Login lub e-mail Hasło   

Czas na wdzięczność

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://beatakoscielniak.wordpress.com/20(...)cznosc/
Uczucie wdzięczności. Czym jest dla ciebie? Emocją czasem doświadczaną? Czy też ważną i nieodłączną częścią życia?
Wyświetlenia: 1.082 Zamieszczono 21/08/2011

Rozwój osobisty możliwy jest poprzez  różne ścieżki, techniki pomagające nam osiągnąć harmonię ze sobą i światem. Jedną z najskuteczniejszych metod zmiany sposobu myślenia jest odczuwanie wdzięczności.

Każdy z nas doświadczył tego uczucia przepełniającego serce w chwilach największego szczęścia, wzruszenia. Pamiętamy wówczas, aby podziękować Bogu za przywrócone zdrowie, za piękno przyrody kojącej nasze burzliwe emocje, rodzicom za wsparcie, partnerowi za miłość.  Jednak w codziennym życiu wypowiadamy słowo „dziękuję” z mniejszym natężeniem emocjonalnym. Jeśli w ogóle pamiętamy… A same słowa niewiele znaczą jeśli nie pochodzą z głębi naszej istoty.

Pamiętam, że będąc dzieckiem zastanawiała mnie logika Biblii podkreślającej, że  ”ci, co mają będą mieli jeszcze więcej”, która była tak różna od bliskiej mi interpretacji „Robinhoodowskiej” sprawiedliwości. Nie wiedziałam, że chodzi tu o uczucie wdzięczności. Jeśli szczerze dziękujemy za to, co już posiadamy,  tym samym przyciągamy do swego życia jeszcze więcej dobra.

Dla niektórych ludzi naturalną rzeczą jest doznawanie głębokiego uczucia wdzięczności za wszelkie dary życia. Kiedy zauważamy i doceniamy liczne błogosławieństwa wszechświata, które do nas przychodzą, tym samym nie mamy już miejsca na uczucie depresji i przygnębienia. Umysł automatycznie przestawia się na wyższą częstotliwość.

Rozpocznij nowy poranek od uczucia wdzięczności za dar życia, za obecność  bliskich osób. Poczuj to uczucie całym sobą, na 100 procent, a nie tylko jako przelotną myśl, nowe ćwiczenie wykonywane niejako z obowiązku. Pomyśl o tym, za co możesz być wdzięczny. Na pewno znajdziesz mnóstwo rzeczy.

W ciągu dnia zauważaj i doceniaj wszelkie pozytywne drobiazgi: uśmiech dziecka, dzień dobry usłyszane od sąsiada, życzliwość kolegi z pracy, telefon od przyjaciela, ciepłe spojrzenia przechodnia, piękno kwiatów, mruczenie kota na kolanach, czas, który poświęcają ci inni ludzie, uścisk bliskiej osoby. Bądź świadomy miłych niespodzianek losu.

I wypowiadaj setki razy, nie tylko w myślach, magiczne słowo „dziękuję”!

Pamiętaj, aby obudzić w sobie to uczucie każdego dnia. Niech stanie się twoim cennym rytuałem, sposobem życia. Kiedy czujesz się błogosławiony uruchamiasz do życia pełnię swojej istoty. Trwale zmieniasz postrzeganie świata. Swobodnie czerpiesz radość i siłę ze swojego wnętrza.

http://beatakoscielniak.wordpress.com

Podobne artykuły


71
komentarze: 20 | wyświetlenia: 17794
40
komentarze: 15 | wyświetlenia: 4203
36
komentarze: 38 | wyświetlenia: 3290
32
komentarze: 11 | wyświetlenia: 2396
32
komentarze: 29 | wyświetlenia: 2313
31
komentarze: 13 | wyświetlenia: 5741
28
komentarze: 8 | wyświetlenia: 3515
28
komentarze: 4 | wyświetlenia: 3002
27
komentarze: 9 | wyświetlenia: 17738
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 3614
24
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1470
23
komentarze: 44 | wyświetlenia: 2685
23
komentarze: 14 | wyświetlenia: 1418
23
komentarze: 10 | wyświetlenia: 1942
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Kto przyjmuje dobrodziejstwo z wdzięcznością, spłaca już pierwszą ratę. (Seneka Młodszy)

  BeataK  (www),  24/08/2011

Dziękuję za Senekę:)

  greenway,  22/08/2011

Absolutnie praktykuję wdzięczność każdego dnia za dar życia. :-)))
Posyłam uśmiechy ku górze i ku innym spotkanym na swojej drodze. ;-)))
Bardzo potrzebny artykuł.

  BeataK  (www),  24/08/2011

Też myślę, że tematu wdzięczności nigdy za wiele:)
Bo chodzi o nowy, automatyczny nawyk życia w energii wdzięczności. Posyłam uśmiechy i podziękowania:)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska