Login lub e-mail Hasło   

Pociąg miłości?

Internetowe portale randkowe i towarzyskie chyba najbardziej ze wszystkiego przypominają dalekobieżne pociągi i to na bardzo długich trasach.Na tyle długich,że juz chyba dokąd w...
Wyświetlenia: 1.086 Zamieszczono 05/01/2012

Internetowe portale randkowe i towarzyskie chyba najbardziej ze wszystkiego przypominają dalekobieżne pociągi i to na bardzo długich trasach.Na tyle długich,że juz chyba dokąd właściwie wyruszyły i jadą nikt nie pamięta.Ciągle nowi i nowi pasazerowie wsiadają na odpowiednich przystankach swojego życia. Ktoś ledwo zdążył, ktoś inny wesoło zajmuje miejsce z masą przyjaciół i ogromną ilością klamotów-tu mamy na myśli zdjęcia odpowiednio wcześniej przygotowane oczywiście.Korzysta śmiało ze wszystkich wygód i udogodnień,rozkłada się po półkach,przebiega i zagląda w sąsiednie przedziały i wagony.Szybko znajduje sobie cel i zaczyna robić maslane oczka i szczerzyć ząbki w uśmiechach.

Ktoś inny stoi sobie skromniutko w korytarzu z jedną torebką-fotką albo wogóle bez niej,nerwowo pali papierosa i rozgląda wokół,no nikogo nie zaczepia,czeka kiedy na niego zwrócą uwagę i zaproszą do swojego towarzystwa. Jeśli nie doczeka się zaproszenia to wysiada na najbliższej stacji.

Nowi pojawiają się z entuzjazmem,nadzieją,z jakimś określonym celem.Biegają po całym pociągu,zmieniają rozmówców.Czas mija i niektórzy znikają.Nie dlatego,że dojechali tylko sił już nie maja podróżować dalej,nie wytrzymują.Inni znowu zakotwiczają się tu na stałe i tu organizuję sobie życie.Zakochują się.....podobno uprawiają też seks,nie zamierzają wysiadać z wirtualnego wagonu,dobrze im.

Tu wszystko jak w prawdziwym pociągu.Sąsiad,przed którym możesz otworzyć duszę i wysłuchac jego zwierzeń,przegadać noc do rana.A obudziwszy sie rano zauważyć,że sąsiada w przedziale nie ma a na jego miejscu wisi skromna tabliczka,,ankieta usunięta".I podążasz dalej..i natrafiasz na byłego sąsiada a on już Ciebie nie pamięta.I sam masz do siebie pretensje za wieczną naiwność i łatwowierność.

Takich pociągów jest bardzo dużo.I drogich ekskluzywnych ekspresów i zwykłych,wolnych kolejek podmiejskich.Niektórzy próbuja jechać w tym samym czasie w kilku,inni przesiadaja się co chwilę lub w końcu wybierają jeden i jadą nim długo,znajdują w tym przyjemność,odpoczywają.Jadą miesiącami,latami.Wysiadają i wracają.

Nikt już nie pamięta stacji docelowej.Sama podróż jest ciekawsza.Wieczne poszukiwanie staje się celem życia.O ten współpasażer ciekawy,mądry,ładny a i tak wysiądzie i zniknie.

A może jutro pojawi się ktos jeszcze?A mnie już tu nie będzie?A może to nie mój przystanek?Tak,ja już nie pamiętam jaka była moja stacja.I zapytać nie ma kogo.Konduktor dawno zgubił mój bilet.I konduktora też nie ma już a pociąg jedzie i jedzie.A może stacja została w tyle i ten kogo ty szukałeś stoi na pustym peronie i spogląda w ślad za Tobą.

Pociąg bardzo,bardzo dalekobieżny,droga bez początku i końca,ze swoimi legendami i mitami.Z głupim maszynistą o imeniu Internet.Z konduktorami-portalami towarzyskimi.Oni witają,sprawdzają,pomoga zawsze.A ty patrzysz w ich oczy i męczysz się tu,wierzysz.

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1215
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1001
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 918
14
komentarze: 119 | wyświetlenia: 1090
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 669
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 465
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 961
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 654
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 373
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1276
12
komentarze: 23 | wyświetlenia: 913
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 361
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 587
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 391
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 772
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Sylwia.,  05/01/2012

Z takich pociągów lepiej zrezygnować dla własnego dobra. Bo nigdy nie wiadomo kto siedzi po drugiej stronie klawiatury. Jest tyle pięknych ciekawych miejsc gdzie można spotkać ciekawych ludzi- ale tym miejscem nie jest na pewno portal randkowy.

  gnostyk,  05/01/2012

Rzeczowy artykuł, kiedyś rzuciłem okiem na statystyki opiewające ilu ludzi korzysta z portali
randkowych,ilu śledzi strony pornograficzne i osłupiałem.Nie mam nic przeciwko relacjom
damsko-męskim,w dobrej oprawie cieszą się moim przyzwoleniem,ale to o czym piszesz
to koszmar.Świat oszalał za sprawą internetu.Romanse to zjawisko stare jak świat,jeśli
zrodzi się w sposób ...  wyświetl więcej

  liwa,  26/01/2012

dawno temu... to były czasy....Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska