Login lub e-mail Hasło   

List z Sendai, Japonia, od Ann

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://http://mirko.org.pl
List jest od zwykłej Japonki, która napisała do swojej rodziny w Stanach i jej list został opublikowany na facebook. Jest po prostu wspaniały i dlatego zamiast robić to...
Wyświetlenia: 1.038 Zamieszczono 22/03/2011

 

 

List jest od zwykłej Japonki, która napisała do swojej rodziny w Stanach i jej list został opublikowany na facebook.

Jest po prostu wspaniały i dlatego zamiast robić to co powinnam, przetłumaczyłam go wam…

Weźcie go sobie do serca…

To jest czas przebudzenia…

Wygląda na to ze ludzkość wykrzesuje sile swego serca przede wszystkim i dopiero wtedy kiedy wszystko inne się wali…

Bądźcie mądrzejsi i zróbcie to wcześniej…

List z Sendai, Japonia, od Ann

Hello moja kochana rodzino i przyjaciele!

Po pierwsze chciałbym podziękować bardzo za Waszą troskę o mnie. Jestem bardzo wzruszon. Chciałbym również przeprosić za ten ogólny komunikat do was wszystkich. Ale wydaje się to najlepszym sposobem w tym momencie, aby moja wiadomość dla was byla taka.

To co sie dzieje tu w Sendai jest raczej surrealistyczne. Ale jestem błogosławiona mając wspaniałych przyjaciół, którzy pomagają mi bardzo. Ponieważ moja buda jest nawet bardziej godna tej nazwy, teraz zatrzymałam się w domu przyjaciół. Dzielimy się dostawami, takich jak woda, żywność i podgrzewane nafty. Śpimy jak śledzie w beczce w jednym pokoju, jemy przy świecach, dzielimy się opowieściami.Jest ciepło, przyjaźnie, pięknie.

W ciągu dnia pomagamy sobie posprzątać bałagan w naszych domach. Ludzie siedzą w swoich samochodach, patrząc na wiadomości w ich nawigacji ekranach lub stoja w kolejkach aby uzyskać wodę pitną, kiedy źródło jest otwarte. Jeśli ktoś ma bieżąca wode w domu, wystawiaja na zewnatrz informacje ze maja wode, aby ludzie mogli sobie wypełnic swoje dzbanki i wiadra. Dziwne niesamowicie, gdzie jestem nie doszło do grabieży, ludzie nie wciskają sie do kolejek. Ludzie opuszczają swoje otwarte drzwi do swoich domow, ponieważ jest tak bezpieczniej, gdy trzęsienie ziemi nadchodzi. Ludzie wciąż powtarzają, "Och, to jest to, jak to było w dawnych czasach, kiedy wszyscy sobie pomagali innym ".

Trzesenia ziemi przychodza dalej. Ostatniej nocy przychodzily co 15 minut. Syreny są stałe i śmigłowce często przelatuja nad głową. Mielismy wodę na kilka godzin w naszych domach ostatniej nocy, a teraz jest na pół dnia. Elektryczność przyszła po południu. Gazu dalej jeszcze nie ma.

Ale wszystko to zalezy od okolicy. Niektórzy ludzie mają te rzeczy, inni nie. Nikt nie myl sie przez kilka dni. Jestesmy brudni, ale są dużo ważniejsze problemy niż te, dla nas.

Uwielbiam to oczyszczanie z nieistotnych rzeczy. Zycie w calej pełni na poziomie instynktu, intuicji, opieki, co jest niezbędne do przetrwania, nie tylko dla mnie, ale dla całej grupy.

Dziwne równoległe wszechświaty sie wydarzaja. Domy w wielkim nieladzie w niektórych miejscach, a tu dom z koldrami lub praniem suszacymi sie na słońcu.

Ludzie w kolejce do wody i żywności, a tu kilka osób wychodzi na spacer ze swoimi psami.

Wszystko to dzieje się w tym samym czasie.

Inne nieoczekiwane dotyki piękna są po raz pierwszy, cisza w nocy. Nie ma samochodów. Nikogo nie ma na ulicach. I niebo w nocy jest rozgwiazdzone. Zazwyczaj możemy obserwować dwie gwiazdki, ale teraz całe niebo wypełnione. Góry są solidne wSendai i w rześkim powietrzu możemy zobaczyć ich sylwetki na tle nieba wspaniale.

A japończycy sami w sobie są tak cudowni. I chodze do mojego domu, aby sprawdzić go codziennie, a teraz, aby wysłać e-mail bo przyszla energia elektryczna, a znalazlam pożywienie i wode przy wejściu. Nie mam pojęcia, od kogo, ale jest, istnieje. Starcy w zielonych czapkach chodza od drzwi do drzwi sprawdzając, czy każdy jest OK. Ludzie rozmawiaja z kompletnie obcymi pytajac, czy potrzebują pomocy. Nie widać żadnych oznak strachu. Rezygnacja, tak, ale strach lub panika, nie.

Mówią nam, ze możemy spodziewać sie wstrząsów wtórnych, a nawet innych dużych wstrząsów, na kolejny miesiąc lub więcej. I dostajemy ciagle wstrząsy, walcowanie, drżenia, dudnienia. Jestem błogosławiona w tym miejscu gdzie mieszkam w Sendai, że część jest nieco podwyższona, nieco mocniejsza niż w innych częściach. Tak więc, jak dotąd obszar ten jest lepszy niż inne.

Ostatniej nocy maz mojej przyjaciolki przyszedł ze wsi, przynosząc żywność i wodę.

Znowu Blogoslawienstwo.

Jakoś tym razem zdaję sobie sprawę z bezpośredniego doświadczenia, że rzeczywiście zachodzi ogromny kosmiczny skok ewolucyjny, który ma miejsce na całym świecie w tej chwili. I jakoś tak odczuwajac wydarzenia obecne w Japonii, czuję, ze moje serce otwiera sie bardzo szeroko.

Mój brat zapytał mnie czy czuje się taka mała, z powodu wszystkiego, co się dzieje. Nie, nie czuje sie mala. Raczej czuje się jako część czegos co się dzieje co jest dużo większe niż ja.Ta fala narodzin (na calym świecie) jest ciezka, a zarazem wspaniała.

Dziękuję ponownie za opieke i miłości do mnie, z miloscia z powrotem, do was wszystkich,

Ann

 Ania-Nibiru
Marzec 2011
Na podstawie:http://mirko.org.pl

 

Podobne artykuły


52
komentarze: 113 | wyświetlenia: 3531
34
komentarze: 11 | wyświetlenia: 4451
32
komentarze: 22 | wyświetlenia: 2067
31
komentarze: 19 | wyświetlenia: 9827
30
komentarze: 19 | wyświetlenia: 2675
27
komentarze: 27 | wyświetlenia: 2120
24
komentarze: 4 | wyświetlenia: 3132
22
komentarze: 49 | wyświetlenia: 3945
22
komentarze: 27 | wyświetlenia: 2446
21
komentarze: 6 | wyświetlenia: 2110
18
komentarze: 25 | wyświetlenia: 2262
15
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1056
 
Autor
Dodał do zasobów: Ania Nibiru
Artykuł

Powiązane tematy

Aniu, dziękuje, ze znalazłaś czas by to przetłumaczyć - to piękny list i ważny przekaz :)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska