Login lub e-mail Hasło   

Rodacy!

List bardzo otwarty!
Wyświetlenia: 2.797 Zamieszczono 16/12/2011
List otwarty!

Zwracam się do Was w chwili szczególnej. Ojczyzna nasza znalazła się nad przepaścią a my, każdego dnia, robimy poważny krok na przód. I bardzo dobrze!

Jednak i najlepsi synowie naszego narodu: Rząd, Parlament i Ja Wasz Prezydent ( niech żyję wiecznie!) nie damy rady. Choć czerpiemy ze źródeł najgłębszych. I one, te źródła, nam mówią, że i Herkules dupa kiedy ludu kupa.

Tak więc, w chwili dziejowej próby, zwracam się do Was, jeszcze “na spokoju”. Nie róbcie ruchawek. Przecież jako światli Europejczycy i światli Polacy wiecie, że władza po to jest władzą, żeby władzą była! A skoro jest to rządzi, taki już jej los okrutny. A Wy, Naród jesteście wszak po to by być rządzonymi. Inaczej wszak wszystko, a nawet jeszcze więcej, nierządem nam stanie!

Teraz albo nigdy!

No co to, to nie...

Tak mi się wymskło...

Zdecydowanie teraz! No teraz musicie się zrzucić...

Wiem. Ba jestem pewien, że “wicie-rozumicie”, by zacytować wieszcza. Jak najbardziej rozumicie, że musicie. A jeśli nawet nie rozumicie , to i tak musicie! Bo wielką wartością jest demokracja. Jak wicie...

Wielką wartością ( ponad to Europy ) i najnowszym jej bogiem jest czcigodny Euros! Powołany do życia wolą najjaśniejszych władców Bardzo Starego Kontynentu. Ich snów realizacją. Ich woli spełnieniem. Poczęty niepokalanie w umysłach włodarzy sumień, władców mamony i mediów. Tych słusznych, rzecz jasna!

Nie wierzcie tym świniom ekonomistom, których w telewizorniach nie znajdziecie. Już sam fakt, że ich tam nie ma świadczy dobitnie o tym,  jakie to są szumowiny i nieuki. Bo gdyby byli prawowitymi dziedzicami Eurosa i jego wiernymi wyznawcami, to by w “Tewałnienie” byli. Od rana do wieczora i od wieczora do rana! A, że nie są, znaczy, że są świnie i podrzegacze.

O ich wszetecznym zaprzaństwie świadczy fakt, że chociaż uprzednio zajmowali eksponowane stanowiska, już nie zajmują. Zdrada ich bowiem została odpowiednio wcześnie odkryta. Byłaby jeszcze wcześniej gdyby mi WSI nie rozpalcelowano! Ale i tak daliśmy radę! Dla Waszego dobra! Narodzie!

Rodacy!

Odwołuję się w tej chwili przełomowej do Waszej pamięci. Czyż już zapomnieliście o tym czasie pogodnym, o tym czasie gdyśmy to razem raj budowali na ziemi?  I już, już prawie go zbudowaliśmy. No prawie...

Wszak wówczas naszą, znaczy się oświeconą, częścią świata władał inny władca, Rublem zwany. Z synem jego wszechwładnym Rubelkiem Transferowym. Czyż nie pamiętacie jakie Obaj czynili cuda i znaki? Czy nie pamiętacie jak nam dobrze było? A nawet jeszcze lepiej...
Nie wierzę, że już nie...  

Teraz więc gdy Euros nasz ( to znaczy nie całkiem jeszcze nasz. Ale, co tam...) trzeszczy i ciążko choruje trza mu pomóc. No trza! I koniec! Bo się przekręci...

Pierwsza faza naszej, narodowej, swiadomej, polskiej i europejskiej pomocy, już trwa. Prąd 20%, gaz 15%. Do góry, rzecz jasna. Benzyna po 6... I nie będę Wam wyliczał co tam jeszcze bo by mi się przemowa w wyliczankę zamieniła. A nie o to tu idzie. Nie o to!

Teraz musimy przystąpić do fazy drugiej. Trza nam “pożyczyć” MFW, bo on strasznie jest biedny, jakieś kilkanaście miliardów Eurosków. I nasz rząd już Wam dokładnie objaśni jak, dlaczego, kiedy i po co. Bo on taki jest wspaniały, oświecony, niezależny i jaki tam jeszcze, że wszystko objaśnić potrafi. No wszystko!

I pamiętaj Narodzie, że każdy kto zamierza inaczej myśleć i śmie się z powyższym nie zgodzić, ten kiep jest i zaprzaniec, cham, beret moherowy, cep, burak cukrowy alibo pastewny, ciul i obrzyganiec!

I ja mocą mego majestatu, który nie mniejszy jest niż masa mej istoty, nakazuję wam wszelkie takie ścierwa tępić jak robactwo!

Taka jest dzisiaj polska racja stanu.

A co racja, to racja!Wasz Bredzisław

PS

Wesołych Świąt:-)

Podobne artykuły


11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1230
11
komentarze: 16 | wyświetlenia: 489
10
komentarze: 26 | wyświetlenia: 662
9
komentarze: 1 | wyświetlenia: 535
9
komentarze: 608 | wyświetlenia: 1621
8
komentarze: 2 | wyświetlenia: 378
8
komentarze: 38 | wyświetlenia: 1022
8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1662
7
komentarze: 4 | wyświetlenia: 651
6
komentarze: 2 | wyświetlenia: 773
6
komentarze: 1 | wyświetlenia: 805
5
komentarze: 1 | wyświetlenia: 690
294
komentarze: 63 | wyświetlenia: 105374
181
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1193690
153
komentarze: 44 | wyświetlenia: 131159
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Bredzisławie, toż to prawda jest oczywista! Już śpieszę swe wszelkie zarobki życia opodatkować należycie, jak trza pomóc Europie to trza. Niech nam Euros żyje długo i szczęśliwie. A i jeszcze jakiś kredycik w europejskim banku zaciągnę, coby im nie zabrakło, a co tam...
A Tobie Grzegorzu, Wesołych i Spokojnych Świąt, znaczy takich bez ciśnienia podnoszonego przez bujdy z telewizorni płynące :)

I to jest właściwa postawa! Weźże jeszcze dom/mieszkanie na kredyt i zawiąż sobie pętelkę na trzydzieści lat. O to chodzi!

Tobie też Spokojnych Świąt! I Szczęsnego Roku!

Jak ten list taki bardzo otwarty, to ja się dopisuję... Wesołych Świąt... a tefałen wywal na mróz i śnieżycę:)

Najlepszego Kwiatuszku!

Do życzeń dołączam się, ale do reszty nie. Jakoś mi nie pasuje.

A! Zdjęcia są pierwszorzędne. Za zdjęcia plus.

Mnie też jakoś nie pasuje...
:-)

  swistak  (www),  17/12/2011

Politycy obrażając ludzką inteligencję obrażają Boga. Ten nie może się już doczekać, by dobrać się do dolarowej Gomory i euro Sodomy.

Ale ten Twój Bóg mściwy. A ja słyszałam, że jest miłosierny...

Bo Ty Alicjo dobrze słyszałaś. A Swistak źle...
:-)
Pięknego czasu życzę i ślę do Ciebie Dobre Anioły. Niech będą z Tobą zawsze...

  swistak  (www),  17/12/2011

Alicjo ! Ino pamiętliwy i sprawiedliwy. Mściwi są z definicji Żydzi z plemienia żmijowego

Zdjęcia świnek są extra!

No jak sie tak dobrze przyjrzę...
:-)

  andrzejs,  17/12/2011

A po cholerę nam ta Unia. Niech się rozleci. Będziemy szczęśliwi... "inaczej", ale będziemy.
Świnki fajne, prawie jak ja, dla poniektórych :-)
Wesoołych Świąt.

  ulmed,  17/12/2011

Rodacy, do pracy! A nie żarty sobie stroić. Może się ktoś pogniewać, I co? - "Co to będzie, kiedy.."

...kiedy zgaśnie nasze słońce(..) jak my wtedy powiążemy koniec z końcem....
Ech! To byli czasy...
:-)

  Elba,  17/12/2011

Ewolucja odbywa się na wielu płaszczyznach - nie tylko biologicznej, ale i duchowej, a ta z kolei może przebiegać w sposób nieświadomy (zbiorowy) i świadomy (indywidualny). Nieświadoma to ewolucja roślin, zwierząt, oraz i co najważniejsze: także w pewnym stopniu, człowieka, który wybrał drogę podążania za tłumem, społeczeństwem i święcie wierzy, że jego wzorce są słuszne. Świadoma i zarazem prawid ...  wyświetl więcej

Słusznie prawisz!
!

Szczęśliwi co telewizorni nie mają (ja) i nie muszą tewałenu oglądać.

Ale wracając to prawdziwy jewropejczyk powinien, ba musi do kasy wspólnej ładować przecie. Wszak unia woła tak jak niegdyś sekretarz miłościwy "pomożecie?" to co innego można odpowiedzieć jak nie wspólnie "pomożemy!" i może nawet donald dostanie całusa od angeli jak wszyscy weselić się będą.

Ah, gdzie jest andrze

...  wyświetl więcej

Alles Gute im neuen Jahr...
:-)

Ten "optymistyczny" obrazek, jest tak dokładnie "optymistyczny", jak dokładnie "prawdziwy".

Wskaż mi proszę w którym miejscu jest błąd.

Też skalałam pod tym listem swój bazgrol,gratuluje, podobnie to ścierwo czuję czuję

Oj ! A wiec jestem cham, beret moherowy, cep, burak cukrowy alibo pastewny, ciul i obrzyganiec ?
Skoro tak wygląda opozycja... ;-)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska