JustPaste.it

Łatwiej jest się samorealizować, gdy nie jesteśmy sami

Większość osób ma jakieś zainteresowania, pasje czy hobby. Niezależnie od pracy, którą wykonują starają się znaleźć czas na to by się rozwijać, zwiększać swoje umiejętności.

Większość osób ma jakieś zainteresowania, pasje czy hobby. Niezależnie od pracy, którą wykonują starają się znaleźć czas na to by się rozwijać, zwiększać swoje umiejętności.

 

Starają się pogłębiać wiedzę, pokonywać kolejne bariery, wymieniać poglądy z innymi osobami. Zazwyczaj motywacja do tych działań jest wielokrotnie większa niż motywacja w codziennej pracy. Ludzie poświęcają swój cenny czas na to by się samorealizować. Bo widzą w tym sens. Dla jednych jest to sport, dla innych muzyka. Jeszcze inni realizują się w tańcu. Dla wielu życie byłoby zbyt trudne, gdyby nie odskocznia w postaci hobby czy pasji.

Łatwiej jest się realizować i rozwijać kiedy nie jesteśmy sami. Kiedy jest ktoś z kim można porozmawiać, kto może coś doradzić, pokazać, jak można coś robić lepiej. Dobrze jest mieć kogoś kto nas poprowadzi, kogoś kto pozwoli uniknąć błędów i zaoszczędzi nam czas na późniejsze eliminowanie złych nawyków.

Ze swojego doświadczenia pamiętam dwie sytuacji. Pierwsza dotyczyła nauki jazdy na snowboardzie. Pierwsze kroki były oczywiście tragiczne. Ale to co jest istotne i czego nie polecam to to, że poświęciłem kilka godzin na samodzielną naukę. Szło nie najlepiej. Poza tym próbowałem jeździć niepoprawnie, na tzw. liścia. I dobrze, że w końcu zdecydowałem się na lekcje z trenerem. Efekt był zaskakująco dobry. Sam bym tego nie osiągnął. Druga sytuacja dotyczyła mojego ulubionego pływania. Zawsze uważałem się za dobrego pływaka. Lata nauki w szkole pływackiej, potem na studiach kurs ratownika. Ale dopiero jak poznałem metodę Total Immersion to mój świat pływacki trochę się wywrócił do góry nogami. Najpierw była książka i samodzielne próby w wodzie (bo przecież już umiałem "dobrze" pływać). Później był kurs. To on dał największą poprawę moich umiejętności pływackich. Wszystko dzięki odpowiedniemu pokierowaniu i zwróceniu uwagi przez trenera na kilka istotnych szczegółów. Tak mnie to wciągnęło, że postanowiłem zostać trenerem pływania metodą Total Immersion, żeby innym pomagać stać się lepszymi pływakami.

A potem zrodził się pomysł na serwis internetowy treneria.pl, którego głównym przesłaniem jest budowanie relacji trener (nauczyciel) - uczeń oraz nacisk na łączenie ludzi i ich pasji. Serwis pozwala trenerom znaleźć swoich uczniów i być z nimi w kontakcie, natomiast uczniom pozwala znaleźć trenera i zapisać się na interesujące zajęcia w swojej okolicy.

Bartek Hoński
trener pływania i współzałożyciel treneria.pl

Licencja: Creative Commons