Login lub e-mail Hasło   

Globalne ocieplenie a rzeczywistość

GLOBALNE OCIEPLENIE A RZECZYWISTOŚĆ Rozbudowana do granic możliwości teoria o globalnym ociepleniu, od ładnych kilku lat dyżurny temat mediów i sympozjów naukowy...
Wyświetlenia: 1.039 Zamieszczono 12/01/2012

GLOBALNE   OCIEPLENIE   A   RZECZYWISTOŚĆ

 

Rozbudowana do granic możliwości teoria o globalnym ociepleniu, od ładnych kilku lat dyżurny temat mediów i sympozjów naukowych zamyka nasze postrzeganie na możliwość zaistnienia globalnego oziębienia, czyli Małej Epoki Lodowej.Skrajnie anomalne rozłożenie zjawisk przyrodniczych w bieżącym roku dostarczy ogromnej ilośći informacji na temat zmian klimatycznych i ich konsekwencji dla istniejącej cywilizacji.

Zima na półkuli pólnocnej związała bardzo małe ilości wody w postaci śniegu i lodu, zaś wyoskie temperatury lata na pólkuli południowej bardzo poważnie nadgryzły lodowce górskie łącznie z lodami Arktyki .Ocean światowy był zmuszony do przyjęcia olbrzymich ilości wody. Jak do tej pory nie słychać o zatopieniu lądów przez podwyższenie stanu wód  w oceanie, tak i nie będzie głosów o zatapianiu lądów przy o wiele znaczniejszym nasileniu tego zjawiska.

W styczniu br. czeka nas jeszcze krótkotrwłe oziębienie, co będzie sprzyjało zatrzymaniu zalegającego szczątkowego sniegu, a także spowowoduje zwiększenie jego ilości. Końcem stycznia czeka nas postępujące ocieplenie, natomiast w lutym, szczególnie w drugiej i trzeciej dekadzie temperatury dzienne mogą zbliżać się do 20- 30 C. W tymże lutym i marcu bardzo szybko zniknie śnieg z olbrzymich obszarów półkuli północnej; Kanady i Alaski, pólnocy Europy Skandynawi  i Rosji, a także ze znacznych połaci Syberii. Olbrzymie ilości wody zejdą z lodowców Grenlandii oraz Islandii, takiego przebiegu lutego należy spodziewać się w w górzystych terena Europy; Alpy, Karpaty, Sudety, Kaukaz, być może góry Bałkanów. Olbrzymie ilości wody spłyną z gór Azji Centralej do Oceanu Indyjskiego. Tak znaczne i długotrwałe ocieplenie spowoduje nie tylko topnienie śniegu tegorocznego, ale dość poważnie nadgryzie stary lód lodowców, to na półkułi północnej.  Natomiast na półkuli południowej ekstremalnie wysokie temperatury letnie w zastrszającym tempie będą topić lodowce tej części świata. Nawet tak ogromne ilości spływającej wody nie spowodują znacznego zatapiania niżej położonych lądów, podniesienie stanu wód Oceanu Światowego jest możliwe tylko na skutek aktywnośći sejsmicznej i tektonicznej na dnie oceanów i bezpośrednim sąsiedztwie brzegów . Jako, że natura dąży do równowagi bardzo ostra zima na półkuli południowej w maju,  czerwcu i lipcu spowoduje bardzo szybkie odbudowywanie masy lodowców Antarktydy jak i lodowców górskich na kontynentach południa, może być tak zimno, że chłód przejdzie na pólnocną półkulę. Od tego czasu zakończy się okres ocieplenia i wejście w Małą Epokę Lodową. Koniec jest zawsze początkiem i być może Majowie w ten sposób podeszli do zagadnienia, kiedy lód pojawi się na szczytach Jukatanu rozpocznie się dla nich nowy czas.

Ten felieton proszę potraktować jako ostrzeżenie powodziowe, w Polsce dla wszystkich województw południowych, a w Europie szczególnie dla Krajów alpejskich i około alpejskich z uwzględnieniem rzek zasilanych w Alpach.

 

Zapraszam na swój blog „apokalipsa-eden.bloog.pl”

Trzebnica 11.01.2012r.

Tadeusz Mroziński

Podobne artykuły


12
komentarze: 32 | wyświetlenia: 868
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 714
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 879
10
komentarze: 14 | wyświetlenia: 384
10
komentarze: 11 | wyświetlenia: 399
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 844
10
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1040
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 853
9
komentarze: 4 | wyświetlenia: 794
9
komentarze: 1 | wyświetlenia: 574
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 864
9
komentarze: 12 | wyświetlenia: 682
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 581
9
komentarze: 43 | wyświetlenia: 253
9
komentarze: 2 | wyświetlenia: 511
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Tadeuszu, w jakich miesiącach można się spodziewać ewentualnych powodzi?
Cholera, twoja prognoza dla drugiej dekady stycznia niepokojąco się zaczęła sprawdzać... 12 stycznia, a u nas we Wrocławiu ulewa i porywisty wiatr... tak jak prognozowałeś...

  Mirka_ B,  12/01/2012

Nie tylko we Wrocławiu ! w Łodzi też leje i wieje!

Mirko, wydrukowałam sobie prognozę Tadeusza aż do końca marca włącznie, i póki co, się sprawdza... a jak przejrzałam prognozę na 2011 z jego wcześniejszych wpisów na blogu, to mnie lekka panika ogarnęła... jak sięgałam pamięcią, całkiem akuratna była.

  Mirka_ B,  12/01/2012

Dziwne to wszystko jest ! anomalia pogodowe są niesamowite.
No właśnie teraz u mnie grzmi !!!! w styczniu ! okrutnie wieje i pada!
Ja pamiętam lata jak pod koniec kwietnia i na początku maja śniegiem sypnęło i to sporymDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska