Login lub e-mail Hasło   

Marszałek Ewo Kopacz - nie rób cyrku na Wiejskiej

Nie mylmy demokracji z dyktatem mniejszości - powiedziała najmądrzejsza była minister zdrowia a obecnie marszałek Sejmu Ewa Kopacz.
Wyświetlenia: 1.073 Zamieszczono 17/12/2011

Również Ewa Kopacz wzywa Polaków do poszanowania prawa w Sejmie, gdzie owo prawo się stanowi. Pani Ewo Kopacz pytam Cię w imieniu mniejszości jak widzę Polaków - jakim prawem w nocy dwóch posłów powiesiło ów znak jednej z wielu legalnie działających w Polsce religii. O czym świadczy powieszenie tego znaku w nocy, bez zgody Marszałka sejmu, bez zgody innych posłów. Dlaczego nie powieszono tego znaku w dzień, w świetle jupiterów i kamer, w świetle kamer i mikrofonów Radia Maryja, dlaczego...?

Moim skromnym zdaniem ów znak powieszono niezgodnie z prawem i nie zgodnie z Konstytucją. Oczywiście mogę się mylić, ale dlaczego - pytam, dlaczego wtedy nikomu to nie przeszkadzało? Dlaczego wtedy żaden z posłów nie zareagował, a dziś, gdy znaleźli się Posłowie, którzy mają odwagę powrócić do normalności, nikt nie zajmuje się tym, że ów znak został powieszony nie zgodnie z prawem, ale zajmują się tym, czy legalne jest jego zdjęcie ze ściany. 

Rozumiem Posłów, są nowi i boją się komentować, komentarz Pani Marszałek, a ta twierdzi, że krzyż, który został nielegalnie powieszony nie można legalnie zdjąć. Co więcej Trzeci po Bogu w Polsce człowiek, twierdzi, że żyjemy w państwie prawa, przyznaje, że jest wierząca i ją inspiruje ów znak pozamieszczony na ścianie.

 Co z tego wynika? Otóż ja rozumiem to jednoznacznie, skoro ów krzyż na Marszałka Sejmu działa pozytywnie w podejmowaniu decyzji, to chyba logiczne jest że ów krzyż na osoby niewierzące działa negatywnie - prawda? Czy, aby dojść do takich wniosków trzeba być Marszałkiem Sejmu? Nie, a jednak sama Pani Marszałek nie rozumie nawet tego co sama powiedziała przed kamerami, co słyszała cała Polska. 

" Nie mylmy demokracji z dyktatem mniejszości" Pani Marszałek proszę mi powiedzieć czym było powieszenie owego krzyża? Czy nie był to dyktat większości jednak bez poparcia prawem?

Podobne artykuły


12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1111
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 914
10
komentarze: 37 | wyświetlenia: 826
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 645
9
komentarze: 42 | wyświetlenia: 674
9
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1126
9
komentarze: 33 | wyświetlenia: 806
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 977
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 577
9
komentarze: 75 | wyświetlenia: 459
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 590
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Darwolf  (www),  18/12/2011

Kolejna pozbawiona sensu awantura o krzyż, jakby mało było naprawdę poważnych problemów, którymi sejm powinien się zająć w pierwszej kolejności. A cyrk z krzyżem zaczął Palikot, który zresztą "strzelił sobie w stopę" zaczynając swoją działalność od tak marginalnej kwestii.
Krzyż ma znaczenie dla chrześcijan - dla mnie to tylko kawałek drewna. Wolałbym wprawdzie, żeby go tam nie było, ale sk ...  wyświetl więcej

Jak dla ludzi niewierzących to tylko kawałek drewna to po co ta cała kłótnia?
Jeżeli ktoś wierzy w moc amuletów to mi to nie przeszkadza i niech sobie obwiesi nimi całą chatę, a mi to zwisa ;P

To tylko po to aby był szum o Palikocie i dostał większe poparcie w wyborach?

  ulmed,  18/12/2011

Starsi i mądrzejsi wiedzą najlepiej, jaki temat trzeba debatować.
Wsłuchaj się w ich głos, to nie zbłądzisz.
Polska niesie krzyż, bo polactwa dużo.

  ...,  18/12/2011

Krzykliwy tekścik rozemocjonowanego Mariana podnoszony w bezsensownej kwestii i nic więcej.

  marian R,  18/12/2011

A co w/g Ciebie Lukaszu ma sens? 250 tysięcy złotych dla hien cmentarnych czyli rodzin smoleńskich to przecież też było nie ważne dla Ciebie prawda? A te dwa tysiące, które Tusk nam ukradł z zasiłku pogrzebowego, to również nie ważne, ten krzyż - cóż powieszono go w nocy i bez poparcia większości...znaczy nie zgodnie z czymś - prawda, że gdyby było to legalne to powieszono by ów znak śmierci człow ...  wyświetl więcej

  ...,  18/12/2011

Marian

Z twojej opętańczej logiki antyklerykalizmu dla ubogich wynika, że gdyby rozstrzelać cały kler i sprzyjających mu polityków, III RP stałaby się krainą mlekiem i miodem płynącą. Fobia na którą cierpisz wydaje się nieuleczalna.

Jeśli już snujesz analizy ile to nasze państwo marnuje środków na KK, to proponuję abyś wyzwolił się ze swoich frustracji i sięgnął nieco w głąb proble

...  wyświetl więcej

  marian R,  18/12/2011

cytuję..."bzdury wypisywane przez ciebie są całkowicie oderwane od realiów..."
Rocznie dzięki zdradzieckiemu konkordatowi Państwo Polskie wypłaca prawie 4 miliardy złotych pasibrzuchom K.K. drugie tyle płacą Polacy bezpośrednio za "usługi" za które w większości zapłacono już z budżetu. To kolego jest powiedzmy 70 miliardów przez dziesięć lat. Dwadzieścia lat daje nam już kwotę 170 miliardów ...  wyświetl więcej

  ...,  18/12/2011

A więc dalej niczego nie rozumiesz, to smutne.

  basia30,  18/12/2011

"marian R " piszesz prawde .W sumie to co dzieje sie w Polsce jest zenujace . Moim zdaniem polityka powinna byc oddzielona od tematow religijnych . Nie powinne kolidowac ze soba te dwa tematy .Moze inaczej. Mieszanie religijnych symboli w miejscach o wadze panstwowej oglupia Narod . Wiadomo Polska to Narod glebokiej wiary .Wiec inni politycy sprytnie to wykorzystali i niestety tym faktem dalej zaslaniaja sie . Ilu osob bedzie czytac Twoj artykul tyle moze byc odmiennych opini .

  ulmed,  18/12/2011

Moje słowa świadczą o mnie, Twoje o Tobie; " hien cmentarnych czyli rodzin smoleńskich"
Nie wiem jakich słów można użyć, by cokolwiek powiedzieć?

Rozmowa ma sens tylko wtedy gdy ma sens...
:-)

  marian R,  18/12/2011

Ty nie wiesz? A ja wiem - bo co trzeba mieć zamiast serca, by w takiej biedzie brać po 250 tysięcy złotych nie za "skórkę" czyli na podział dla całej rodziny, ale na osobę. Wyobrażasz to sobie? Jeżeli taki "szczęściarz" miał szóstkę dzieci, żonę i dwoje rodziców, a może jeszcze dwie siostry i pięciu braci ...wiesz ile pieniędzy wypłacił Rząd z naszej a nie ich kasy? Milion? Dwa a może i trzy milio ...  wyświetl więcej

  andrzejs,  18/12/2011

A mnie wkurza to wyskakiwaniae do Mariana (i nie tylko) ,"Eee, bo wyskakujesz z tematem zastępczym! Bo sa ważniejsze sprawy!" i tego typu bzdury.
Jaki temat zastępczy? Niech zdejmą ten nielegalny krzyż i po temacie zastępczym!
To kuriozalne, że dokonanego przestępstwa nie można naprawić, bo "jesteśmy państwem pawa" - przeciez powieszenie krzyża było przestępstwem. M nie osobiście krz ...  wyświetl więcej

Taa...

I Mirosławiec, i Smoleńsk to nieszczęśliwe wypadki, rzecz jasna... I jest zuepłnym przypadkiem, że prokuratura sześć lat szukała jak udupić Macierewicza i wreszcie znalazła. Bidusia... I to akurat wówczas gdy światło dzienne ujrzała taka tam sobie rozmowa dwóch panów Klichów... Tyle, że w normalnym kraju obaj już by siedzieli. No tak. W normalnym kraju.

Same przypadki. Ale na ten czas nie chce mi się o nich pisać.

  andrzejs,  19/12/2011

Przeceniasz Grzesiu naszych prokuratorów. Myślisz, ze w kilka dni spreparuja akt oskarżenia i to taki o najcięższym ciężarze gatunkowym? Ja śmiem w to wątpić.
Swoja drogą, jak udupiali tą posłankę PO przed wyborami, to wszystkim wciskali, ze to czysty przypadek, że absolutnie wybory tu nie mają nic do rzeczy, itp. A tu masz - specjalnie, po rozmowie Klichów - raz dwa i oskarżenie.

A

...  wyświetl więcej

Andrzeju. Ja zwyczajnie uważam, że takie "wypadki" nie mają prawa się zdarzać w normalnym kraju. I tyle. Ale być może się mylę. Bo może to jest taka nowa, polska norma?

  andrzejs,  20/12/2011

oczywiście, ze nie mają prawa się zdarzać. Ale... jakie wojsko, takie wypadki (wiem coś o tym, pracowałem w wojsku jako cywil).
W normalnym kraju oficerowie (i nie tylko) wojskowi mają mózgi po to, zeby myśleć, a nie po to, żeby czapka się trzymała. A ponieważ myślą, to nie wsiądą całą wierchurzką do jednego samolociku, nawet jak nie ma "wytycznych", czy innych procedur. Bo do spraw oczywis ...  wyświetl więcej

mówisz i masz

  marian R,  21/06/2012

a skąd jesteś...może na piwo razem się wybierzemy...skoro tacy zgodni politycznie jesteśmy?Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska