Login lub e-mail Hasło   

Czego możemy nauczyć się od kota?

Nie bez przyczyny mawia się, że koty chadzają własnymi ścieżkami oraz, że to właśnie kot posiada nas,a nie my kota.
Wyświetlenia: 2.294 Zamieszczono 06/01/2012

Kocia wolność

           Jeśli jesteś tym szczęśliwym posiadaczem istoty, którą wdzięcznie nazywa się kotem, wiesz, że to on ustala zasady. Robi tylko to na co ma ochotę, a wszelkie sposoby wychowawcze kwituje lekkim półuśmiechem spod wąsów. Czasami wręcz przypomina to tresowanie swojego pana, który myśli, że udało mu się wyegzekwować pożądane zachowanie. Biedny głupcze! Czyż nie wiesz, że to jedynie kot pozwala ci tak myśleć? Potem zgrabnie utwierdza cię w tym idyllicznym przekonaniu, że ty rządzisz. Podczas gdy on spija śmietankę i zajada się chętnie nagrodami. Kot indywidualista pozwoli ci się głaskać, ale uwaga! Tylko wtedy kiedy ma na to chęć w innym razie zawija się razem ze swoim ogonem i wędruje w najdalsze zakamarki domu (tudzież w najgłębsze czeluści: szafy, wnętrza łóżka, obudowy od komputera) i śpi. I wcale nie czuje się winny, że jest niedostępny, że nie pracuje, że nic nie robi. Upaja się samym spaniem i oddaje się temu bez reszty.

Kocia logiga

            Kot żyje tu i teraz. Jest pojedzony, jest mu ciepło, wybawił się i wyspał to jest szczęśliwy. Potrafi godzinami wygrzewać się na słońcu. Żelazna kocia logika zakłada, żeby czerpać z życia maksimum przyjemności przy minimum wysiłku. I może dlatego je tak kochamy? Bo pokazują nam, że życie nie składa się z samych obowiązków, pędu i wymagań, którym i tak w pełni nie sprostamy. Pokazują nam, że ważne są chwile, momenty ciepła i spokoju. Mruczenia innym do ucha. Ze kiedy jest czas na zabawę - baw się człowieku ile możesz, kiedy jest czas polowania i pracy- zrób to co musisz ale nie dawaj z siebie wszystkiego bo co ci zostanie? Bądź tu i teraz. Nie tkwij ogonem w przeszłości a czubkiem wąsa gdzieś jutro. Bądź całym kotem, tu, teraz.

A teraz wybaczcie, mój kot się obudził więc obowiązki wzywają.

Już idę!!

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1246
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 689
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 935
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1017
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 388
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 974
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 707
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 507
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 468
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 807
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 287
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 375
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1314
12
komentarze: 23 | wyświetlenia: 929
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Noemi*,  06/01/2012

I to jest właśnie "najprawdziwsza prawda"..;):)

Czyli moje obawy się sprawdziły... Mój kot jest psem, a przynajmniej geny psowatych posiada:( :P

Twój kot to prawdziwy ewenement - wcinać pomidorówkę z makaronem jak ten pies, to naprawdę wyczyn!

Nic ująć :))) Dodam tylko to - o moim Królu Asfalcie:)
http://eiba.pl/10

Właśnie teraz mój kot śpi w wazie na owoce... zaanektował ją jeszcze jako kociak i nadal się w niej mieści - jak to robi, to już jego słodka tajemnica.

I jeszcze ten cytat Jerzego Pilcha - :)
"Po paru latach, jakie od dnia od stworzenia przeszły, dziś już jasno widać, że Panu Bogu poza kotami nic się do końca nie udało. Koty są stworzeniami skończonymi, reszta świata jest wadliwa, taki jest obiektywny stan rzeczy i daremnie jest, i nie należy się nań uskarżać."

  liwa,  09/01/2012

kocie "mruczando" leczy.... Czestotliwosc wibracji kociego mruczenia, powoduje szybkie zrastanie kosci, w towarzystwie kota nie bola nas. Kot dziala rowniez przeciwbolowo na inne dolegliwosci. Gdy kot nam wchodzi na kolana i "wibruje" pozwolmy mu nam pomoc.

  hussair  (www),  13/04/2012

Ha! Oto jest spojrzenie na kota z nowej flanki. ;)
Superrr.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska