Login lub e-mail Hasło   

To był cios poniżej pasa...

Takie sytuacje nie dzieją się zbyt często. Ale tego dnia się zadziały. Sama zastanawiałam się jakim to cudem zadziały się akurat tamtego dnia. Ale nie o dzień tu chodziło, to ak...
Wyświetlenia: 1.620 Zamieszczono 10/11/2011

Takie sytuacje nie dzieją się zbyt często. Ale tego dnia się zadziały. Sama zastanawiałam się jakim to cudem zadziały się akurat tamtego dnia. Ale nie o dzień tu chodziło, to akurat nie tak bardzo mnie dziwiło. Spać nie dawało mi inne pytanie, duże pytanie, ale rozczłonkowane na dwa mniejsze. Pytałam siebie: Skąd tyle płazów? Skąd tak wielkie skupisko poli - płazów w jednym czasie i w jednym miejscu na raz? Nie kumałam, ale oni chyba też nie za bardzo mogli to skumać. Niekumate istoty. Może właśnie przez swą niekumatość takie poróżnione, takie niezgodne, takie żądne władzy, zaborcze, ale co ważne będące w jednym miejscu. Tylko po co? Widać było, że się nie lubią, ale to nie przeszkadzało im spotkać się tam. Zastanawiałam się: po co zebrały się w jednym miejscu, o jednym czasie, skoro nie chcą się kumać. A przeciez mogliby zacząć się kumać, bo to w konsekwencji mogło by doprowadzić do skumania, szeroko pojętego.

Moment spotkania mnie dziwił. Ale dziwiło mnie też wiele innych spraw, a może moich głupich pytań, pozostających bez odpowiedzi.

Jednak najbardziej nie dawało mi spokoju to ciągłe skąd i po co. Bo właśnie po co? Nie kumałam.

Siedzieli i patrzyli, słuchali i mówili. Dziwne, że mówili, ale mówili. I wiecie co? Mieli swoich przedstawicieli, którzy kolejno, jak wojskowi występowali z szeregu, opuszczali swoje miejsca i przemawiali do zgormadzonych. Mówili wiele, ale szczerze, nie kumałam. Mówili, ale nie wszyscy słuchali, nie wszyscy skupieni byli do granic swoich zmysłów.

Dziwiło mnie, że tak wiele dźwięków dochodziło z mównicy. Dziwiło mnie, że na nizinach panowała taka cisza. Ale nagle rozległ się rechot, który opanował cały budynek na wiejskiej. Rechot zagłuszył ciszę. Wszyscy rechotali w rytm ludzkich śmiechów. To był cios poniżej pasa :)

Podobne artykuły


11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1227
11
komentarze: 16 | wyświetlenia: 485
10
komentarze: 26 | wyświetlenia: 660
9
komentarze: 1 | wyświetlenia: 532
9
komentarze: 608 | wyświetlenia: 1618
8
komentarze: 2 | wyświetlenia: 375
8
komentarze: 38 | wyświetlenia: 1016
8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1662
7
komentarze: 4 | wyświetlenia: 650
6
komentarze: 2 | wyświetlenia: 772
6
komentarze: 1 | wyświetlenia: 804
5
komentarze: 1 | wyświetlenia: 689
294
komentarze: 63 | wyświetlenia: 105374
181
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1193685
153
komentarze: 44 | wyświetlenia: 131158
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  barkarz  (www),  10/11/2011

... a może takim ciosem było wejście do sejmu tego pana, który przemawiał? Nie wiem jak inni ale ja bym wolał, żeby nie brał on udziału w podejmowaniu decyzji dotyczących stanowienia prawa w naszym kraju. Moim zdaniem jego obecność w sejmie to nieporozumienie. Dopóki tam będzie cały czas będzie wszystkich celowo prowokował nie wnosząc nic nowego. Czegóż zresztą innego można się po człowieku zamieszanym w organizowanie prowokacyjnych parad?.

No cóż... Jak są żabusie to i rech-rech musi być...

Do: Barkarz.
Idąc Twoim trybem myślenia - wielu innych zasiadających w Sejmie jest pomyłką i nieporozumieniem. Jeśli jednak kogo z nas wkurzają zachowania innych - to oznacza, że właśnie TO, co nas tak wkurza mamy w sobie. Posła Niesiołowskiego wkurza np. "głupawy" (wg tegoż posła) uśmiech posła Biedronia. Rzecz jasna - jest to subiektywna ocena. Bo ja mogę powiedzieć, że poseł Biedroń ma c ...  wyświetl więcej

  barkarz  (www),  11/11/2011

Moje przypuszczenia mogę opierać tylko na dotychczasowej działalności tego pana, który nazywa faszystami tych, którzy nie tolerują jago orientacji seksualnej. Z niektórych jego wypowiedzi wynika, że dyskryminowałby ludzi za to, że nie są gejami, gdyby mógł. oczywiście nie mogę z całą pewnością stwierdzić, że nie wniesie nic. Czas to pokaże.

  ...,  11/11/2011

Ależ Barkarzu...

To są właśnie "osiągnięcia" tak zwanej demokracji.

Demokracja polega na tym, że kiedy na bezludnej wyspie znajdzie się dwóch facetów i jedna kobieta, to ci panowie wiekszością głosów ustalą, że owa pani ma z nimi na zmianę sypiać.

To, że takie kanalie jak R.Biedroń znalazły się w Sejmie RP świadczy, iż poziom zarówno naszych wyborców jak i całej tej demokracji bazuje gdzieś w okolicach rynsztoka.

Do: Łukasz Grysiak.

CYT.: "To, że takie kanalie jak R.Biedroń ..." Oho! Z czym masz problemy? Co Cię trapi? I co Cię zjada od środka? Co w sobie żywisz?

  ...,  12/11/2011

Trapi mnie nazywanie "faszystą" każdego, kto nie wyraża się o pederastii z należytym szacunkiem.

Trapią mnie gromy o "nietolerancji" społecznej w ustach tego, który na każdym kroku drwi z wierzącej części ludzi brylując na tęczowych pochodach w przebraniu księdza.

Trapi mnie mylenie homoseksualizmu z gejowskim aktywwem.

Mam wymieniać dalej?

Jeśli rzeczywiście ten pan prowokuje, to lepiej by było gdyby zniknął, bo to nie czas i miejsce na rzucanie dwuznacznych tekstów i na robienie z siebie za każdym razem ofiary.
Ja rozumiem, że człowiek jest tylko człowiekiem i ma prawo się śmiać. Tylko czy wypada obrady przemieniać w kabaret?

  goodbye...  (www),  10/11/2011

"ataki na panią poseł Nowicką to były chwyty poniżej pasa..." powiedział Biedroń - ten śmiech na sali świadczy tylko o braku wychowania naszych posłów i ich prostactwie :)

  JA to ja,  10/11/2011

No właśnie, o to chodzi. Pewnych rzeczy nie wypada robić w pewnych miejscach i "okolicznościach przyrody", przez pewnych ludzi.

  barkarz  (www),  11/11/2011

Wim o co Ci chodzi, obawiam się jednak, że w tej kadencji będzie więcej takich sytuacji.

  goodbye...  (www),  11/11/2011

w tym wszystkim najgorsze jest to, że posłowie nie szanują tych, którzy wolą wyborców zostali wybrani do Parlamentu

  ...,  11/11/2011

A jeśli "wolą wyborców" do parlamentu wybranoby Jarosława "Masę" z Pruszkowa to też wymagałbyś dla niego szacunku?

Poziom polskiego wyborcy w większości jest taki jak poziom polskiej demokracji - mieści się w okolicach kabaretu.

  goodbye...  (www),  11/11/2011

przykład nieproporcjonalny ponieważ Masa to zwykły bandyta... i nie może kandydować :)

podasz inny przykład,który pozwoli na wyśmiewanie posła Rzeczypospolitej?

uważasz, że to stosowne?

  ...,  12/11/2011

Kiedy śmiano się na przykład z poselskiej analfabetki Renaty Beger - tej od Kofana Anana między innymi - nie słyszałem Lexusie twego oburzenia.

Sam doskonale wiesz jaki jest poziom wielu polskich wyborców, dobrze wiesz ilu ludzi nie jest odpornych na zmasowaną propagandę, wiesz ilu łapie się na magiczne sztuczki rozmaitych Tymochowiczów...

To farsa a nie dojrzała demokracja. RB w sejmie to efekt tej farsy.

  goodbye...  (www),  12/11/2011

zaczynasz kąsać już i to niepotrzebnie - gdy rządziła Berger nie było mnie na necie więc naturalne jest, że nie znałeś mojej opinii...

wiem jaki jest poziom polskich wyborców patrząc na naszych posłów i wiem, że na Biedronia nie głosowali panowie spod budki z piwem a bardziej ludzie wykształceni, wiem, że jest działaczem społecznym i ma się czym pochwalić w tej materii

zdrowy człow

...  wyświetl więcej

  ...,  12/11/2011

Pewnych realiów i przyzwyczajeń a także różnych schematów po prostu nie zmienisz automatycznie. To walka z wiatrakami.

A nie wydaje ci się, że rozmaite prowokacje w wykonaniu RB podczas tęczowych pochodów też są rechotem z większości społeczeństwa?

Zgoda, na RB nie głosowali menele, ale oni w ogóle nie głosują. Głosował lewacki aktyw sięgajacy nawet uniwersytetów.

  goodbye...  (www),  12/11/2011

masz rację: nie nazwę chomika - pederastą ponieważ to język meneli i odnosi się do innego zjawiska :)

daj Boże żebyśmy mieli takie prowokacje jakie urządza poseł Biedroń niż różnego rodzaju prowokacje jakie serwują nam podobno zdrowi politycy :)

  hussair  (www),  16/11/2011

Urozmaicasz eiobę tym swoim specyficznym... socjologicznym humorem. ;)

To ,że ktoś się roześmiał w porządku ale to ,że nie potrafi o tym spokojnie rozmawiać to już inna sprawa.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska