Login lub e-mail Hasło   

Rządy hien nad osłami, czyli demokracja drogą do socjalizmu

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://otworz.net/2011/05/16/rzady-hien-(...)alizmu/
Nieistotne jest czy Arystoteles rzeczywiście określił demokrację jako rządy hien nad osłami. Ważne, że w jej obecnej formie to prawda.
Wyświetlenia: 4.599 Zamieszczono 21/05/2011

Wystarczy otworzyć oczy i pojąć. Ciągle mamy identyczny scenariusz – socjalistyczna kiełbasa wyborcza, dojście do koryta, złodziejstwo, marnotrawstwo, tematy zastępcze i kolejne wybory. Przy pomocy systemowych mediów wszystko to trwa w najlepsze. Ludzie są oszukiwani i ogłupiani od ponad 20 lat. System ten został zaplanowany jeszcze w latach 80., a ostatecznie ustalony w Magdalence. Okrągły stół był teatrem agentów gen. Kiszczaka i tzw. pożytecznych idiotów. To esbecy i PZPR-owcy najlepiej wyszli na przemianach ustrojowych. Zaprojektowali ten ustrój dla siebie, a utworzenie własnych mediów było jednym z kluczowych założeń. Polecam znakomity film z wyjątkowej serii TVP.

Jeśli każdy obywatel po 18. roku życia ma czynne prawo wyborcze, to ustrój musi być zły. Wystarczy rozejrzeć się wokoło aby z łatwością stwierdzić, że zdecydowana większość ludzi nie ma pojęcia o polityce, historii, choćby podstawach ekonomii, a także o bieżących wydarzeniach. Ludzie otumanieni telewizją nie są w stanie rozróżnić co jest ważne, a co nie. O najistotniejszych sprawach zapewne nie usłyszą w ogóle, a jeżeli już, to wszystko zostanie przekłamane. Większość ludzi nie ma żadnych ideałów, wartości, zasad i celów – pomysłu na swoje życie. Egzystują jak zwierzęta: aby się najeść, wydalić, kopulować i spać. Ich relaks to używki, narkotyki, kabarety w telewizji, wyjście do kina lub wyjazd do krajów, gdzie można zrobić sobie zdjęcie z wielbłądem. Jest to w dużej mierze spowodowane socjalistycznym, a zatem nieefektywnym systemem edukacji oraz brakiem możliwości wszelkiego rozwoju. Ustrój socjalistyczny hamuje i degeneruje. Jednak to temat na oddzielny wpis. Zdroworozsądkowo o demokracji wypowiadał się amerykański noblista śp. prof. Milton Friedman.

Zatem jaki ustrój jest najlepszy? Na pewno należy rozważyć dziedziczną monarchię absolutną – państwo prywatne, o które ktoś dba, bo jest jego własnością. Władca nie myśli jak tu nakraść i dotrwać do końca kadencji. Przecież w interesie jego dzieci jest, aby sprawnie zarządzał swoim królestwem. Młody następca tronu jest dobrze kształcony i przygotowywany do rządzenia. Od monarchii niewiele różni się autorytaryzm, wszak Aleksander Łukaszenka już przygotowuje syna na swojego sukcesora. To nie jest żadna utopia i powrót do średniowiecza, tylko bieżące wydarzenia tuż za naszą granicą! Gdyby prezydent Białorusi nie był ideowym socjalistą, zapewne mielibyśmy wspaniale prosperującego sąsiada. Niektórych ludzi przekonać może fakt, że znana z telewizji postać – Robert Makłowicz – określił się jako monarchistę. Oprócz niego, wiele zacnych osobistości opowiada się za tym systemem rządów.

Kolejnym ustrojem, jaki trzeba wziąć pod rozwagę, jest republikarządy prawa na wzór USA z XIX wieku. Potrzebne są proste i trwałe regulacje, przy czym najlepiej byłoby powrócić do unormowań prawa rzymskiego – to szczyt myśli prawniczej. Na naszym gruncie obowiązywał już przecież doskonały Kodeks Napoleona. Można by pójść dalej i ustanowić prostą, krótką, zrozumiałą dla każdego i co najważniejsze – bardzo trudno zmienialną konstytucję. Bez nowomowy o sprawiedliwości społecznej (aktualnie w art. 2.), czy oksymoronu w postaci społecznej gospodarki rynkowej (art. 20.).

Jeżeli mielibyśmy pozostawić demokrację, to wyłącznie pod warunkiem reform. Za przyjemność i zaszczyt zagłosowania należałoby zapłacić, powiedzmy 200 zł (ciekawe czy ktoś myśli, że obecnie wybory są “za darmo”?). Ciekawym rozwiązaniem jest wprowadzenie egzaminu z podstaw wiedzy prawnej i ekonomicznej – przecież każdy sam by za siebie zapłacił. Dobry postulat to ustanowienie przedziału wieku uprawniającego do głosowania na np. 30-40 lat. Ponadto, można by wprowadzić zasadę głosowania tylko raz w życiu, zmuszając do dobrego namysłu i podnosząc rangę wydarzenia. W takiej demokracji nie wybierałyby osły, w związku z tym najprawdopodobniej rządziliby ludzie mądrzy i uczciwi, a nie hieny.

Nieistotne jest również czy Karol Marks powiedział, że “demokracja jest drogą do socjalizmu”. To zdanie też jest prawdziwe. W demokracji Prawica dochodzi do władzy niezwykle rzadko. W Polsce nie rządziła jeszcze nigdy.

Podobne artykuły


27
komentarze: 13 | wyświetlenia: 5102
80
komentarze: 98 | wyświetlenia: 32574
72
komentarze: 36 | wyświetlenia: 91801
46
komentarze: 54 | wyświetlenia: 3798
44
komentarze: 38 | wyświetlenia: 6290
36
komentarze: 21 | wyświetlenia: 8218
32
komentarze: 34 | wyświetlenia: 2294
32
komentarze: 51 | wyświetlenia: 9281
28
komentarze: 28 | wyświetlenia: 24893
26
komentarze: 3 | wyświetlenia: 18156
7
komentarze: 15 | wyświetlenia: 9560
24
komentarze: 23 | wyświetlenia: 2040
 
Autor
Artykuł"W Polsce prawica nie rządziła jeszcze nigdy".

O właśnie!

A co to jest prawica?

To jest wszystko, co chce dokopać lewicy.

  trapezfik  (www),  22/05/2011

Prawica wyznaje takie wartości jak Wolność, Własność i Sprawiedliwość. Sprzeciwia się socjalistycznemu zniewoleniu, np. przymusowym ubezpieczeniom. Dla Prawicy własność prywatna jest nietykalna: sam zarządzam swoimi dziećmi, pieniędzmi, domem, czy ziemią. Wreszcie Sprawiedliwość, co zgodnie z prawem rzymskim oznacza przyznawanie każdemu tego, co mu się należy. Sprawiedliwość społeczna to po prostu ...  wyświetl więcej

  ulmed,  23/05/2011

Póki co, to lewica leje prawicę. Na okrągło. Tego sobie życzy naród, czyli demokracja. Rządzi głos większości, ale czy mądrości?
Poprawność polityczna jest obowiązująca i próbuj to przeskoczyć. Nogi połamiesz.
Powtórzę; "W demokracji Prawica dochodzi do władzy niezwykle rzadko. W Polsce nie rządziła jeszcze nigdy."
Ten cytat z Twojego artykułu oddaje sens doskonale.
Wie ...  wyświetl więcej

  Elba,  23/05/2011

Lud chce fikcji, politycy chcą wygrywać wybory... jak widać do niczego dobrego to nie prowadzi ... A komu na tym zależy, żeby było w Polsce nienoramlnie...?

Chleba i igrzysk! - tej postawy ciągle nie da się zmienić.
Po co dyskutować jeżeli nikt nic nie chce zrobić?
Wyrwanie niewolnika z jego świata jest trudniejsze niż wprowadzenie zmian konstytucyjnych, poza tym "niewolnik nie chce być wolny, pragnie tylko zostać panem niewolników".(cyt)

@Zbysław Śmigielski: przecież ci co chcą dokopać lewicy to faszyści

  liwa,  28/05/2014

@kontolk: pan Zbigniew nie odpowie ci, niestety.. :(

  ,  22/05/2011

Faktycznie, ten podlinkowany film jest znakomity.

  Hamilton,  22/05/2011

" Zaglądali do kufrów, zaglądali do waliz , nie zajrzeli do dupy, tam miałem socjalizm" - Czesław Miłosz.
Zbyt mało Miłoszów w naszym kraju. A PIS wydaje się być partią wręcz bolszewicką ze swoim programem gospodarczym i społecznym.

  lilith123  (www),  23/05/2011

Pomysł z podniesieniem wieku uprawniającego do głosowania jest bez sensu - mamy mądrych i rozsądnych nastolatków i 40 latków na poziomie przedszkola, pomysł z egzaminem niezły - ale kto będzie ustalał pytania i z czego? Wyborca poddawany testom czy może głosować ,to obowiązkowo testy dla rządzących - tylko z czego? Dobry monarcha- super, kiepski monarcha - już nie...
Jak mawiała moja babcia ...  wyświetl więcej

  trapezfik  (www),  23/05/2011

Chodzi o to, żeby głosowały osoby naprawdę dojrzałe - posiadające własną rodzinę. Nastolatkowie w większości nie są dojrzali. Przedział 30-40 lat zapewnia, że głosujący nie jest za głupi ani z młodości, ani ze starości. Egzamin weryfikuje, czy ktoś ma wiedzę, czy nie.
A kto ustala obecnie pytania na egzamin z prawa jazdy? Każdy sam by zapłacił, więc mógłby istnieć taki drobny organ administ ...  wyświetl więcej

przewrotność Miłosza polegała na tym, że rzekomo socjalizm miał w dupie , choć komunistom służył.

  topless,  23/05/2011

Każdy system ma swoje wady i tego się uniknąć nie da, ale jeżeli od najmłodszych lat wpajali byśmy dzieciom choć odrobinę troski o ten kraj a nie tylko o siebie to byłoby dużo lepiej. Niestety coraz młodsze pokolenia są coraz bardziej egoistyczne i w ogóle nie kojarzące nic związanego z polityką i to jest problem. Nic nie poradzimy, tak już będzie zawsze.

Tym razem zacytować muszę nie siebie samego, lecz Woltera: "Głupiec przy władzy zrobi czasami coś mądrego, ale zgraja głupców - nigdy!"

Jak tak dalej pójdzie to będą nam sikać na twarz i mówić , że to deszcz a my będziemy im wierzyć...Ktoś wreszcie musi ich złapać za jaja i je porządnie wykręcić...Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska