Login lub e-mail Hasło   

Czym jest Bezwarunkowa Miłość?

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://rafaldudek.pl/bezwarunkowa-milosc(...)m-jest/
Czym jest Bezwarunkowa Miłość? Ile ma wspólnego z tym, co zwykle kojarzy się z miłością w naszej kulturze? I przede wszystkim: Jak Bezwarunkowa Miłość odmieni Twoje życie?
Wyświetlenia: 4.553 Zamieszczono 10/05/2011

Co to jest Bezwarunkowa Miłość?

Wyobraź sobie najpiękniejszy kwiat, jaki potrafisz stworzyć w swojej wyobraźni. Wyobraź go sobie tak wyraźnie, jakbyś faktycznie go widział. Usłysz delikatny szelest jego płatków na ciepłym wietrze. Poczuj zapach, który wypełnia Twoje ciało przyjemnością. Doświadcz w swojej wyobraźni tyle piękna, ile jesteś w stanie znieść.

Wreszcie – połącz się z kwiatem. Stań się nim. Bądź nim. Spójrz na świat, przepiękny kwiecie. Jak widzisz świat, który Cię otacza? Jak go odczuwasz? Poczuj swoje połączenie z ziemią, w którą wrastasz korzeniami. Poczuj jak przyjemnie jest uginać się delikatnie na ciepłym wietrze, który dotyka Cię za każdym razem ,gdy tędy przelatuje.

Poczuj w sobie Życie. Poczuj, że jesteś życiem. Wszystkie rosnące wokół Ciebie rośliny są tym samym Życiem w innej formie. Fascynujące, jak to samo Życie objawia się w przeróżnych formach. Zobacz, zwierzę też jest tym samym Życiem, choć w formie bardzo różnej od Ciebie. Również człowiek. Wszystko jest Jednym w różnych formach.

Bezwarunkowa Miłość to nic innego, jak doświadczanie tej jedności. Jest to poczucie, że wszystko jest jednym. Czy poczułeś teraz to, o czym właśnie Ci pisałem? Jeśli nie, przeczytaj tego posta od nowa, tym razem pozwalając swojej wyobraźni płynąć za słowami.

Bezwarunkowej Miłości nie da się zamknąć logiczną definicją. Żebyś ją zrozumiał, musisz ją poczuć. Gdy poczujesz Jedność wszystkiego co istnieje, Bezwarunkowa Miłość stanie się dla Ciebie oczywista.

Czym się różni Bezwarunkowa Miłość od „tradycyjnej definicji miłości”?

Pisząc „tradycyjna definicja miłości” mam na myśli to, co zwykle ludzie mają na myśli mówiąc o miłości: zakochanie, albo „miłość braterską” do rodziny i przyjaciół.

Miłość Bezwarunkowa natomiast możnaby nazwać Chrześcijańską – chociaż według mnie mało chrześcijan tak NAPRAWDĘ jej doświadczyło. Kościół mówi „kochaj bezwarunkowo albo do piekła” – ta groźba brzmi dość warunkowo i może odciągać uwagę od miłości. ;-)

W przeciwieństwie do „tradycyjnej definicji miłości”:

1. Bezwarunkowa Miłość kocha wszystkich jednakowo

WSZYSTKO. Przedmioty, rośliny, zwierzęta, wszystkich ludzi niezależnie kim są i co Ci zrobili. Po prostu wszystko jest Jednym Życiem, Jedną Energią w różnych formach. Gdy jesteś w stanie Bezwarunkowej Miłości, to jest dla Ciebie OCZYWISTE, że kochasz wszystkich jednakowo.

Wtedy nie obchodzi Cię, kto Ci ukradł portfel, kto Cię okłamał, obraził Cię itp. To po prostu przestaje mieć znaczenie. Tak jak kiedyś byłeś bardzo ciekawy czy latający św. Mikołaj istnieje – teraz masz to gdzieś, bo jest dla Ciebie oczywiste, że nie istnieje. Tak samo w stanie Bezwarunkowej Miłości masz gdzieś swoje opinie   i urazy – czujesz jedność ze wszystkim co jest.

2. Bezwarunkowa Miłość akceptuje - niczego nie oczekuje

Jak się w kimś zakochasz, to oczekujesz, że ta osoba też będzie Tobą zainteresowana. Jak nie będzie – złamane serce i czujesz się źle.

Czując Bezwarunkową Miłość nie masz żadnych oczekiwań. Osoba, którą Kochasz, może iść do łóżka z kimś innym, zwyzywać Cię i zostawić na zawsze. W stanie czystej, Bezwarunkowej Miłości, nawet nie będziesz miał co wybaczać.

Po prostu Kochasz, naturalnie chcesz dla tej osoby jak najlepiej. Nie ma żadnej urazy. Akceptujesz tą osobę w 100%, ze wszystkim co robi i ze wszystkimi jej cechami. Ta nieskończona akceptacja wydaje Ci się naturalna, gdy Kochasz Bezwarunkowo.

Czy warto żyć Bezwarunkową Miłością?

Ta Miłość leczy wszelkie relacje i uszczęśliwia Cię bardziej, niż możesz sobie wyobrazić. Nie ma barier ani granic dla Miłości – potężnej siły stworzenia. Jednej z najpotężniejszych, jaką człowiek dysponuje.

Ta Miłość roztapia wszelkie negatywne emocje. Ugina ludzi sztywnych w swoich przekonaniach.  Burzy mury różnic.

Radość płynąca z tej Miłości jest niewyobrażalna – o poziom wyżej, niż kiedykolwiek przedtem doświadczyłem. Dopóki nie znałem tej Miłości, nawet nie miałem pojęcia jak bardzo człowiek może być szczęśliwy.

Czy warto?

Ty wiesz najlepiej ;-)

Jeśli tak, to na pewno zastanawiasz się „Jak zacząć?”. Najlepiej od 10-minutowego procesu, który nagrałem dla Ciebie na audio mp3. W nim powiem Ci jak otworzyć swoje serce na Bezwarunkową Miłość, pozbywając się blokad tak częstych w naszej kulturze.

Kliknij tutaj po nagranie Bezwarunkowa Miłość Dla Całego Świata.mp3

Pamiętaj – ja tylko pokazuję drogę. Ty nią idziesz, jeśli chcesz ;-)

Podobne artykuły


43
komentarze: 9 | wyświetlenia: 22620
38
komentarze: 7 | wyświetlenia: 6412
32
komentarze: 68 | wyświetlenia: 11990
32
komentarze: 13 | wyświetlenia: 11191
30
komentarze: 35 | wyświetlenia: 8356
29
komentarze: 7 | wyświetlenia: 6710
71
komentarze: 22 | wyświetlenia: 17729
19
komentarze: 3 | wyświetlenia: 6257
19
komentarze: 6 | wyświetlenia: 1568
17
komentarze: 9 | wyświetlenia: 4280
32
komentarze: 13 | wyświetlenia: 6033
28
komentarze: 12 | wyświetlenia: 11068
28
komentarze: 12 | wyświetlenia: 3605
 
Autor
Artykuł  ,  10/05/2011

Bezwarunkowa miłość = fantazje ;)

  Gamka  (www),  10/05/2011

;-))) ...

  hussair  (www),  11/05/2011

Pofantazjujmy;-)

  Elba,  11/05/2011

Czas rozpoznać swoje własne, wewnętrzne światło przebudzonej boskości. Nie możemy rozniecić tego światła w sercach innych. To zależy od nich, czy sami zechcą wejść na drogę przemiany. Możemy innym zaoferować iskrę, posłużyć własnym przykładem, ale w żadnym wypadku nie jesteśmy odpowiedzialni za czyjekolwiek oświecenie.
Pięknie uświadamiasz nas Rafale, że początkiem wszystkiego jest miłość Absolutna, Bezwarunkowa, której najzwyczajniej w świecie nie dostrzegamy.

  nse,  11/05/2011

Tradycyjna forma miłości podobna jest do kostki lodu która niby jest z wody życia jednak nie wypełnia swojej przestrzeni , bezwarunkowa miłość jest jak woda życia która wypełnia każdą przestrzeń i formę ...

Tak idee są niezwykle pociągające, jdnak w życiu coś idealnego nie istnieje zawsze istnieją negatywne konotacje, które wypaczają - w tym przypadku wniosłą, bezwarunkową miłość. Przykor mi to pisać, ale tak jest, choć pragnąłbym się bardzo mylić. od zawsze miłość była umową między dwojgiem ludzi, którzy mogli coś zyskać - pieniądze, sławę, władzę, potrzebę wypełnienia samotności albo zwyczajnie zas ...  wyświetl więcej

@ Elba

Przepiękny komentarz :-) Właśnie takie inspirują mnie żeby pisać dalej. Dzięki!

Podążając za tym co napisałeś - piszę w tym artykule o tym czego sam doświadczam. Każdy czytelnik zrobi z tą moją perspektywą to, co sam uzna za słuszne. Na przykład...

@Ryszard

Rozumiem to, że bardzo chciałbyś się mylić :-) Może to Ci pomoże:

Otwórz swoją definicję miłośc

...  wyświetl więcej

ale jak można porównywać kobietę z laptopem. Dla mnie kobieta jest nieporównywalnie ważniejsza niż wszystkie moje pasje;p ja rozumiem czym jest miłość, i wiem również iż pozornie wydaje się ona uduchowiona, ja komentowałem tylko naszą motywację tego uczucia. A odczucia wewnętrzne, emocjonalne, to już inna sprawa.

  nse,  12/05/2011

"ale jak można porównywać kobietę z laptopem."

Tym bardziej z własnym dzieckiem ?
Lub porównywać żywego człowieka z kupką tranzystorków czy innego ustrojstwa ;)

  Gamka  (www),  11/05/2011

Miłość jest darem świata, który nas otacza.;-)))
.."Miłość to jedyny skarb, który rozmnaża się przez dzielenie: to jedyny dar rosnący tym bardziej, im więcej się z niego czerpie. To jedyne przedsięwzięcie, w którym tym więcej się zarabia, im więcej się wydaje; podaruj ją, rzuć daleko od siebie, rozprosz ją na cztery wiatry, opróżnij z niej kieszenie, wysyp ją z koszyka, a nazajutrz będziesz mieć jej więcej niż dotychczas...". > Bruno Ferrero<

  nse,  11/05/2011

Niestety u faryzejskich psychopatów to nie działa , potrafią zadeptać i zatruć wszystko :(

tak tylko każdy z nas jest psychopatą, z tym że jedni zdają sobie z tego faktu sprawę, a inni nie;p poprzestańmy lepiej na fakcie że miłość nie zawsze jest szczęściem;p

  nse,  12/05/2011

Masz racje w każdym z nas jest psychopata faryzejski , tylko jedni są z tego dumni inni się tego wstydzą i chcą się tego pozbyć ...

Drogi autorze , taką miłość całkowicie można nazwać Chrześcijańską , a to co robią katole to już jest inna sprawa , mało mająca wspólnego z Chrystusem i Jego naukami , a z cała reszta tekstu ujęta jest świetnie !

Tak tylko dlaczeo uzurpujemy sobie taką miłość jako etos katolicki/chrześcijański? przecież każda, w każdym razie większość z doktryn religijnych promuje miłość

  tries,  15/09/2011

Nie mam nic przeciwko bezwarunkowej miłości, tylko parę zdań w tym artykule jest wewnętrznie sprzecznych, a tym samym nierealnych, np:
1. "Wtedy nie obchodzi Cię, kto Ci ukradł portfel, kto Cię okłamał, obraził Cię itp. To po prostu przestaje mieć znaczenie." - a powinno. Obojętność / bierność / tolerancja takich zachowań jest zła. Jeśli ktoś sobie pozwoli na to by go okradano to długo nie ...  wyświetl więcej

niestety miłość którą opisujesz nie istnieje. ludzie nie są obiektywni ani doskonali w tym co czują, dlatego Twoja opisana miłość nie ma racji bytu.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska