Login lub e-mail Hasło   

Kraj Orwell'a

Ale dla władzy, demokratycznej, miłującej wolność i pokój to za mało!
Wyświetlenia: 1.824 Zamieszczono 06/05/2011
Co to jest SIO? Zapewne wielu nie wie. Ale się zaraz dowie. Jak doczyta.

Jest to mianowicie System Informacji Oświatowej. System ten, dotychczas, przechowywał tzw. dane zbiorcze. Czyli ilość szkół i ich rodzaje, ilość uczniów, nauczycieli i takie tam pierdoty.

Ale dla władzy, demokratycznej, miłującej wolność i pokój to za mało!

Sejm uchwalił a Senat właśnie “pracuje” nad czymś zdecydowanie lepszym. Po wejściu w życie tego cudeńka SIO będzie także przechowywał tzw. dane wrażliwe dotyczące naszych dzieci. Od ich szóstego roku życia!

Będzie tam napisane, kto siusiał i siusia w łóżku, kto ma dysfunkcje i jakie, kto poddany jest wszelakiej pomocy psychologiczno-pedagogicznej a kto takowej wymaga.

Tak głęboko infiltrującego nasze dzieci, a więc, w jakims sensia nas i nasze rodziny, systemu nie ma w żadnym kraju! Nie ma nigdzie. Wreszcie więc będziemy w czymś najlepsi!

Jak ponadto wiadomo w Polsce takie systemy są przecież bardzo szczelne... Nie ma wszak żadnych przecieków... Ale szlag z nimi. W tym wypadku grozi naszym dzieciom coś okropnego. Trwała stygmatyzacja. A czym ona jest, niech sobie każdy rodzic wyobrazi. Jeśli nie wie.

Za naszą zgodą oko Wielkiego Brata zacznie zaglądać nam pod kołdry.

Świat Orwella nie jest już fikcją. Na naszych oczach staje się rzeczywistością.

A o czym bredzą “wolne” media? O kibiolach.

Ale, jak widać, opatrzność czuwa. Znalazła inną przykrywkę-wypadek w kopalni. Gdyby nie on “macherzy od losu” musieliby wymyśleć inne ciekawe tematy, które, jak zasłona dymna, ukrywają to, co nam wszystkim szykuje władzuchna.

PS

1)Polska jest obecnie najszybciej zadłużającym się krajem świata.
2)Deficyt budżetowy przekroczył już 55% PKB, choć Rostowskiemu nadal wszystko się zgadza...
3) Dość narzekania i smędzenia.  Napomina naród premier. Cieszmy się! Jest z czego...

Podobne artykuły


12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1106
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 909
10
komentarze: 37 | wyświetlenia: 824
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 643
9
komentarze: 42 | wyświetlenia: 672
9
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1123
9
komentarze: 33 | wyświetlenia: 800
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 971
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 575
9
komentarze: 75 | wyświetlenia: 448
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 587
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  ,  06/05/2011

Tutaj odrobinę szerzej na ten temat http://wiadomosci.gazeta.pl/Wi(...)la.html

  kev  (www),  08/05/2011

Jak widać rządy PO-PIS były i są nam potrzebne jak rak mózgu!

Tak nawiasem - Orwell miał jednak zbyt skąpą wyobraźnię. Polecam Aldousa Huxleya "Nowy wspaniały świat". Znacznie bardziej dokładny opis.

  Darwolf  (www),  08/05/2011

"1984" i "New Brave World" opisują dwie wersje tego samego koszmaru... To, co się dzieje to chyba taka pośrednia wersja?
Huxley'a lepiej się czyta :)

Dziś jest już system SZOI w NFZ - Każde dziecko jest tam rejestrowane - od urodzenia chciałem powiedzieć,
ale tak naprawdę od nadania numeru PESEL.

O ile mnie pamięć nie zawodzi, to ludzie dobrowolnie zgadzają się na takie środki, prawda. Bo poza opiniami na forach publicznych nikt nic nie robi przeciwko takim "postępkom". Jeśli jesteście przeciko temu poponuję założenie jakiegoś stowarzyszenia, albo zebranie podpisów pod wnioskiem, że nie chcecie tak wielkiej inwigilacji. Dla mnie to dziwne, że ministerstwo interesuje, kiedy uczniowie przech ...  wyświetl więcej

  thot,  10/05/2011

Boje się, że za późno ludzie przejrzą na oczy. Jesteśmy tak bardzo oszukiwani i ogłupiani przez media na każdym kroku :/ najgorsze jest to, że ludzie biorą za pewnik to co się mówi w telewizji i radiu, nie wiedzą jak bardzo się mylą...

Moja ciocia ostatnio wszczepiła kotu chip bo cały czas gubił obrożę. Media oferują mi dziesiątki kanałów z tępą rozrywką typu "Taniec z gwiazdami", więc jest już alternatywa na brzydkie dni. W te ładne można pójść do sklepu i kupić coś GMO, albo jakiś soczek z Aspartamem, w końcu zdrowe odżywianie do podstawa. Ulice są bezpieczne, bo na każdym kroku można przecież spotkać kamerę.. Cenzura internet ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska