Login lub e-mail Hasło   

Świadomość wg nauki

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://przemyslawbajno.pl/2011/10/swiadomosc/
Najnowsza nauka daje nam dowody które przedstawiają jakoby pole świadomości samo w sobie było w stanie tworzyć energię, a co za tym idzie materię i życie...
Wyświetlenia: 1.114 Zamieszczono 16/10/2011

Pisałem już o podświadomości, o rozwijaniu zdolności intuicyjnych, pisałem również o nadświadomości. Jednak czym jest świadomość. Dużo się o niej mówi, słyszymy o tym by żyć świadomie, by być bardziej świadomym, by działać bardziej świadomie. Kiedyś jeszcze nieokreślona przez naukę i definiowana językiem wschodu, teraz odkrywana przez naukę, dzięki fizyce kwantowej oraz dynamice nielinearnej mamy możliwość spojrzenia na świadomość z zupełnie innej strony. W dalszej części artykułu, o świadomości, czyli siły twórczej samego życia.

W ostatnim czasie zostałem niesamowicie pochłonięty tematyką świadomości. Przechodząc przez prace naukowe Davida R. Hawkins'a, Gregga Braden'a, Dan Winter'a oraz Bruce'a Liptona po materiały bardziej duchowe Siddharthy Gautama, Davida Icke czy też Eckharta Tolle'a i wielu innych poznawałem świadomość na nowo. Świadomość była tą częścią ludzkiej psychiki która od wieków fascynowała czy to filozofów, szamanów, czy nawet teraz fizyków kwantowych i psychologów. Co najnowsza nauka mówi nam o świadomości?

Na lekcjach fizyki uczono nas że cała materia jest energią, że atom będący w 99% pustą przestrzenią jest energetyczną cząsteczką doprowadzoną do wibracji, przez co odczuwamy go jako coś solidnego - materię. Wiemy również dzięki fizyce kwantowej iż każda materialna cząsteczka jest w stanie zamienić się w strukturę falową. To postawiło początek nowej koncepcji dynamiki nielinearnej w której nie ma przyczyn i skutków, wszystko ma wpływ na wszystko oraz wszelka tzw rzeczywistość jest manifestacją jednej świadomości której jesteśmy częścią.

Pozwolę sobie to wytłumaczyć w prosty sposób. Człowiek w bardzo podstawowym stopniu składa się z komórek. Z biologii wiemy iż wszystkie organizmy jednokomórkowe są w stanie żyć własnym życiem, a 10^13 komórek człowieka komunikuje się wzajemnie ze sobą. Bez tej komunikacji nie mogłyby istnieć narządy, układy nerwowe, krwionośne, immunologiczne, nie mogłaby zachodzić wymiana informacji czy też zapis DNA. Nie jesteśmy jednak komórkami, jesteśmy ludźmi a mimo to żyjemy dzięki tym komórkom. Komórki są częścią nas, a my jesteśmy częścią (komórkami) większego organizmu, większej świadomości.

Świadomość jest elementem twórczym tego wszechświata. Z punktu widzenia fizyki, jest polem, które jest obecne w każdym z nas (te pole jest widoczne w postaci aury otaczającej nasze ciało). Świadomość w ogromnym stopniu definiuje nasz sposób postrzegania świata oraz nasze zachowanie. Poziom świadomości jednostki jest możliwy do zmierzenia. Możliwy jest również do zmierzenia poziom świadomości całego społeczeństwa.

Najnowsza nauka daje nam dowody które przedstawiają jakoby pole świadomości samo w sobie było w stanie tworzyć energię, a co za tym idzie materię i życie. To właśnie pole, które jak określa Bruce Lipton było przyczyną ewolucji, w której organizmy jednokomórkowe za sprawą kolektywnej świadomości zaczęły gromadzić się tworząc nowy organizm. Pojedyncza komórka nie jest w stanie ewoluować, ewoluuje świadomość poddana wpływowi nowego czynnika. W przypadku pola świadomości, mechanizm jest podobny do działania pola morfogenetycznego. Świadomość jednak ewoluuje cyklami, etapami. Co najciekawsze jesteśmy w okresie astrologicznym globalnej zmiany świadomości.

O tym w jaki sposób zmierzyć poziom świadomości jednostki, czym jest kinezjologia, co wniosła do mojego życia książka "Power vs Force" Davida R. Hawkinsa w następnych artykułach.

Przemysław Bajno,

autor bloga o rozwoju osobistym na www.przemyslawbajno.pl

Podobne artykuły


158
komentarze: 114 | wyświetlenia: 72077
36
komentarze: 13 | wyświetlenia: 12418
26
komentarze: 7 | wyświetlenia: 10196
21
komentarze: 7 | wyświetlenia: 7312
40
komentarze: 10 | wyświetlenia: 49633
32
komentarze: 38 | wyświetlenia: 48046
29
komentarze: 9 | wyświetlenia: 5861
12
komentarze: 11 | wyświetlenia: 1128
25
komentarze: 18 | wyświetlenia: 4093
18
komentarze: 2 | wyświetlenia: 6902
18
komentarze: 10 | wyświetlenia: 12123
17
komentarze: 7 | wyświetlenia: 3841
 
Autor
Artykuł
Dodatkowe informacje
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska