Login lub e-mail Hasło   

Co zrobić żeby przytyć

Jak pokonać odwieczną niedowagę, lepiej wyglądać, czuć się pewniej i podrywać dzięki temu ładniejsze dziewczyny? Było by pięknie!
Wyświetlenia: 5.055 Zamieszczono 03/05/2011

Jeśli czytasz ten artykuł to prawdopodobnie chcesz przytyć ale nic od dłuższego czasu na ciebie nie działa. Jesz wszystko co się da, pochłaniasz znaczne ilości jedzenia a waga ani nie drgnie. Czujesz się zrezygnowany, tracisz motywację i myślisz że już nigdy nie przybierzesz na masie. Wiem o czym mówię. Przytyć jest tak samo ciężko jak schudnąć a nawet i może ciężej. Przybrać na masie nie mogą mężczyzni, jak i kobiety które chciałyby na przykład nabrać bardziej kobiecych zaokrąglonych kształtów. Dlaczego tak jest że nic nie przynosi rezultatów?

Jeśli naprawdę chcesz przytyć, zapewne potrzeba ci wprowadzić do codziennej rutyny kilku ważnych zmian, w diecie i życiu. Gdyż obecne nawyki szkodzą tobie i oddalają szanse na zbudowanie zdrowej wagi, takiej jakiej chcemy. Życie chudego w wielu aspektach jest ciężkie. Ale nie musi takie być. Jeśli zrozumiesz jak zwiększanie masy ciała działa, twoje szanse natychmiast się podwoją a nawet potroją.

Aby przytyć i być zdrowym po pierwsze trzeba zdecydowanie zwiększyć kaloryczność swojej diety, musisz spożywać więcej kalorii każdego dnia ze zdrowego wysoko kalorycznego jedzenia oraz wybierać odpowiedni rodzaj ćwiczeń. Zanim do tego przejdziemy chciałbym omówić po części następujące treści.

Dlaczego mam niedowagę?

Czy próbowałeś więcej jeść? Na pewno! Powiesz pewnie że przecież ciągle jesz, każdy się dziwi ile to zjadasz każdego dnia. Gdy ktoś powie ci że musisz więcej jeść, wykrzyczysz na niego w odpowiedzi. Zgodzę się że może tak być że rzeczywiście jesz dużo. Jednakże bez odpowiedniej wiedzy, czy też po przez złe, często nie właściwe rady kolegów czy koleżanek robiłeś to zle. Jest kilka możliwości za którymi może kryć się Twój problem z nadmierną szczupłością.

Są to między innymi:

- Zaburzenia odżywiania.

- Stres.

- Szybka przemiana materii.

- Choroby. Najbardziej bagatelizowane, na codzień często niewidoczne jak nadczynność tarczycy, pasożyty które tak samo mogą odpowiadać za problem nabierania wagi. Ważne by poświęcić jeden poranek pójść do swojej przychodni i zrobić odpowiednie badania krwi. Nawet jeśli jesteś przekonany o swoim zdrowiu, to nic nie znaczy gdyż możesz o tym najzwyczajniej nie wiedzieć. Nie chcę Cię teraz straszyć poprostu dobrze jest się upewnić i takie badanie wykonać. Często ono nic nie kosztuje lub jakieś minimalne opłaty a powinien je zrobić każdy przynajmniej raz do roku aby wyeliminować ewentualne choroby.

- Nawyki żywieniowe. Kolejna rzecz którą z biegiem lat w sobie wypracowałeś. Ważne jest aby sobie uświadomić co jemy oraz kiedy. Zmień swoje nawyki żywieniowe a zmienisz swoje życie.


Co jeść żeby naprawdę szybko przytyć?

Podniesienie twojego spożycia niezdrowych i tłustych jedzeń nie jest dobrym sposobem na przybranie na wadze. Wbrew temu co mówią inni, jedzenia typu fast food to tylko pozorna droga. Jedzenie to jest tak naprawdę niezdrowe, zawiera pełno złych tłuszczy, powoduje problemy z cerą a dłuższe stosowanie powoduje bóle i problemy z żołądkiem. Chociaż musisz zwiększyć swoje spożycie kalorii do przyrostu wagi, to powinny one pochodzić z jedzenia które jest dla Ciebie zdrowe. Przecież nie chodzi ci o to by być grubym z tkankę tłuszczową ale oto by zdrowo i naturalnie przytyć. Możesz wybierać zdrowe wysoko kaloryczne jedzenie które podniesie twoje spożycie kalorii bez niezdrowych składników. Wyeliminuj z diety bezwartościowe słodkie przekąski, które hamują nasz apetyt jak batoniki, wafelki, chipsy, paluszki. Teraz już wiesz co Ci szkodzi i hamuje twój rozwój masowy. Co zatem powinniśmy jeść?

1) Wysokiej jakości białka które są niezbędne w funkcji naszego ciała do budowy i naprawy tkanki mięśniowej. Gdzie znajdziesz odpowiednie zródła białek? Głównie: drób, piersi z kurczaka, ryby, czerwone mięso, jaja, chudy indyk, chudy twaróg.

2) Węglowodany również niezmiernie potrzebne w naszej diecie, to one są naszym zródłem energii potrzebnym do pracy. Znakomitym zródłem węglowodanów są: płatki owsiane, kasza (najlepiej gryczana), ryż biały, ryż brązowy, ziemniaki, makarony, warzywa i owoce. Gęste kaloryczne zupy są także bardzo dobre na przytycie!

3) Zdrowe tłuszcze pełniące w organizmie ważne funkcje: Oliwa z oliwek, tłuszcze z ryb, tran z głebinowych morskich ryb, olej lniany. Częstym błędem jest całkowita eliminacja z diety tłuszczy.

Jak widzisz dieta to podstawa i może się całkowicie różnić od tego co jesz na co dzień. Dobra dieta to 70-80 % sukcesu! Ale sama dieta nic nie da jeśli będziesz jadł 3 posiłki na cały dzień. Wtedy twoja waga pozostanie na tym samym poziomie co teraz. Pory przyjmowania posiłków oraz to jak dużo mamy jeść jest bardzo ważne i przesądza o naszym sukcesie lub porażce. A więc kiedy jeść by zacząć budować masę która zachwyci Twoich znajomych? Aby zapewniać organizmowi poziom stałego pożywienia oraz potrzebnych składników do budowy, pory dostarczania posiłków powinny być zawsze w odstępach co 2-3 godziny jedząc dziennie około 5-6 średniej wielkości dań. Niestety na 3 posiłkach dziennie nie można przytyć. Postaraj się aby był to twoj nowy nawyk żywieniowy. Warto!

Ćwiczenia na przyrost wagi

Ćwiczenia są także bardzo ważne w budowaniu masy. Czasami aby przytyć nieobędzie się bez odpowiednich ćwiczeń siłowych. Podnoszenie ciężarów pomoże zwiększyć twoją masę oraz pobudzić rozrost mięśni. Zalecane by wykonywać ćwiczenia na tz. wolnych ciężarach. Aerobiki takie jak jazda na rowerze, bieganie są lepsze na zrzucanie tłuszczu i chudnięcie niż na przytycie więc ograniczaj je do minimum.


Są to niezbędne mocne podstawy wiedzy. Pamiętaj że zdobycie wagi takiej jakiej potrzebujesz może Ci zająć trochę czasu, ale miej cierpliwość aby wybierać zdrowe dla Ciebie posiłki które pomogą Ci osiągnąć zamierzony cel. Zmień sposób myślenia i zacznij działać. Stań się konsekwentny i zdyscyplinowany a efekty pojawią się same.

Jesli chcesz dowiedzieć się więcej o tym jak szybko budować potężną masę wejdz Tutaj a dostaniesz wiele cennej wiedzy i informacji

Pozdrawiam,

Sebastian Krzan

Podobne artykuły


16
komentarze: 111 | wyświetlenia: 1784
13
komentarze: 11 | wyświetlenia: 462
13
komentarze: 8 | wyświetlenia: 726
12
komentarze: 24 | wyświetlenia: 1291
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1127
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 725
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 827
10
komentarze: 298 | wyświetlenia: 803
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 569
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 535
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 502
10
komentarze: 10 | wyświetlenia: 467
9
komentarze: 7 | wyświetlenia: 388
9
komentarze: 2 | wyświetlenia: 529
 
Autor
Artykuł  Strzyga  (www),  03/05/2011

Problemy z tarczycą lub pasożytami w jelitach :) Lekki spamik :)

  Gamka  (www),  03/05/2011

Ja stawiam na tasiemca ;-)) !!

  Strzyga  (www),  04/05/2011

długiego na 15 metrów! :) i z pazurkami i ząbkami :)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska