Login lub e-mail Hasło   

Oryginalny sposób ulepszania wody

Woda przekaże Ci życiodajną moc...
Wyświetlenia: 37.700 Zamieszczono 14/11/2011

 Wczesną wiosną każdy zauważa, jak błyskawicznie wprost spod śniegu wygląda zielona trawa. Naukowcy rosyjscy z Tomska przez kilka lat badali wpływ czystej wody ze stopionego śniegu na rozwój roślin i zwierząt, w porównaniu z oddziaływaniem zwykłej wody z miejskich wodociągów. Okazało się, że np. ogórki obradzały dwukrotnie, a przy uprzednim moczeniu nasion nawet trzykrotnie więcej, a kury podwajały swoją nośność. Sankt Petersburscy badacze zaobserwowali różnicę w zachowaniu kurcząt: gdy podawali im zwykłą wodę, maleństwa piły spokojnie, natomiast wystarczyło nalać odtajanej wody, jeszcze z pływającymi płytkami lodu, żeby pisklęta zaczynały pić łapczywie, przepychać się i usiłować wejść łapkami do spodeczka. Zauważono, że ptaki wracają z ciepłych krajów właśnie w czasie topnienia śniegu, a samice wielorybów hodują swoje potomstwo właśnie w pobliżu gór lodowych.

Odtajana woda ma uporządkowaną strukturę, zmniejszoną zawartość deuteru (czyli tzw. ciężkiej wody) oraz duży potencjał energetyczny.

Stwierdzono również nadzwyczaj korzystny jej wpływ na człowieka. Jest to prawie panaceum na zmęczenie, skłonność do rozpraszania się, osłabienie pamięci, proces zmniejszenia się z wiekiem zawartości wody w komórkach bądź osłabienie wiosenne. Osoby, nawet w wieku podeszłym, stopniowo pozbawiają się różnych dolegliwości (w tym przewlekłych), pijąc czystą odtajaną wodę.

Jej struktura jest zbliżona do struktury wody ludzkiego organizmu, której jest sporo (mózg zawiera około 85-90% wody, krew 80%, szpik kostny 20%, a całość średnio 60%), a wszystkie procesy fizjologiczne przebiegają z wykorzystaniem roztworów wodnych. Doświadczeń, związanych z tzw. pamięcią wody dokonał japoński badacz Masaru Emoto, na jej temat obronił w Rosji pracę habilitacyjną Stanisław Zenin. Proces zamrażania i rozmrażania wody, podobnie jak parowanie-kondensacja, czyli zmiana stanu fazowego, prawdopodobnie powoduje oczyszczenie tej pamięci. Nasycanie zatem organizmu taką życiodajna wodą to jeden z najprostszych i skutecznych sposobów na podniesienie samopoczucia, wzmocnienie zdrowia i witalności. Odtajaną wodę można łatwo przygotować w warunkach domowych. Niestety, zanieczyszczenia środowiska uniemożliwiają otrzymywanie naturalnej odtajanej wody, a więc można ją przygotować z wody nadającej się bezpośrednio do picia (np. źródlanej lub wodociągowej, odpowiednio przefiltrowanej albo butelkowanej, ewentualnie przegotowanej wody). Za pomocą prostej metody można otrzymać czystą odtajaną wodę protową.

Sposób przygotowania: napełniamy wodą pojemnik (np. garnek), przykrywamy go i wstawiamy do zamrażarki (umieszczając np. na tekturowym spodku w celu równomiernego zamrażania) albo zimą wystawiamy garnek na mróz. Proces zamarzania zazwyczaj rozpoczyna się już przy +3,8ºC i pierwsze kryształy lodu tworzą się z tzw. wody ciężkiej, czyli deuterowej. Po powstaniu zatem pierwszych płytek lodu o grubości około 2-3 mm usuwamy je (np. przelewając wodę do innego naczynia i wyrzucając pozostały lód). Wodę w niepełnym pojemniku (aby było miejsce na powiększenie objętości) zamrażamy dalej do chwili zamarznięcia około 2/3 części wody. Reszta będzie zawierała różne sole. Jeżeli proces zamarzania nie będzie przebiegać zbyt szybko, to zostaną one właśnie „wyparte” z przestrzeni międzycząsteczkowej i zgromadzą się w środkowej części krystalizującej się lodowej bryłki. Temperatura zamarzania części z solami jest niższa niż wody słodkiej. Wylewamy te domieszki. Pozostały przezroczysty lód odstawiamy, aby się roztopił w temperaturze pokojowej. Uwaga: w przypadku, jeśli zamarznie całość wody, a chcemy wyeliminować sole (np. gdy mamy twardą wodę lub chcemy wspomóc oczyszczenie nerek z kamieni) wówczas część zawierającą sole (tzn. mleczno-mętną) można usunąć albo od razu roztapiając ją strumieniem wody, albo pod koniec procesu rozmrażania przezroczystego czystego lodu, bowiem ta część z solą jako ostatnia będzie pływać w tzw. wodzie protowej (oczywiście 100% wodę protową można otrzymać tylko w laboratoriach).

Spożywamy wodę najpóźniej po upływie 7-8 godzin, ponieważ swoje unikatowe walory woda odtajana zachowuje tylko przez pewien okres.

Najlepiej pić wodę od razu po roztopieniu się lodu. Zaleca się średnio około 2-3 szklanek dziennie (4-6 g na 1 kg wagi), ale efekt będzie zauważalny nawet jeśli będziemy wypijać rano na czczo ¾ szklanki, godzinę przed jedzeniem. Osoby, którym nie odpowiada niska temperatura wody, mogą ją trochę podgrzać albo pić małymi łyczkami, ogrzewając najpierw w jamie ustnej. Wodę najlepiej pić tuż po przebudzeniu. Najpierw należy dobrze wypłukać gardło (można skorzystać z wody zakwaszonej domowym octem jabłkowym), następnie oczyścić język i zęby, a następnie można pić odtajaną lub inną dobrą wodę, w ilości zależnej od własnej konstytucji i upodobań. Osoby, które mają problemy z sercem lub wątroba nie powinny wypijać dużo wody za jednym zamachem, dla aktywnych zaś nie ma żadnych przeciwwskazań w tym zakresie. Wstający w nocy w celu opróżnienia pęcherza nie powinni pić wody bezpośrednio przed snem.

Dobrze jest stosować taką wodę również do przyrządzania napojów (jak herbaty) oraz innych dań.

Opisaną metodę wymyślił w latach 80-tych ubiegłego wieku będący w trudnej sytuacji zdrowotnej (ciężka arterioskleroza) inżynier hydrotechnik A. Labza, który zaczął używać tylko takiej odtajanej wody, dzięki czemu pokonał swoją chorobę.

Ogromna zależność pomiędzy spożywaną wodą a zdrowiem determinuje używanie w miarę możliwości jak najlepszej wody. Nie zawsze mamy z taką do czynienia, m.in. wykryto zależność między fizycznymi i psychicznymi schorzeniami ludzi a stosowaniem pestycydów i nawozów mineralnych w danej okolicy. Nawet w przypadku braku filtru można do pewnego stopnia oczyścić wodę za pomocą liści jarzębiny (10-15 liści jarzębiny na 1-3 litra wody moczymy przez 2 godz.), obierzyn jabłek (nie opryskiwanych) oraz owoców borówki brusznicy.

Foto i redakcja: Jolanta Gwioździk

Podobne artykuły


17
komentarze: 113 | wyświetlenia: 1601
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 667
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1162
12
komentarze: 1 | wyświetlenia: 771
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 655
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1027
11
komentarze: 298 | wyświetlenia: 736
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 394
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 453
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 354
10
komentarze: 143 | wyświetlenia: 627
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 471
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 522
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 521
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 966
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  hussair  (www),  15/11/2011

Najwyraźniej wodospad informacji o wodzie nigdy nie ustanie. :)

Świetna praca z bardzo konkretnymi wskazówkami praktycznymi dotyczącymi pozyskiwania tzw. "żywej" wody w warunkach domowych. Widać, że P.T. Autorka ma obszerną wiedzę w dziedzinie, którą się zajmuje, jest po prostu ekspertem . Serdeczne gratulacje!

Pozwolę sobie jeszcze na dodatkowe uzupełnienie. Chodzi o prace prof. K.K. Korowina i jego metoda dotycząca otrzymywania wody mającej szczególn

...  wyświetl więcej

  hussair  (www),  16/11/2011

Spodziewałem się tu Ciebie. :)

Tak, przygotowanie tego artykułu zajęło mi ogrom czasu. Zamierzałam kiedyś wydawać czasopismo o zdrowym stylu życia, ziołolecznictwie itp. W Rosji metoda spożywania odtajanej wody jest dobrze znana, publikacji róznych autorów na ten temat jest multum. Nie jest to żadne odkrycie prof. K. K. Korowina (nie spotkałam się z tym autorem), ale wymyślił tę metodę inżynier Labza.

Do: Hussair.
:))

  Gamka  (www),  16/11/2011

:) Januszu !... cieszę się, że Cię widzę :))

Do: Gamka.
Hej-hej! :))

Ciekawe czy w przyszłości takie oczyszczanie będzie robione na większą skalę ;)

  bucikxls,  16/11/2011

Pomysł ogólnie byłby nawet dobry, zauważyłem jednak drobne niedopatrzenie. Metoda przynosi korzyści niewiarygodnie małe w stosunku do poświęconej jej uwagi i czasu. Nie wiem, jak duża musiałaby być zmiana w funkcjonowaniu organizmu, aby dało się realnie odczuć jej korzyść, a nie sądzę, by udało się to w taki sposób. Czas stracony na zajmowanie się mrożoną wodą można wykorzystać o wiele lepiej, ze ...  wyświetl więcej

Do: bucikxis.
Owszem, metoda jest uciążliwa. Dlatego praktycznym sposobem jest po prostu zainstalowane w domu aparatu osmotycznego w celu oczyszczania wody z jednoczesna jej strukturyzacją, bowiem nowoczesne aparaty są już wyposażane w specjalne, wbudowane strukturyzatory - np. ADR-4 inż. Wosińskiego. Można również poddać wodę strukturyzacji po jej przefiltrowaniu - wykorzystując różnego rodzaju urządzenia do strukturyzacji.

Proponuje Panu zrobić najpierw eksperyment z woda z filtra i odtajaną z pisklętami. Jestem bardzo ciekawa wyniku, do które właśnie bedą usiłowały wchodzić z łapkami? :)
W metodzie tej chodzi głównie o zmianę stanu fazowego i wcale nie jest ona pracochłonna.

Wniosek z tekstu zdrowi mogą być tylko bezrobotni

  eugen,  17/11/2011

Tylko osoba bardzo spostrzegawcza i doceniająca mądrość natury może to dostrzec. Artykuł zawiera w pełni prawdziwe i nie jednokrotnie potwierdzone fakty, jest bardzo wartościowy albowiem wyjaśnia zachodzące procesy w oczyszczanej wodzie. Znaczenie zdrowej wody do naszego ciała, które w większości składa się z wody jest bezdyskusyjne.
Małe rozszerzenie interesującego tematu:
W bardzo ...  wyświetl więcej

Dzięki Ci eugen. Spróbuję zastosować tą uproszczoną metodę z kranówką. Gdy robiłam w domu eksperymenty z zamrażaniem, to byłam zaskoczona, że ta nasza miejska kranówka po zamrożeniu jest całkowicie mętna czyli na górze nie było wcale warstwy przezroczystego lodu, jak to było podawane w opisach metody. Na szczęście mamy niedaleko bezpłatny dostęp do wody źródlanej.

  eugen,  17/11/2011

Życzę powodzenia w eksperymencie. Szokująca będzie ocena wód mineralnych.
eugen (E.T) tak jak w e-mailu

Pozwolę dołożyć jedną cegiełkę do tematu wody z punktu widzenia biometrii. Mróz za oknem sprowokował do sprawdzenia opisanych w tekście właściwości wody. Kranówa w mojej miejscowości ma 7000 jednostek Bovisa, "kolor niebieski", zanieczyszczenia 2,5 jednostki SRW, nadaje się do spożycia.

Pierwszy lód zdjęty z wody po rozpuszczeniu miał 6500 jednostek Bovisa, 6 jednostek SRW, „kolor niebiesk

...  wyświetl więcej

  eugen,  08/05/2012

Andrzeju, dziękuję za analizę - To jest właśnie sens badań dr Masaru Emoto . Nasze życie obraca się wokół czystej wody. Z powodzeniem używam jej do otrzymywania niezwykłego lekarstwa natury na podstawie wniosków z prac prof. W. Sedlaka, dr Masaru Emoto i dr A. Repczyńskiego. Tu dopiero dzieją się prawdziwe cuda...Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska