Login lub e-mail Hasło   

Z polskich absurdów - Pracy Udawane Poszukiwanie

Ach... bezrobotnym być.
Wyświetlenia: 17.881 Zamieszczono 08/07/2011

W Polityce z 14.06 natknąłem się na interesujący artykuł o poszukiwaniu przez ludzi pracy i funkcjonowaniu Powiatowych Urzędów Pracy. Wyczytałem, że w jednym z powiatów przeszkolono kilkadziesiąt kobiet do pracy w kantorach tyle, że w całym powiecie jest tylko pięć kantorów, ale to szczegół. Największe wrażenie w tym artykule zrobiła na mnie wypowiedź  dyrektora PUP w Nysie, a ponieważ rzuca ona nowe światło na problem bezrobocia w Polsce, przytoczę ją w całości:

„….Przykład z ostatnich dni. Każdej rejestrującej się osobie wypisujemy specjalną kartę. Jest tam rubryka, w której należy wpisać minimum finansowe, za które dana osoba zgodzi się podjąć pracę. W naszym urzędzie zarejestrował się człowiek, który wpisał do karty 3 tys. zł na rękę. Zarabiająca trzykrotnie mniej, rejestrująca go urzędniczka zapytała, dlaczego akurat tyle, skoro od lat nie pracuje ani on, ani jego żona, a tak wysokie wymagania nie pozwolą mu szybko zmienić tego stanu. Pan wyjaśnił, że za mniej nie opłaca mu się pracować, boby na tym stracił. Ma trójkę dzieci, na które dostaje zasiłek pielęgnacyjny i rodzinne. Jako bezrobotnemu za przedszkole płaci mu gmina. Mieszkanie ma komunalne z dofinansowaniem, więc swoje małe prywatne może wynająć. Opał teżdostaje od gminy. Skoro będąc bezrobotnym dostaje 2,9 tys.zł z tytułu różnych zapomóg to rzeczywiście nie opłaca mu się pracować za mniej.”

Ciekawe ile jeszcze dorabia na czarno. Taki przedsiębiorczy człowiek na pewno nie poprzestaje na zasiłkach, ale czy to jego wina, że żyje na koszt innych, którzy płacą podatki i ZUS? On przecież tylko korzysta z istniejącego systemu.

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1340
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1197
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 746
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 622
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 783
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 454
8
komentarze: 110 | wyświetlenia: 852
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 755
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Barkarzu, w Polsce to jeszcze nic... w Kanadzie na tzw. welfare, czyli socjalnej zapomodze dla bezrobotnych, żyją całe pokolenia, którym nie opłaca się pracować, a im więcej dzieci mają, tym im lepiej finansowo - Kanada dba o swoich młodych obywateli... to nic, że kosztem innych pracujących. To błędne koło...

  Strzyga  (www),  08/07/2011

W Irlandii jest podobnie. Można sobie nie pracować i pobierać i pobierać zasiłki dla bezrobotnych, zasiłki na dzieci, dofinansowania do mieszkania i rachunków. Żyć nie umierać! Do tego jeszcze dorabiają na czarno. Bywają tak bezczelni ludzie, że po wypłatę zasiłku dla bezrobotnych idą w roboczym ubraniu - odbierają kasę i idą do pracy :)))

  barkarz  (www),  09/07/2011

Kanada jest trochę bogatsza od nas, Irlandia też, chociaż jak się ostatnio okazuje nie jest tak bogatym państwem jakby chciała. Obydwa te kraje mają jednak funkcjonalną infrastrukturę, dobre drogi i uregulowane rzeki. Polska tych rzeczy nie ma

Cytat:
"Życie jest trudne, ale najgorzej, że pić się chce".

  leetx  (www),  13/07/2011

Właśnie dołączyłem do grona osób zarabiających ok. 1000zł, które po przeczytaniu tego artykułu złapały się za głowę.

Szkoda, że tego nie można zarekomendować każdemu durniowi - socjaliście z osobna.

Każdy dureń-socjalista zdaje sobie sprawę z istnienia takich osobników. I przechodzi nad smutną konstatacją nt. kondycji etycznej gatunku, do myślenia o trójce dzieci wspomnianego nieroba.
Każdy dureń-socjalista słyszał też o niemocy strukturalnej czy środowiskach patogenicznych.
Ale zawsze można liczyć na doktora Śmigielskiego, który z faktu że pacjent ma wrzody, niezbicie wywiedzie ...  wyświetl więcej

Kiedy socjalista o czymś słyszał - to już i tak jest lepiej.

Ale masz jakieś konkrety, co zrobić z dziećmi wspomnianego nieroba, czy tak sobie tylko bajdurzysz?
Tak na marginesie, niecałe trzy tysiące na pięcioosobową rodzinę z trójką dzieci, szczyt rozpusty zaiste. :/

  barkarz  (www),  13/07/2011

Niestety każdy kij ma dwa końce i niełatwo tu rzucić konkretami. Nawet nazywanie rzeczy po imieniu i piętnowanie takich "leniwców" nie wydaje się dobrym rozwiązaniem. Jedyne do czego by to doprowadziło na pewno, to lincze i mordobicia. Czy oprócz tego przyniosłoby to jakieś pożyteczne efekty? Niekoniecznie.

Przymusowa odwracalna sterylizacja, połączona z prawem posiadania dziecka pod warunkiem możliwości zapewnienia mu utrzymania.
Ale za swojego życia raczej tego nie doczekam.

W imieniu dzieci serdecznie ci dziękuję, Łośku.
Często fantazjujesz o Wszechmocnym PUPie?Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska