Login lub e-mail Hasło   

Internet - Twoja droga do sukcesu!

Jak twierdzą eksperci, wykorzystywanie możliwości sieci jest jedną z najlepszych dróg do rozwoju Twojej kariery.
Wyświetlenia: 969 Zamieszczono 10/08/2011

Pamiętaj, że sposób w jaki korzystamy z sieci może okazać się jednym z kluczowych elementów na drodze do sukcesu zawodowego. Poniżej prezentujemy kilka wskazówek, jak efektywnie wykorzystać dobrodziejstwa Internetu:

Działaj szybko

Im szybciej zaczniesz tworzyć swój zawodowy profil w sieci, tym szybciej dostrzeżesz efekty. Pamiętaj, że obecnie istnieje wiele portali społecznościowych, dzięki którym możesz rozwijać swoją karierę. Stworzenie wielu "połączeń" na różnych płaszczyznach Internetu zapewni Ci  znakomity start. Nie przegap nowych rozwiązań pojawiających się na rynku pracy, które przynoszą kolejne możliwości dotarcia do wymarzonej pracy. Doskonałym przykładem może być najnowsza aplikacja na Facebooka - BeKnown, stworzona przez Monster, umożliwiająca zbudowanie profesjonalnego CV i poszukiwanie pracy na największym portalu społecznościowym na świecie, oddzielając przy tym kontakty zawodowe od prywatnych.

Bądź ostrożny!

Zwracaj uwagę na to, co publikujesz i jaki jest Twój wizerunek w Internecie! Czasem potencjalni "sojuszniczy" mogą wykorzystać jakąś informacje przeciw Tobie. Stwórz swoje profesjonalne CV on-line i stronę internetową, prezentując siebie od jak najlepszej strony. Wbrew pozorom, pracodawcy często przeszukują przeglądarki internetowe w poszukiwaniu informacji o kandydatach.

Nie poddawaj się

Oczywiście, nie zawsze sieć gwarantuje znalezienie wymarzonej pracy. Jeśli jesteś kobietą wychowującą dziecko lub zaraz  po urlopie macierzyńskim, możesz mieć początkowe trudności z dopasowaniem się do standardów niektórych korporacji.

Nie wolno się tym zrażać! Skontaktuj się z odpowiednimi fundacjami lub lokalnymi programami pomocy! Nikt nie ma prawa ignorować Cię z powodu życia prywatnego, jeśli Twoje kwalifikacje są odpowiednie.

Zarzuć sieci i czekaj!

Szukaj wsparcia gdzie tylko możesz! Internet działa na wielu polach, poza tym nikt tu nie zwraca uwagi na płeć czy kolor skóry. Liczą się tylko Twoje kwalifikacje. Ustanowienie różnych "połączeń" pozwala Ci tworzyć szerokie sieci kontaktów, w zależności od Twoich wyzwań zawodowych. Bez tego możesz mieć problem z wypracowaniem własnej pozycji, szczególnie w czasach kryzysu.

Podobne artykuły


11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 3023
11
komentarze: 123 | wyświetlenia: 1132
11
komentarze: 41 | wyświetlenia: 3414
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2176
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 2182
10
komentarze: 65 | wyświetlenia: 3799
10
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1724
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 907
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2223
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2729
10
komentarze: 93 | wyświetlenia: 644
9
komentarze: 9 | wyświetlenia: 2615
9
komentarze: 8 | wyświetlenia: 2306
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska