Login lub e-mail Hasło   

Telefon jako modem.

Dziś rano chciałem iść pobiegać, muszę zrzucić, nie ma bata, ale... jakoś o 15:30 to ja dopiero wstałem. Głowa mnie boli.
Wyświetlenia: 1.317 Zamieszczono 04/08/2011

Ciekawego odkrycia wczoraj dokonałem! To było jakoś w czasie, kiedy uprzątałem i zarabiałem kabelki, które się jeszcze nadają. W sensie kable internetowe, żeby je potem upchnąć jakimś studenciakom. Chociaż czasami robię to z nudów. Traktuję to jak... coś na kształt babci, która dzielnie dzierga na drutach.

I tak jadę po kolei, w "standardzie B". Biało pomarańczowy, pomarańczowy, biało zielony, niebieski, biało niebieski, zielony, biało brązowy, brązowy. Zbędną część uciąłem specjalnym nożem, wsunąłem w kabelki kostkę, zacisnąłem zaciskarką. Operację powtórzyłem po drugiej stronie. Podpiąłem SLT3 i dostałem sygnał z 4 par. I tak sobie patrzę na te poruszające się zielone kropki..., i tak mnie nagle naszło.

A że mój HTC nie opuszcza mnie nawet na krok, to podłączyłem go do komputera stacjonarnego za pomocą USB. Jeszcze nie udostępniałem go jako modem, kiedyś musi być ten pierwszy raz. Wypiąłem z kompa kabel RJ-45, a sam telefon miał włączone WiFi.

Udostępniłem, Internet działał. Telefon robił teraz za zwykłą kartę sieciową, przetwarzał sygnał z mojego routera. Na blaszaku mam Windowsa XP. Wyłączyłem WiFi i włączyłem sieć komórkową. Internet NIE działał. Zainstalowałem aplikacje dostarczoną do telefonu, tak dla pewności. Nic się nie zmieniło.

Dodam, że mam telefon w sieci PLAY. XP to już stary bubel, to pewnie jakoś go nie czyta, takie było przynajmniej moje pierwsze przypuszczenie. To przecież stary system, spróbuję na "Siódemce" - pomyślałem. Zaraz zadzwonię jeszcze do informacji Play, jak nie dziś, to jutro, bo nie chce mi się szukać takich rzeczy po Necie. Ale to po publikacji. Nagram rozmowę, hehe.

Dobra. Następnie odpaliłem laptopa.

Zrobiłem dokładnie ten sam myk co na XP. Na pokładzie mam Windowsa 7 Ultimate. Sieć działała tylko w przypadku połączenia WiFi. Sieć komórkowa nie dała rady. Byłem trochę... rozczarowany. Właśnie zdałem sobie sprawę, że kiedy będę w mieście, a będę miał ze sobą laptopa to skorzystam z sieci komórkowej... tylko na HTC!!!

Co jest trochę niewygodne, kiedy chciałbym zrobić przegląd wszystkich moich ulubionych zakładek. Co prawda skleiłem już jeden post telefonem, ale to było tak raczej z czystej podniety, że mogę.

Ostatnią deską ratunku był więc netbook. System - Ubuntu 11.04. Z WiFi - wiadomo, działa. Z niechęcią na twarzy wyłączyłem WiFi i na telefonie, i przełączyłem go na sieć komórkową. O kurde! Działa! To działa!

Widocznie operatorzy tej sieci nie przewidzieli, że ci, którzy korzystają z darmowego systemu, będą mogli też korzystać za darmo z Internetu. No, może jednak nie tak do końca za darmo, hehe. Wyobraźcie sobie tylko. Interes musi się jakoś kręcić.

Lepiej sprzedać sam modem z większym pakietem, niż telefon, którego możemy użyć jako modem, prawda? Bo kto by wówczas korzystał z takich modemów na USB? Pomijam już kwestie transferów, limitu i tak dalej, bo to co mam ja, w zupełności by mi teraz wystarczyło. To mniej więcej ta sama zasada co telefon a odtwarzacz mp3.

Dlatego jak na moje, usługa ta została zablokowana. Trzeba być nieźle obcykanym, żeby można było używać telefonu jako modemu na Windowsie. Jak na moje, to na telefonie są jakieś skrypty, które właśnie blokują Windowsa. Bo jeśli nie blokują Linuxa, a tym samym innego komputera, jego adresu MAC, to nie może być to myk operatora lecz zapis na telefonie. Chociaż no nie wiem. Ja tam zadzwonię...

Kto z was ma taki problem? Jakie macie telefony? Możecie ich używać jako modem? Używaliście kiedy w ogóle tego? Hmm, pewnie nie.

Podobne artykuły


12
komentarze: 32 | wyświetlenia: 944
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 778
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 951
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 907
10
komentarze: 11 | wyświetlenia: 491
10
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1082
10
komentarze: 14 | wyświetlenia: 469
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 898
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 621
9
komentarze: 34 | wyświetlenia: 684
9
komentarze: 44 | wyświetlenia: 507
9
komentarze: 36 | wyświetlenia: 731
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 624
9
komentarze: 18 | wyświetlenia: 613
9
komentarze: 1 | wyświetlenia: 614
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Pewnie cię zaskoczę, ale to działa też na Debianie 6. Na innych systemach linuxowych nie próbowałem. Z windowsa nie korzystam około 4 lat , ale wydaje mi się że na windowsie, przez Bluetooth też można łączyć się z internetem za pomocą telefonu. Mam telefon Samsung D-900i. I nie potrzebuję lepszego (nowszego). :)

  ghraf,  04/08/2011

Robercie, wnioskuję, że też masz sieć PLAY, tak? Ciekawe...

Nie, nie zaskoczyłeś, lecz w tym momencie tylko mnie utwierdziłeś w przekonaniu, że oni coś do "windy" mają. Przez Bluetooth na blaszaku nie sprawdzę, bo nie mam adaptera, a w laptopie z Windowsem mam coś nie tak z tym niebieskim połączeniem. No, pozostaje netbook z Ubuntu, ale tu wiem, że idzie mi to połączenie po kablu. Ale przez bluetooth też spróbuję.

Jestem w sieci Orange.

  Gamka  (www),  05/08/2011

Jo tyż ;)

Gamka, Coś takiego, byłem pewny że w "Tawernie". :)))

  w84u6  (www),  05/08/2011

Na Androidzie nie ma problemu z XP i innymi OS-ami. W Androidmarket http://bit.ly/p0dBgL , http://bit.ly/pZJZoL , http://bit.ly/oAxRUX i http://bit.ly/rr1jOx

  ghraf,  05/08/2011

Oj ludzie. Temat jest prosty. Czytać mi to ze zrozumieniem. Zaraz wkleję drugą część.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska