Login lub e-mail Hasło   

Pochodzenie Polaków - Lechitów

Przed przybyciem Hunów do Europy, na terenie obecnej Polski zamieszkiwały plemiona zwane Wenedami. Nazwa ta z czasem zmieniła się na Wandalowie.
Wyświetlenia: 43.707 Zamieszczono 17/06/2011

  Wanda, co nie chciała Niemca. 

 

Kim była ta ludność?. Otóż jakieś 5 tys. lat temu, nasze ziemie zamieszkiwali ludzie bardzo mało zróżnicowani pod względem genetycznym i wyglądem fizycznym.Tutaj na tych ziemiach była kolebka jasnowłosych i jasnookich ludzi o jednorodnym  wyglądzie, charakteryzującym się haplogrupą R1a1a1 Y-DNA. Były to grupy łowiecko - myśliwskie, które zajmowały się głównie polowaniami a także hodowlą i zbieractwem.Skąd się wzięli na tych terenach, nic nie wiadomo. Wiadomo jednak, że duże grupy tych ludzi rozeszły się we wszystkich kierunkach. Jedna poszła na Skandynawię i w stronę Renu, druga na południe i wschód.Tereny zachodniej Europy były zamieszkane przez ludność o znaczniku haplogrupy ( R1b1b2)  Y-DNA. Zamieszkiwali oni wspólnie z mniej liczną a starszą ludnością o haplogrupie I2b. Południe Europy zamieszkiwały plemiona o znaczniku (I2a) Y-DNA. W II tys. z Europy wyruszyli Ariowie (R1a1a) i zaczęli podbijać Azję, udając się do Indii i Chin. Do dziś pozostały po nich ślady na Syberii, potomkowie plemion Xiongnu. W Kirgizji, Afganistanie, Pakistanie, Indiach, Iranie i na Bliskim Wschodzie haplogrupy R1a1a. Czyngis-chan, miał ponoć niebieskie oczy i cechy Ariów oraz wschodnią chytrość i przebiegłość.

 

 

 Wandal 

 

 

.

    Grupa zachodnia (R1b1ba) wyruszyła na podbój Afryki i Bliskiego Wschodu. Na tym terenie rywalizowali o wpływy i królestwa z Ariami, którzy podbijali wcześniej Indie i Persję a później ruszyli dalej na teren zamieszkały przez Semitów.  W I tyś. p.n.e. na terenach dzisiejszej Polski i wschodnich Niemiec zaczęła się tworzyć wspólnota ludów R1a1a, Ariów polskich i Skandynawów ( I1a). W tym też okresie z Bliskiego Wschodu ku Europie podążali już ucywilizowani Celtowie (R1b1b2) zmieszani z bliskowschodnimi ludami o haplogrupach: E1b1b, G2a, J1 I J2. Ta ludność uzbrojona w nowoczesne na owe czasy nowinki techniczne: kowalstwo, rolnictwo, ceramikę, budownictwo obronne, zagrodowe i inne, szybko zdobywała tereny południowej Europy. Za pośrednictwem tej grupy, na tereny Polski przenikała cywilizacja śródziemnomorska. Budowano wtedy w Polsce duże grody i osady, gdzie wytapiano żelazo, produkowano uzbrojenie dla wojów i wszelkiego rodzaju przedmioty na potrzeby rolników, łowców i rzemieślników. W tym też czasie powstawały Potęgi Grecji i Rzymu i nastała era walki o ziemie i królestwa. Na ziemiach polskich po zmieszaniu się autochtonów aryjskich (R1a1a7 i I1a) z przybyłymi Celtami, powstał lud zwany Wenedami a później mówiono na nich Wandalowie. Inna grupa Celtów mieszając się ze Skandynawami dała początek tworzeniu się plemion germańskich ( R1b1b2,I2b,I1a i R1a1a, E1b1b,G2a,J1 i J2).  

  Celtowie

 

 

   Celtowie

    Jak można nazwać i określić ówczesną ludność zamieszkującą tereny dzisiejszej Polski?. Kim byli i za kogo się uważali, oraz za kogo uważali ich sąsiednie germańskie i sarmackie plemiona? Nie byli oni już czystymi  Ariami ani nawet Ario-Skandynawami a mieszaniną  Ario - Celto -Skandynawami o proporcjach powiedzmy takich: Ariowie (R1a1a7-40%),Skandynawowie ( I1a-10%,I2b-1%,R1a1a-5%) oraz Celtowie (R1b1b2-20%,  R1a1a-4%,  I2a-4%,  E1b1b-4%,  G2a-2%,  J1 i J2- 2%). Tak powstał przedsłowiański lud zwany Wenedami-Wandalami. Nie można go zaliczyć do grupy germańskiej, choć za taką mógł uchodzić. Prawdopodobnie język mieli ario-celtycki ale na pewno nie germański. Języki  germańskie mają w swoim zasobie bardzo dużą ilość  semityzmów. Przez kilkaset lat żyli sobie na obrzeżach Grecji i Rzymu i gdyby nie najazd Hunów w IV wieku n.e. dzisiaj Polacy byliby oryginalnym narodem europejskim, cywilizacyjnie nie różniącym się od Niemców, Francuzów czy Włochów. Nie byłoby Słowian i Słowiańszczyzny i tego podziału na wschodnią i zachodnia Europę. Niestety, Hunowie i Chrześcijanie  nadali nam cechy  azjatycko-bliskowschodnie i Polacy dzisiaj stoją okrakiem miedzy Zachodem i Wschodem. Hunowie stworzyli agresywnych Wikingów, Niemców, Anglików, Polaków, Rosjan i kocioł bałkański a także nieobliczalną Ukrainę i zaściankową Litwę oraz  Białoruś. 

 

 

 Wanda i Wandalowie.

 

  Z armią Hunów  przybyły rzesze pasterzy, rolników, hodowców i zwykłych uciekinierów z Syberii i Azji zachodniej. Wieści o  podboju Rzymu, oraz opuszczonych ziemiach, zachęcało biednych potomków Ariów  i innych ludów do marszu za zwycięską armią koczowników. Językiem jakim posługiwali się Hunowie musiał być słowiański i dlatego podbite ludy przyjmowały mowę zdobywców połowy Europy. Tak Powstali Polacy i reszta Słowian, ze zmieszania się autochtonów i huńskich wojowników oraz przybyszów z terenów od Tybetu po Morze Czarne.

  Geny Wandali, polskie Y-DNA R1a1a7   

Za Piastów i Jagiellonów sprowadzano masy chłopów i mieszczan  z Europy zach. i uciekinierów z Imperium Tureckiego, głównie Bałkanów. Stąd taka różnorodność haplogrup R1a1a i duża ilość na ziemiach litewsko-ruskich  ( I2a)  z terenów dzisiejszej Bośni i Serbii. Chazarowie sprowadzili dużo ludu semickiego do swojego państwa, który to później zasilił państwo Polsko-Litewskie. Taka różnorodność twarzy, jak w Polsce, nie występuje nigdzie na swiecie, tak wypowiedział się Steven Spielberg, gdy kręcił w Polsce sceny do filmu  " Lista Schindlera".

 Imperium Hunów 

 

 

 

Słowianie, to nie naród a ludy, które posługują się mową  uniwersalną na terenach podbitych przez Hunów. Najpierw była greka po zdobyczach Aleksandra Wielkiego, potem łacina w Imperium Rzymskim a następnie słowiański w Imperium Hunów. Dzisiaj jest angielski na świecie po zdobyciu Świata przez Koronę Brytyjską i rosyjski po zdobyciu Syberii i środkowej Azji przez Rosjan. 

 Geny Hunów Y-DNA 

 

  Gdyby jednak nie geny Hunów, to nie wiadomo, jak potoczyłyby się losy Europy po inwazji Arabów z ich Islamem i  najazdu Czyngis -chana na Europę Wschodnią. Nie wiadomo, czy Europa  zatrzymałaby  Turków pod Warną i Wiedniem. To, że najwięcej huńskich genów zostawiono na Ukrainie, w Niemczech , Skandynawii i Bałkanach, świadczą agresywne zachowanie tychże społeczności w przeszłości i teraz. Nie od rzeczy jest nazywanie Niemców przez Anglików, Hunami i bastardami.

 

  Nie będzie przesadą powiedzenie, że współczesną cywilizację stworzyli ludzie o haplogrupie R1a1a  i  R1b1b2. Cywilizację Aryjsko - Celtycką:   Europa i  Ameryka. Solówki się nie powiodły: Indie i Ameryka Łacińska.

  Polska i Rosja jest tego powyższego wielką mieszaniną. 

 

 

 

  R1a - Ariowie.

 

  Tyle zostało po nas w Niemczech:

 

   

 Herb Dolnych Łużyc.

 

 

http://historiakurgany.republika.pl/apo_plik/Wandale.htm

http://www.polska.pl/spec/biskupin2004/celtowie/historia.htm

http://www.naukowy.pl/encyklopedia/Ariowie

http://www.eupedia.com/europe/european_y-dna_haplogroups.shtml

http://www.eupedia.com/europe/maps_of_europe.shtml#density_population

Podobne artykuły


13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1247
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1035
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1120
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 799
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 760
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1910
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 594
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1054
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 556
9
komentarze: 74 | wyświetlenia: 564
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 907
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Ciekawe.

  smok3003,  08/11/2011

dlaczego autor sam sobie zaprzecza, wobec tez stawianych w innym swoim artykule - "Czy Polacy to na pewno Słowianie?" ?

Nie ma tam zaprzeczeń, proszę wypowiedz się jaśniej o jakie Ci chodzi.:)

@oculus:
Skoro Polacy nie są oryginalnym narodem europejskim jak Niemcy... czy Francuzi... choć są znacznie bardziej kulturowo i genetycznie jednolici to autor rzeczywiście może coś do nas Polaków ma może jakieś uprzedzenia nie wiem. Na pewno nas nie szanuje to pewne.

Dobrogost, mam dla Ciebie lepszą stronkę, ta jest o wiele ciekawsza http://relaz.pl/forum/viewtopi(...)51d#top Ta Twoja "tarnow" od trzech lat się ciągle zmienia i jest pseudo-naukowa. Moje art. nie są naukowe ale bardziej oddają prawdę historyczną i dlatego są czytane.:)

Jaką znowu prawdę historyczną? Chyba raczej Hitlerowską dawno skompromitowaną ideologię nie mającą nic wspólnego z faktami a na pewno nie z historią :-)
Weźmy kwestę blondynów. Zdaniem naukowców gen odpowiedzialny za jasne włosy i oczy powstał w Skandynawi jako przystosowanie do tamtejszego klimatu był to gen dominujący co oznacza, że jak czarniawy Germanin brał za żonę blondynkę to dzieci ...  wyświetl więcej

  oculus,  19/06/2012

Co za bzdury.(

Może byś podal jakieś prace naukowe, albo nawet jakąś książkę popularnonaukową w której Twoje oryginalne koncepcje jakoby najazd Hunow stworzył Słowiańszczyznę znałazły potwierdzenie :-) Radził bym też poczytać coś o Hunach może uświadomiło by Ci to jakie absurdy wypisujesz :-)
"To, że najwięcej huńskich genów zostawiono na Ukrainie, w Niemczech , Skandynawii i Bałkanach, świadczą agresywne ...  wyświetl więcej

"„A skąd się wzięli w tej części Europy Germanie?
- Jak pisze Tacyt, w 19 roku po Chrystusie rozpoczęła się wędrówka plemion germańskich z "wyspy Thule", bo w czasach rzymskich Skandynawia, ta Vagina nationes, była uznawana za wyspę. Burgundowie ruszyli z Bornholmu w kierunku południowo-zachodnim.(...)
- - Wróćmy do I wieku po Chrystusie, gdy Goci pojawili się na ziemiach polskich. ...  wyświetl więcej

@Dobrogost:
Kolego to, że gen powstał na północy i dzisiaj przeważająca liczba ludzi którzy mają go najwięcej mieszka właśnie na północy (co powoduje utrwalanie cechy w populacji) nie oznacza, że tylko Ci ludzie kiedyś mieli przeważający lub po prostu duży odsetek tej cechy w populacji.
Geny jasności włosów i jasności oczu są do tego recesywne, a przynajmniej w dużym stopniu zachowuj ...  wyświetl więcej

"Tutaj na tych ziemiach była kolebka jasnowłosych i jasnookich ludzi o jednorodnym wyglądzie, charakteryzującym się haplogrupą R1a1a1 Y-DNA."
Zdecydowana większość Polaków ma geny R1a1. Jeśli zakładamy, że nasi przodkowie od samego początku mieszali się z ludami sąsiedzkimi R1b to i część z tych 16% dzisiaj można liczyć za swoją + część tej I1/I2. To daje co najmniej 75%.
Skoro geny ...  wyświetl więcej

@Bolesław Chrobat: Wróciłem własnie z urlopu w Polsce do Norwegii i znów jestem na eioba. Witaj Bolesław!. Cieszę się, że interesuje Cię ta tematyka i historia Polski. Jak wiesz Polacy różnią się od reszty Słowian ze Wschodu, gdzie nie było Lugiów. Tylko w Rosji są geny polskiej haplogrupy R1a1a7, które przybyły tam po upadku Bolesława II Zapomnianego, a moze w inny sposób tam zawędrowały. Z wojow ...  wyświetl więcej

@Bolesław Chrobat: http://bialczynski.files.wordp(...)g?w=720 Jest u Białczyńskiego mapka, która pokazuje poszczególne szczepy r1a1a. Jak tam widać, to bliżej nam do Skandynawów, niż do wschodnich sąsiadów, dlaczego?

Żeby nie być tak jednostronnie krytycznym polecam artykuły na wandaluzja.com.
Niektóre wątki poruszone przez autora są całkiem ciekawe i mocno zastanawiające, a na powyższej stronie znajdziecie państwo jeszcze więcej szokujących informacji o Lechickim imperium i polskim władztwie nad WANDAlami, ale na szczęście bez podważania polskości Polaków i słowiańskości miejscowych Słowian.
Polecam choć zalecam zawsze również zdrowomyślenie :-)

"Hunowie stworzyli agresywnych Wikingów"

Jeśli się nie mylę Wikingowie to nie tylko Dania ale również Szwecja i Norwegia.
Jakie wpływ na Szwecję i Norwegię miały najazdy Hunów?Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska