. Mogą zaimponować takim prymitywnym i ubogim duchowo umysłom jak HS

  Hamilton,  08/03/2011

" Głupota nie zawsze czyni złym, złość zawsze czyni głupim." — Francoise Sagan

  Hamilton,  08/03/2011

Ironia i sarkazm to środki wyrazu, które swistaku są dla twojej umysłowości nieosiągalne. Rozumiem twój ból, ale jestem bezsilny. Poszukaj bardziej łopatologicznych artykułów.

  ykes,  12/03/2011

Hamiltonie, z reguły komentarze naszego kolegi świstka traktujemy z lekkim dystansem. Jest dość prostą osobowością, dlatego może mieć problemy z rozumieniem słów typu "ironia" lub "sarkazm".

>dlatego może mieć problemy z rozumieniem słów typu "ironia" lub "sarkazm".<
Jak również ze słowami "dlatego" i "rozumieniem". ;)

Abdullah bin Abdul Aziz al Saud na 3 miejscu? Po pierwsze, największe rozpoznane złoża ropy ma Kanada, najwięcej wydobywa Rosja, a dynastia Saudów siedzi na tronie tylko dzięki Amerykanom (wcześniej anglikom), a ci w świecie arabskim tracą wpływy nie z roku na rok, a z dnia na dzień.
Nie ma Erica Schmidta, człowieka, który mówi połowie ludzi na świecie co jest czym. ech.
Cała ta list ...  wyświetl więcej

Średnie dzienne wydobycie ropy naftowej w latach 2006–2009 w tys. baryłek (10 największych producentów) w 2009

1 Rosja......................9934
2 Arabia Saudyjska.9760
3 USA.........................9141
4 Iran..........................4177
5 Chiny.......................3996
6 Kanada...................3294
7 Meksyk....................3001
8

...  wyświetl więcej

Nie stoi na baczność, ale google ma na pewno większy wpływ na świat niż Arabia Saudyjska, a co dopiero głowa rodu Saudów, rodu, który w każdej chwili może stracić swój tron.
Putin na 4 miejscu - ma więcej ropy, nie zależny od odbiorców, przycisk atomowy, kilka razy więcej "poddanych" i mniej znaczy na świecie niż król trzeciorzednego państwa ?.

Forbes to amerykański dwutygodnik o tematyce biznesowej. To jego ranking. We wszystkich dziedzinach, które są niewymierne rankingi są różne, tak jak listy przebojów. Można się z nimi zgadać lub nie. Nie widzę tu działania jakiś tajnych mocy. Szef Google pewnie byłby zadowolony gdyby znalazł się na tej liście.

Po prostu, moim zdaniem, Saud znalazł się przez podlizywanie się Amerykanów. To człowiek, który mógłby znaleźć się co najwyżej w pierwszej setce. jak można go w ogóle porównać z Putinem czy Angelą Merkel. Nie ta liga.

  Hamilton,  08/03/2011

I nie mój wybór.

  swistak  (www),  10/03/2011

HS ! A już myślałem, że rozpościerasz własny intelekt jak wyliniały z piór paw.

  Hamilton,  10/03/2011

Artykuł zaczyna się " Według najnowszego rankingu Forbesa najpotężniejszym człowiekiem roku 2010 został ..."
Gdybyś nauczył się czytać nie musiałbyś tyle myśleć.

aaach wszystko pięknie, wszystko cacy, żeby tylko jeszcze Ci ludzie trochę się wysilili i spojrzeli na świat zza czubków własnych nosów...
chyba tylko do Billa nic nie mam :):):)

Oni raczej martwią się o swoje i swój kraj niż o cały glob

A jak ja zarabiam około 1400 zł to który będe na liście ?Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska