Login lub e-mail Hasło   

pamietnik nienarodzonego dziecka....

jeszcze tylko chwilka i już będzie po wszystkim....
Wyświetlenia: 1.804 Zamieszczono 28/10/2011

Dziś jest mój pierwszy dzień, pierwszy dzień życia...

Zaczęłam istnieć... już wiem że będę dziewczynką, ciekawe jak rodzice dadzą mi na imię, może Kasia? o tak, proszę Kasia to takie ładne imię...

Hmm hmm, chyba dziś Mama dowiedziała się o moim istnieniu, bo jest taka dziwnie  zdenerwowana, ale to na pewno z radości jeszcze tylko 9 miesięcy i się zobaczymy!!!

Mamusiu tak mocno Cię kocham, wiem że będziesz o mnie dbała, już nie mogę się doczekać naszego spotkania!!

Lubię ten słodki smak, chyba Mama jadła dziś coś dobrego na deser, może czekoladę...?

Wczoraj usłyszałam inny głos, to był chyba mój Tatuś!!! Jak ja się ciesze. moi kochani rodzice!!!

Czuję Mamusiu Twoje ciepło, wyczuwam Twój nastrój. Kopię z całych sił, ale jeszcze jestem taka malutka, że Ty nic nie czujesz, ale jak dobrze że wiesz - już jestem w Twoim brzuszku!

Bardzo się cieszę, że mogę istnieć!! To takie cudowne ŻYĆ!!

Słońce, kwiaty, śpiew, gwiazdy jest tyle pięknych rzeczy, które chcę oglądać z Tobą Mamusiu!!

Nauczysz mnie śpiewać? Na pewno dobrze gotujesz i upieczesz dla mnie pyszne ciasto! Och kocham Cię!!

Ostatnio Mamusia jest taka zdenerwowana, nie wiem co się dzieje, ale jak już będę z Tobą to mocno Cie uściskam i na pewno wszystko bedzie dobrze. Ciekawe jaki  Mamusiu masz kolor oczu?

Wczoraj wieczorem Tatuś bardzo krzyczał, bardzo zrobiło mi się smutno......słyszałam jak Tata kazał Mamie iść jutro do lekarza,  mam nadzieję,że nie jest chora, martwię się o Ciebie Mamusiu!!!

Dziś  idziemy z Mamą do lekarza

Dziś rodzice mnie zabili...

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1610
15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 918
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1191
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 772
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 464
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1036
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 777
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 586
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 736
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 724
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 508
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 997
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1125
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Areva,  28/10/2011

Tatuś kazał mamusi zabić (ona nie chciała).

przepraszam jesli tak to odebralas po prostu gra slow podzial rol nie ma sensu

  bellatrix8  (www),  28/10/2011

Wszystko pięknie, tylko że małorealistycznie. Po pierwsze, płód przed narodzeniem tak naprawdę nie zna miejsca do którego przychodzi na świat. Nie wie nic o kwiatkach, słońcu itp. , a już w ogóle nie może wiedzie, że będzie "fajnie". Wręcz przeciwnie, poród dla dziecka jest raczej nieprzyjemnym szokiem, czy wręcz traumą, może odczuwać przy tym silny ból. To raczej nie zachęca do istnienia. Ty zakł ...  wyświetl więcej

  bellatrix8  (www),  28/10/2011

po drugie: - z tego tekstu wynika, jakoby aborcji dokonywało się już na świadomej istocie, dziecku.
Tymczasem zarodek ludzki nie jest człowiekiem, bo to tylko sama informacja genetyczna zamknięta w komórce. Taka sama informacja jest też w komórkach skóry, w każdym pojedynczym włosie, w paznokciach, itd. Czy to znaczy, że jak obgryzę sobie skórki przy palcach, obetnę paznokcie, czy wyrwę wło ...  wyświetl więcej

  Strzyga  (www),  28/10/2011

Brrrr....

w moich oczach juz zaraodek jest ISTNIENIEM(patrz kod dna)

  bellatrix8  (www),  29/10/2011

Tak jak powiedziałam, każda komórka zawiera dna. Śmierć komórki jest zjawiskiem naturalnym i może nastąpić choćby w wysokiej temperaturze na przykład. Również podczas otrzymywania przetworów mlecznych "umiera" ich spora liczba. W porównaniu do aborcji, to już ludobójstwo ;)

  Hamilton,  30/10/2011

Przyjmując jako kryterium życia kod DNA powinniśmy np. pozamykać wszystkie zakłady fryzjerskie. Ścinając włosy niszczymy miliardy komórek zawierających DNA. Przykładów miliony.

"Dziś jest mój pierwszy dzień, pierwszy dzień życia...
Zaczęłam istnieć... już wiem że będę dziewczynką, ciekawe jak rodzice dadzą mi na imię, może Kasia? o tak, proszę Kasia to takie ładne imię..."

Z

...  wyświetl więcej

panie Hamilton nikt pana nie zmusza do czytania sentymentalnych bredni, szkoda tylko, że nikt nie potrafił do tej pory uchwycić myśli głownej, tylko skupia się na watkach pobocznych, a mądre połączenie kilku detali i drobnostek stworzy jasną całość, którą potrafia dostrzec nieliczne umysły i serce
ps to nie jest referat z biologii!!!!!

  Hamilton,  30/10/2011

No, niezupełnie. W pierwszym zdaniu sugeruje pani, że ta istota w pierwszym dniu posiada świadomość. To ma być dowodem, że życie istnieje od momentu zapłodnienia. Nie można dowodzić przez fałsz. Fałszywa przesłanka rodzi fałszywy wniosek. Nie jestem zwolennikiem aborcji. Jednak usiłuje pani trafić w emocje kosztem rozumu.

  bellatrix8  (www),  30/10/2011

Ależ Marto, twój płód jest geniuszem, w pierwszym dniu znamy już jej płeć ;) , w jeden dzień się nauczyła mówić, już w łonie matki wykształciła kubki smakowe i może rozkoszować się czekoladą ;P - stworzyłaś w tym artykule cud inżynierii genetycznej, a nie potrafisz opanować prostego wykładu z biologii? ;)))

Też tak to odczułam... trafianie w emocje zazwyczaj porusza, tylko jak słusznie zauważyłeś Hamiltonie, w tym temacie to nie tędy droga. A już na pewno nie w sposób tak infantylny.

Idąc Twoim tokiem myślenia można stwierdzić, że skoro zygota, będąca z początku tylko pojedynczą komórką, jest już istnieniem, to nie tylko ona, ale każda komórka jajowa i każde nasienie jest potencjalnym życiem, a co za tym idzie, śmierć tych komórek jest również naruszeniem prawa do życia. Nie jestem całkowitą zwolenniczką aborcji, ale sądzę, że sam fakt, iż posiadamy rozum i w odróżnieniu od in ...  wyświetl więcej

bardzo sie ciesze ze moje wyobraznia "przelana na papier " tak państwa emocje porusza! Szkoda tylko że nikt z Was nie potrafi odróźnić fikcji od realizmu, proponuję zachować lekki dystans. ewentualnie wybrać się na korepetycje z biologii i genetyki a nie pod takim naukowym kontem anazlizować mój artykuł. pozdrawiam ha

A, przepraszam...rozumiem, że to fikcja?

Marto, czy w takim razie Twoje komentarze również mam brać za fikcję?
Kwiatku, jestem równie zaskoczona ;)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska