Login lub e-mail Hasło   

Błazenada Kaczyńskiego pogrąża PiS

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://czarnywilk.salon24.pl/294620,blaz(...)aza-pis
Wystarczy, że Jarosław Kaczyński gdzieś pójdzie i zabierze głos publicznie. Takie wystąpienia szkodzą mu bardziej niż jakikolwiek przeciwnik polityczny.
Wyświetlenia: 6.704 Zamieszczono 05/04/2011

Największym wrogiem Jarosława Kaczyńskiego nie jest PO, SLD, ani ktokolwiek inny. Czynnikiem, który najbardziej szkodzi Kaczyńskiemu jest to, co mówi sam Kaczyński. Obserwując nastroje wśród ludzi i sondaże, można wysunąć jeden prosty wniosek. Mianowicie najlepiej dla partii Jarosława jest wtedy, gdy on sam siedzi cicho. Nie trzeba niczego na niego szukać. Wystarczy, że Jarosław Kaczyński gdzieś pójdzie i zabierze głos publicznie. Takie wystąpienia szkodzą mu bardziej niż jakikolwiek przeciwnik polityczny.

Ostatnimi czasy prezes skompromitował się na zakupach, potem swoimi słowami o Śląsku narobił sobie przeciwników w kolejnym regionie i jeszcze bardziej podsycił nastroje ku autonomii. Tym wszystkim, którzy straszą autonomią Śląska przypomnę tylko fakt, iż Śląsk miał autonomię już przed II wojną światową.

Autonomiczne województwo śląskie istniało do 1939 roku. Miało własny Sejm Śląski oraz Skarb Śląski, wytwarzało przed wojną około 46 procent polskiego PKB. Autonomia była bardzo szeroka, na przykład województwo śląskie zaciągnęło w 1931 roku bez pośrednictwa Polski 11 milionów kredytu od USA. Skarb Śląski był udziałowcem wielu przedsiębiorstw (na przykład PLL LOT), dzięki śląskim pieniądzom  udało się wybudować Gdynię i COP. Polska brała potężne pożyczki od autonomii, choć ich kwota nie jest dziś znana.
Oficjalnie autonomię zniósł w 1945 roku dekret Krajowej Rady Narodowej (komuniści). Część Ślązaków uważa tę decyzję za nieważną, bo ograniczenie autonomii wymagało zgody Sejmu Śląskiego niezwołanego po wojnie.

Kto jest przeciwko autonomii w gruncie rzeczy popiera decyzje komunistów. Właśnie takim drugim PRL-em ma być IVRP Kaczyńskiego, tyle tylko, że pod krzyżem. Socjalista zawsze pozostanie socjalistą, choćby klerykalnym. Podejście Kaczyńskiego do spraw takich, jak prywatyzacja, czy gospodarka, jasno wskazuje na jego socjalistyczne skłonności. Razem z  nacjonalizmem i fobią wobec sąsiadów, chęciami centralnego sterowania gospodarką i wykorzystywanych pojęciach takich jak tzw. „patriotyzm gospodarczy”, widać jasno prawdziwe nastawienie Jarosława Kaczyńskiego, którym jest narodowy socjalizm w odmianie fundamentalistyczno religijnej. Był już taki nurt polityczny w historii Europy i jak wiemy, nie miało to zbyt pozytywnych następstw.

 

Takie dyktatorskie zapędy  PiSu i postępującą psychozę widać dosłownie na każdym kroku, a przy tym mamy oskarżenia i jawna wrogość do wszystkich, którzy nie podzielają schizofrenicznych poglądów prezesa. Na takim obrocie spraw chcą korzystać różni karierowicze, ostatnio Hofman zapowiedział, iż PO ma sfałszować najbliższe wybory. Podejście PiSu przypomina mi mentalność starej kobiety z filmu „Sami Swoi”, gdy przed rozprawą wypowiada słowa „Sąd sądem a sprawiedliwość musi być po naszej stronie”. Tak samo tutaj wyraźnie PiS ma podejście: wybory wyborami, ale wynik musi być korzystny dla nas.

 

Błazenada PiSu trwa, a wraz z nią postępujące zniechęcenie społeczeństwa do tej partii, które postępuje dzięki Jarosławowi Kaczyńskiemu. Niech pan zabiera głos częściej panie prezesie. Wtedy PiS szybciej odejdzie w polityczny niebyt.

 

 

Bardzo trafnie „Raport o stanie Rzeczypospolitej” autorstwa PiS ocenił Janusz Korwin Mikke. Mimo, że w wielu sprawach się z nim nie zgadzam, tutaj miał rację. Jego ocena wyrażona słowami „Sto stron bełkotu” mówi wszystko.

Podobne artykuły


33
komentarze: 25 | wyświetlenia: 84748
9
komentarze: 1 | wyświetlenia: 766
10
komentarze: 40 | wyświetlenia: 2114
8
komentarze: 93 | wyświetlenia: 1283
8
komentarze: 26 | wyświetlenia: 1274
43
komentarze: 22 | wyświetlenia: 23315
24
komentarze: 23 | wyświetlenia: 4294
22
komentarze: 19 | wyświetlenia: 5324
26
komentarze: 32 | wyświetlenia: 18358
21
komentarze: 34 | wyświetlenia: 5871
 
Autor
Artykuł
Dodatkowe informacje  ulmed,  05/04/2011

Właśnie przeczytałam http://eiba.pl/9b

Najlepiej łatę przykleić do krytyka, żeby się krytyką nie musieć przejmować.

  ,  06/04/2011

Zasadniczo chodziło o ten fragment Kaczyńskiego, ale warto przeczytać cały artykuł.
„Niedawno umieszczono wbrew wyrokowi Sądu Najwyższego z 2007 roku narodowość śląską w spisie powszechnym. Sąd Najwyższy słusznie bowiem wywiódł, że historycznie rzecz biorąc, niczego takiego jak naród śląski nie ma. Można dodać, że śląskość jest po prostu pewnym sposobem odcięcia się od polskości i przypuszc ...  wyświetl więcej

Pozostaje tylko pytanie, czy SN Rzeczpospolitej Polskiej, jest aby właściwą instytucją do rozstrzygania kwestii (nie)istnienia innych narodów?
Nie mówiąc już o tym, że to "że historycznie rzecz biorąc", wygląda na spisywanie z sufitu, bez kalania się wiedzą historyczną.

Jeżeli nie sąd to kto?

@rzeczny
Słyszałeś o prawie do samostanowienia? Sąd mógłby się wypowiadać nt. ewentualnej secesji, nie w kwestii tego, za kogo mam się uważać.
A wypowiadając się w ten sposób, sąd zignorował stan faktyczny, z okresu II RP.

  rzeczny,  06/04/2011

Czyli sami Ślązacy. W takim razie pytam którzy, ci z Włołynia czy ze Lwowa. Bo potomków "powstańców śląskich" żyje na Śląsku około 400 tys. A w przedmiotowym regionie zamieszkuje około 4 mln Ślązaków.
A jeżeli chodzi o stan z czasów II RP, to śląskość była opcja antyniemiecką, bo Śląsk był w Niemczech. Dziś śląskość jest opcja antypolską z tych samych powodów. Sama autonomia była przyznana nie z powodów narodowości śląskiej tylko plebiscytu.

Co ty pleciesz o tej opcji historycznej. Co wspólnego ma II PR z dzisiejszą Polską. Analogicznie, to Warszawa powinna ogłosić niepodległość. Wszak mieszkańcu Mazowsza szli pod Grunwald nie jako Polacy a ich sojusznicy z innego kraju.

>Co ty pleciesz o tej opcji historycznej. Co wspólnego ma II PR z dzisiejszą Polską.<
Przypominam, że III RP deklaruje się jako kontynuatorka II RP, ze wszystkimi dobrodziejstwami inwentarza.

>Analogicznie, to Warszawa powinna ogłosić niepodległość.<
Nie będę płakał po Warszawie. :)

>Wszak mieszkańcu Mazowsza szli pod Grunwald nie jako Polacy a ich sojusznicy z innego kraju.<
Dobrze, że nie cofnąłeś się pod Cedynię. ;)

Głuchy czy głupi? Opcja historyczna jest taka ze KRN zniosła autonomie Śląska. Jeżeli cofanie się pod Cedynię ci się nie podoba, to skąd sympatia do cofania się do 1920 r. Wszak to rok klęski twoich braci ze wschodu.

>Opcja historyczna jest taka ze KRN zniosła autonomie Śląska.<
Ba, a Manifest PKWN odmawiał wręcz legitymizacji rządowi polskiemu w Londynie. Temu samemu, którego przedstawiciel przekazał w 1990 insygnia władzy Wałęsie, zapewniając symboliczną kontynuację ciągłości władzy. Więc zdecyduj się, na czym chcesz oprzeć swoje rojenia.

>Jeżeli cofanie się pod Cedynię ci się nie pod

...  wyświetl więcej

  rzeczny,  06/04/2011

Skutki prawne wszystkich aktów prawnych KRN obowiązują w Polsce - oprócz tych uchylonych oczywiście.

"Tuszę, że chodzi ci o 1921 rok. Znajomość historii, cóż, typowa. :)"

Twoje tuszenie jest warte tyle co zawsze. Autonomia Śląska została ustanowiona 15 lipca 1920 r. o najmądrzejszy teoretyku.

>Skutki prawne wszystkich aktów prawnych KRN obowiązują w Polsce - oprócz tych uchylonych oczywiście.<
Czyli jednak nie są święte i niewzruszone, i można je uchylić? Dla twojej informacji, prawo do samostanowienia może ograniczać jedynie konstytucja państwa, więc i akty prawne KRN można sobie włożyć. :)

>Twoje tuszenie jest warte tyle co zawsze. Autonomia Śląska została ust

...  wyświetl więcej

  rzeczny,  06/04/2011

Autonomia została ustanowiona z uwagi na plebiscyt więc przed nim a nie po. Zrobiono to z powodów tylko i wyłącznie politycznych a nie narodowościowych lub może jeszcze jakichś innych. Podobnie zrobili Niemcy, z tym, że oni autonomii po plebiscycie na swojej części nie ustanowili, nie dotrzymali po prostu słowa. Teraz nie ma żadnych powodów by województwo śląskie traktować inaczej niż wszystkie inne.
Zawsze zabierasz głos w sprawach o których nie masz zielonego pojęcia czy tylko teraz?

>Autonomia została ustanowiona z uwagi na plebiscyt więc przed nim a nie po.<
Ale W PRAKTYCE mogła zacząć działać dopiero PO plebiscycie, wcześniej pozostawała w sferze deklaracji.

>Zrobiono to z powodów tylko i wyłącznie politycznych a nie narodowościowych lub może jeszcze jakichś innych.<
A kogo obchodzą powody?

>Podobnie zrobili Niemcy, z tym, że oni

...  wyświetl więcej

  mugol  (www),  06/04/2011

Czarny Wilk straszy Czerwonym Kapturkiem ! Gdzie tu wiarygodność ?

  rzeczny,  06/04/2011

Tytuł o Kaczyńskim a treść głównie o Śląsku. Kilka zdań o Jarosławie jest w dużej części prawda. Cała reszta o Śląsku to po prostu gówno prawda.

  Elba,  06/04/2011

Artykuł z serii polowanie z nagonką... Polowania to domena wilków.

  ulmed,  06/04/2011

To takie trendy, polowanie z nagonką? Ciekawe, że to jest takie wybiórcze polowanie.

Po prostu zasłużył na taką, a nie inną ocenę.

  oculus,  06/04/2011

Na zdjęciu powyżej, to chyba nieboszczyk Lech, brat Jarosława, nie wiem , co jego zdjęcie tutaj robi.

  ...,  07/04/2011

CZARNY WILKU piszesz o Jarosławie a wkleiłeś zdjęcie świetej pamięci Lecha Kaczyńskiego!

Przez całe i tak byli tylko kopią zapasową dla siebie wzajemnie.

  ...,  10/04/2011

Czarny Wilku odrzucam albowiem:

- tekst zawiera nieprawdziwe informacje: "dyktaorsie zapędy PiS"? Kłamiesz, bo nie sądze abyś nie wiedział co to jest dyktatura.
- jest to kolejny artykuł z cyklu "zły PiS", czyżba eiobia przeszła w ręce ITI zarządzajacego TVN-em
- grono głosujących na ten tekst jest bardzo symptomatyczne, towarzystwo wzajemnej adoracji integruje się pod takimi

...  wyświetl więcej

  ...,  10/04/2011

Oho, mrowisko kontratakuje!

chyba żarty sobie stroisz albo ślepy jesteś skoro nie widzisz co PiSsmani robią.

- pisanie o religijnym fundamentaliźmie to fakt, wystarczy znać podejście opcji kaczej do tych spraw i to że trzyma z nimi radio rydzyka, narodowo socjalistyczne skłonności kaczora to też fakt, jego poglądy gospodarcze to potwierdzają

  ...,  17/04/2011

1. Pisząc o "fundamentalizmie" zwyczajnie nadużywasz tego sformułowania. Odsyłam do definicji. PiS jest środowiskiem dewocji ale nie fanatyzmu.
2. Pisząc o "dyktatorskich zapędach" powtarzasz bełkot znanego propagandysty Waldemara Kuczyńskiego. Nie wiem po co wypisujesz takie rzeczy skoro doskonale wiesz co znaczy DYKTATURA?
3. "Narodowy socjalizm"? Samo używanie tej definicji owiane ...  wyświetl więcej

  sci,  10/04/2011

Problemem PiSu jest to, że media i kółko wzajemnej adoracji PO zamiast o rządzie mówi tylko o PiSie - ot taka zasłona dymna dla nic nie robienia. Ceny idą w górę i Jarek pokazuje jak jest drogo? Burżuaj! przecież każdy kupuje w biedronce, to modne! (pomijając najlepsza na świecie reklamę zagranicznej firmy, tak żeby jej obroty wzrosły i więcej kapitału zostało za granicą)

Gdyby Jarek zwoła

...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska