Login lub e-mail Hasło   

Moda na anoreksję

Przeciętna kobieta boi się zjeść popcorn w kinie, bo potem będzie musiała zgubić dodatkowe kilogramy. Później jest już tylko gorzej.
Wyświetlenia: 3.508 Zamieszczono 06/01/2012

Od jakiegoś czasu w świecie mody oraz mediów zapanował styl na wychudzone kobiety. Płeć piękna z ciałem nastoletniego chłopca. Ubrania na nich wiszą i widać kości. Określenie takie jak „kobiece kształty” wyszło z użycia i stało się tym samym archaizmem.  Nie byłoby żadnego problemu, gdybyśmy nie chłonęli wszelkich trendów jak gąbka. Nie ważne czy to ładne czy nie, czy eleganckie czy tandetne, grunt, że modne. Akceptujemy mode i wyrzucamy tym samym obiektywizm za okno.  Przykład wychodzonych kobiet nie jest wyjątkiem, dotyczy to bowiem wszelkich trendów. Aż trudno uwierzyć, że jeszcze pare lat temu media walczyły z anoreksją i wszelakim wychudzeniem. A dziś je promuje na wszelkie możliwe sposoby. Najlepszym przykładem jest nasza, z bliżej nieokreślonej przyczyny, top modelka Anja Rubik. Patrząc na Anje widać jak bardzo przez  te wszystkie lata zmieniły się kanony piękna. Marlin Monroe, która przez wiele, wiele lat była postrzegana jako symbol piękna i seksu nie miała nic wspólnego z wychudzeniem, przeciwnie miała tzw. kobiece kształty czyli  wszelkie niezbędne zaokrąglenia, które zachwycały mężczyzn. Innym, równie dobry przykładem jest modelka Cindy Crawford, która owszem była szczupła, ale nigdy nie miała nic wspólnego z anoreksją. Kanony piękne przez wiele lat zmieniały się, ale nikt nigdy nie oczekiwał, że pięknem będą osoby wychudzone. Dwa lata temu ogłoszono, że anoreksja i bulimia są chorobami psychicznymi. Moje pytanie brzmi dlaczego media zmuszają nas do polubienia czegoś co jest chorobą. Jeśli Anja Rubik żali się prasie, że została zmuszona do tego, żeby odrobinkę przytyć, w związku z czym zajada się bananami i awokado, gdzie zwykła śmiertelniczka zajada się tymi produktami żeby zgubić zbędne kilogramy. Widać zatem, że styliści promują tak naprawde mało atrakcyjny styl, ale też nie do końca zdrowy tryb życia. A ponieważ największym komplementem jest naśladownictwo naradza się problem społeczny, głównie wśród młodych, bo nie tylko chcą wyglądać jak anorektyczki, ale też głoszą podobne do nich poglądy. Osób  liczących kalorie, unikających jedzenia jest pełno. Przeciętna kobieta boi się zjeść popcorn w kinie, bo potem będzie musiała gubić kalorie przez 3 dni. Potem jest coraz gorzej. Kobiety przestają jeść mięso, ziemniaki, sałatki z majonezem. Wszystko staje się ich największym wrogiem, wszystko je pogrubia, wszystko ma kalorie. W głowie słychać tylko jestem za gruba, za gruba. I tak właśnie większość kobiet pożegnała się z życiem. Zagłodziły się na śmierć. Warto się zastanowić czy każdy nowy styl niesie ze sobą zdrowy rozsądek.

 Ana Carolina Reston

 

Isabelle Caro

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1246
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 690
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 936
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1017
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 388
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 975
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 707
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 510
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 468
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 810
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 292
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 375
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1314
12
komentarze: 23 | wyświetlenia: 929
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Noemi*,  06/01/2012

No tak, to kolejne wynaturzenie, które panoszy się w środowisku modelingu i skaża umysły młodych ludzi. Nie mogłam uwierzyć, że mogą istnieć strony internetowe, na których zamieszczane są zachęty do katorżniczego odchudzania, a wręcz głodzenia się. Byłam niemile zdziwiona i zaskoczona, gdy już na pierwszej otwartej stronie internetowej znalazłam materiały propagujące anoreksję czy bulimię. Pro-ana ...  wyświetl więcej

  Paweł Malec  (www),  06/01/2012

Przyznam się do rzeczy strasznej: chudych kobiet nie pożądam.

  ulmed,  07/01/2012

To się nazywa męska intuicja :))
W leciutkiej pulchności estrogeny i sex.

  Paweł Malec  (www),  09/01/2012

Nie musi być taka leciuchna bardzo...

  ...,  07/01/2012

Te zdjęcia to z Etiopii?

  Gamka  (www),  07/01/2012

Etiopia czy Afryka... czy to ważne Łukaszu ?...tak wyglądają te biedne chore dziewczyny w Polsce !;(

  Paweł Malec  (www),  09/01/2012

Mam nadzieję, że to przestaje być "trendy".

  carrie86  (www),  09/01/2012

ja też, bo to nie moda to choroba :(

Oglądałam kiedyś cykl programów o anoreksji i bulimii - straszna to choroba, a odbija się nie tylko na głodzących się kobietach i dziewczynach, ale i na ich rodzinach, które wpadają w niesamowite poczucie winy i niewiele w sumie mogą pomóc, dopóki same chore nie będą chciały poddać się długotrwałemu procesowi leczenia w ośrodkach wsparcia... same, bez pilnowania, nie dadzą rady...Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska