Login lub e-mail Hasło   

Homeopatia i pamięć wody - cz.6.

Jak przypuszczalnie działa mechanizm pamięci wody? Wytłumaczenie nie jest proste i do dzisiaj nikt nie zna dokładnie mechanizmów tego procesu. Jedną z prób zroz...
Wyświetlenia: 1.981 Zamieszczono 05/04/2011

Jak przypuszczalnie działa mechanizm pamięci wody?


Wytłumaczenie nie jest proste i do dzisiaj nikt nie zna dokładnie mechanizmów tego procesu. Jedną z prób zrozumienia zjawiska i przyjęcia modelu funkcjonowania jest koncepcja rosyjskiego naukowca z Państwowej Akademii Medycznej w Woroneżu – prof. Konstantina Michajłowicza Rieznikowa (ur. 1942 r.).

K.M. Rieznikow przedstawił w 2001 r. model specyficznego przekazywania informacji przez heksagonalną wodę. Charakterystyczne dla jego  koncepcji jest to, że współgra ona z ideą chińskiej medycyny dotyczącej istnienia meridianów – kanałów energetycznych oraz istnienia biologicznie aktywnych punktów w organizmie człowieka – receptorów czy też punktów akupunkturowych – połączonych meridianami.

Konkretne przekazywanie informacji ma się odbywać poprzez potężnie rozbudowany system wielokanałowego (wielomeridianowego) systemu receptorowo-informacyjnego działającego w trzech poziomach:

  • poprzez przeskoki protonów (jąder wodorowych)  wzdłuż wstęg siatki krystalicznej heksagonalnej wody (rodzaj specyficznych helis) do zakończeń biologicznie aktywnych punktów z jednej strony i tkanek całych narządów z drugiej strony,
  • poprzez tworzenie protonowych zagęszczeń (koncentracji)  i rozrzedzeń  protonów składających się z oddzielnych ścieżek sieci krystalicznej i realizujących przekaz informacji z i do wielu biologicznie aktywnych punktów lub organów wewnętrznych,
  • poprzez wymianę molekuł wodnych zawierających zapisaną informację  między klastrami, jak również całych  klastrów wodnych wchodzących w skład budowy struktury kanałów (meridianów), co jest końcowym etapem procesu przekazywania informacji między punktami biologicznie czynnymi i organami wewnętrznymi i na odwrót.

Tak więc pod wpływem zewnętrznych czynników w postaci działania toksyn, mikroorganizmów, promieniowania elektromagnetycznego, substancji chemicznych czy  oddziaływań mentalnych dochodzi do zmian w strukturze informacyjnej wody, czyli zmian  jej właściwości. W rezultacie dochodzi także do zmodyfikowania struktur budowy komórek, tkanek i narządów organizmu oraz ich funkcji.

Rieznikow przedstawia cały receptorowo-informacyjny system przekazywania informacji poprzez wodne struktury w następujący sposób:

  • po pierwsze: najwyższy i jednocześnie najprostszy, podstawowy stopień zachodzi w sposób binarny przy pomocy sygnałów również najprostszych typu „tak-nie”, „zero-jeden”, „plus- minus”, „mało-dużo” itd.,
  • po drugie: niższy stopień przekazu informacji odbywa się z udziałem jonów, peptydów, aminokwasów na poziomie błon komórkowych,
  • po trzecie: informacja służąca celom naprawczym (regeneracyjnym) i skierowana do konkretnych tkanek czy  narządów i powodująca zaistnienie rejestrowalnych w nich zmian, zachodzi z udziałem systemu „mediator-receptor” w układzie nerwowym oraz „hormon-receptor” w układzie hormonalnym.

 Wszystkie te elementy składają się – wg Rieznikowa – na uniwersalny system receptorowo-informacyjny warunkujący działanie informacyjnych oddziaływań wewnątrz organizmu w zakresie wymiany informacyjnej wzdłuż ścieżki:  „organelle komórkowe – komórki – tkanki – narządy – układy” zgodnie z zasadą: „WSZYSTKO WIE O WSZYSTKIM” oraz w zakresie komunikacji ze środowiskiem zewnętrznym.

Koncepcja Rieznikowa współgra z przeświadczeniem Masaru Emoto twierdzącego, że „WSZYSTKO ZAWIERA SIĘ W NASZEJ ŚWIADOMOŚCI”. Według japońskiego badacza podstawą wszelkiego wpływu na wodę, a poprzez nią na nasze organizmy,  jest czynnik energoinformacyjny z jego parametrami w postaci częstotliwości drgań, rezonansu fal, zjawiska emisji fal przez organizm ludzki w postaci promieniowania biofotonowego o parametrach fal milimetrowych.

 

Koniec części 5 (z  8-miu).  cdn.

Fragment książki „Sekrety wody”.
Autor: Janusz Dąbrowski ©
Wszelkie prawa zastrzeżone
All right reserved

Zamieszczenie całego artykułu na innym serwerze czy w publikacji drukowanej jest możliwe tylko za zgodą autora. Domyślnie autor zgody nie udziela. Istnieje możliwość uzyskania takiej zgody poprzez bezpośredni kontakt z autorem.

 

Podobne artykuły


13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1225
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1026
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1104
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 779
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 751
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1903
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 588
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1045
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 551
9
komentarze: 74 | wyświetlenia: 556
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 899
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

To bardzo ciekawe, o ;właściwościach leczniczych wody s na Kresach, mówiono głośno,tam gdzie lekarz nie mógł znachor leczył woda,spojrzał na czlowieka i mówił ,ze wyleczy,albo nie da rady,Kolejki ustawiały się i czynił cuda.Enkawudziści go rozstrzelali za te cuda!.Pięknie , z pasja Pan pisze o wodzie.Pozdrawiam

Witaj, Szymonie!
Akurat ten tekst jest bardzo trudny, więc również trudno o jakiekolwiek komentarze. A Ty napisałeś... Dziękuję! :). To, co piszesz o Kresach, o "znachorach", stosowanych przez nich metodach pomocy ludziom, znam również z opowieści moich dziadków. Tym bardziej dziękuję!

Chętnie przeczytam o wodzie święconej,która ogłupia Polaków - walczą na krzyże itp..pozdrawiamDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska