Login lub e-mail Hasło   

Miej jaja aby podążyć za swoim sercem, a odnajdziesz radość z życia

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://rafaldudek.pl/146/miej-jaja-radosc-zycia/
Wbrew pozorom, ten artykuł kieruję do Ciebie niezależnie od Twojej płci, więc czytaj dalej! Czy chciałeś kiedyś coś zrobić, ale Ci się nie chciało? To dopiero paradoks! Ten arty...
Wyświetlenia: 1.151 Zamieszczono 13/06/2011

Wbrew pozorom, ten artykuł kieruję do Ciebie niezależnie od Twojej płci, więc czytaj dalej!

Czy chciałeś kiedyś coś zrobić, ale Ci się nie chciało? To dopiero paradoks! Ten artykuł nauczy Cię jak się przełamać i czerpać radość z życia DZIAŁAJĄC!

Wczoraj po południu siedziałem na krześle i gapiłem się w monitor pustym wzrokiem. Głęboko pod kopułą mojej czaszki toczyła się wewnętrzna bitwa:

- Chciałbym teraz zaplanować tytuł i koncepcję swojej książki o tym, jak być szczęśliwym!

- Ale nie chce mi się teraz wymyślać tytułów… W sumie nic mi się nie chce!

- Ale chcę stworzyć tą koncepcję.

Naprawdę chciałem to zrobić. Radość z życia płynąca z tworzenia tego, co chcę stworzyć była na wyciągnięcie ręki. Jednak nie mogłem się do tego zebrać. Nie miałem metaforycznych jaj. Albo jak niektórzy mówią – potrzebowałem metaforycznego kopa w dupę żeby się ruszyć z miejsca.

Ile razy wiesz co chcesz zrobić, ale jakoś nie możesz się do tego zabrać?

Być może mówiłeś sobie „już, już, tylko jeszcze sobie zrobię kanapkę … i posprzątam na biurku… i odwiedzę ciocię w Nowym Jorku…” aż końcu w ogóle się do tego nie zabrałeś. „O kurczę! To już dwudziesta trzecia? Czas do łóżka, zrobię to jutro!”

Gdy przyłapałem się na tym, co robię, pomyślałem „Dosyć! Wiem co chcę zrobić, wahanie się jest nudne a cała radość w życiu płynie z działania. Let’s go!

Wziąłem się za pisanie. Z początku słowa wypływały ze mnie opornie. Po minucie pisania poczułem jakby blokada lenistwa puściła i popłynąłem tworząc dobry artykuł.

Bawiłem się wybornie pisząc go. Czułem się znacznie lepiej pisząc, niż bym się czuł odkładając pisanie na później wymówkami a’la „najpierw posprzątam biurko”. Tak samo mam z każdą inną czynnością – jeśli wiem, że chcę coś zrobić, to przełamuję cienką barierę lenistwa i działam natychmiast. Z czasem staje się to banalnie proste.

Radość płynie z życia przepełnionego działaniem. Wczoraj obiecałem sobie „Od dzisiaj będę miał jaja,  żeby zrobić to, co w głębi serca wiem, że chcę robić. Zawsze!”

Co Ty na to, aby obiecać sobie to samo? Jeśli w głębi serca czujesz, że chcesz coś zrobić, to od razu to zrób. Odkryj w sobie wewnętrzne jaja, o istnieniu których nie miałeś pojęcia :-) Od dzisiaj, żyj pełnią życia, tak jak chcesz, jako wolny człowiek!

Jeśli chcesz więcej, to napisałem serię artykułów o tym, jak odkryć swoją własną ścieżkę radości z życia – kliknij i przeczytaj!

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1450
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1560
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 2030
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 2621
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2278
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1178
10
komentarze: 36 | wyświetlenia: 625
10
komentarze: 20 | wyświetlenia: 1125
10
komentarze: 65 | wyświetlenia: 3242
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1307
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 1414
10
komentarze: 123 | wyświetlenia: 955
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2239
 
Autor
Artykuł  Remter,  13/06/2011

Wykrzesać chęci, to tak jak znaleźć 50 % powodzenia .. gratuluje . pozdrawiam

Wiesz w życiu jest bardzo łatwo udzielać komuś rad, jest znacznie gorzej z realizacją na własnym podwórku.Pozdrawiam.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska