Login lub e-mail Hasło   

Kościelny spis powszechny

Wydana nakładem Wydawnictwa Salwador publikacja traktuje między innymi o walce o In vitro, o którym wciąż głośno się mówi.
Wyświetlenia: 845 Zamieszczono 04/05/2011

Debata na ten temat prawie na pewno długo jeszcze nie ucichnie medialnie. W tak katolickim kraju, jakim jest Polska, tematy religii oraz kościoła są wyjątkowymi  trudnymi pojęciami do rzeczowymi, problematycznego dyskursu. O religii rzadko podejmuje się jakąś rozmowę. Jest tematem zakazanym przy jakichkolwiek spotkaniach, które opierają się na dialogu, tak jak polityka, czy preferencje seksualne.

Nawet konfrontacja religia a świecka etyka jest tematem rzadkim i podejmowanym tylko w wyjątkowych momentach. A i tak wzbudzają ekstremalne wręcz kontrowersje.

Autorami tej pozycji są Piotr Krasko, Kamil Durczok, Ks Robert Nęcek, Katarzyna Wiśniewska, ks. Bartłomiej Król, Agnieszka Mrożek.

Kolejnym delikatnym zagadnieniem poruszonym w książce pt „Bitwa o Kościół” są kontakty duchownych z SB. Zawiera też najbardziej aktualne sprawy dotyczące naszego polskiego kościoła. Wszystko ujęte w ramach przejściowych lat po legendarnym roku 1989.

Rzetelnie przedstawia aktualne problemy kościoła katolickiego poprzez wiarygodne opinie publicystów i znawców Kościoła. To najlepszy czas, w którym ta publikacja ujrzała światło dzienne. Autorzy jak na prawdziwych reacheserów przystało nie boją się zadawać niewygodnych pytań czy nadwyraz śmiałych też.

Właśnie takiego szumu okazali się wszyscy, którzy podejmowali ten temat. Skoro to zagadnienie jest tak niezręczne i niewygodne, to lepiej go unikać. Tylko nieliczni mają na tyle odwagi, żeby brnąc w to dalej, dla najpełniejszego obrazu sprawy.

O piętrzących się konfliktach na linii państwo – społeczeństwo – Kościół. Dlatego autorzy próbują wyjaśnić genezę tych wszystkich problemów. Wspólnie chcą znaleźć obopólną linie porozumienia. Bez wszędobylskiej dumy i niszczącej agresji.

Kościół zawsze był języczkiem uwagi wszystkich, począwszy od rządzących, organów medialnych, wiernych, czy pozostałych zainteresowanych. Wydaje mi się, że Kościół od dawna osnuty jest zasłoną wiecznej tajemnicy. Większość klasyfikowanych zagadnień jest w dużym stopniu przemilczane.

Podobne artykuły


12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1127
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 934
10
komentarze: 37 | wyświetlenia: 837
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 655
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 503
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 990
9
komentarze: 33 | wyświetlenia: 830
9
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1140
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 590
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 499
8
komentarze: 73 | wyświetlenia: 627
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska