Login lub e-mail Hasło   

Proszę, Walcz o tę znajomość..

List do M. Ale ja chciałam, tak bardzo pragnęłam, abyś zaprzeczył. Abyś powiedział, wykrzyczał, że może to prawda, że wszystko się kończy, ale nie to!
Wyświetlenia: 1.208 Zamieszczono 15/01/2012

  Zazwyczaj mówiłeś, że mam rację, chociaż nie chciałeś w to wierzyć. Nie chciałeś przyjąć do wiadomości, że tak jak wszystko, nasza znajomość się skończy. choć nie potrzebnie przypominałam Ci o tym co drugi dzień. Była ona w końcu bez jakiejkolwiek umowy  - może właśnie dlatego tak pociągająca?

  Ale ja chciałam, tak bardzo pragnęłam, abyś zaprzeczył. Abyś powiedział, wykrzyczał, że może to prawda, że wszystko się kończy, ale nie to!

  Byłyby to jedne z najbardziej 'standardowych' słów wypowiadanych w filmach, kiedy kobieta zaczyna wątpić w znajomość. Tak, byłyby to słowa na pograniczu fałszu, ale każdy czasem pragnie go usłyszeć.

Ilu ludzi woli usłyszeć te cudowne kłamstwa, jak ogołoconą ze złudzeń prawdę? Właśnie o to prosiłam całą sobą - abyś skłamał mi prosto w oczy.

Nie robiłeś tego, nie robiłeś nic. Nie usłyszałam nigdy odpowiedzi co będzie z naszą znajomością, kiedy coś się posypie chociaż wybiegałeś w przyszłość ze mną nie jeden raz.
 

   Wiesz dlaczego pragnęłam tego kłamstwa? Abyś powiedział, że zawsze..

' Takie Zycie' to jedno z moich najbardziej sarkastycznych powiedzonek. Życie każdego z nas różni się tak bardzo, jak różni się każdy człowiek. Jest ono zazwyczaj objęte wzorem, podobnym dla każdego z nas. My to jedna, główna Litera, która pojawia się w  wielu miejscach, oprócz nas jest jednak mnóstwo innych, przeróżnych liter -  ludzi. Pełno niewiadomych. Wynik jednak jest zawsze prosty, nie skomplikowany - taki, jak nasze życie.

Każdy zadania powinien rozwiązać sam. Jeden rozwiąże je szukając najprostszych sposobów, skorzysta z wielu zasad, będzie liczył to takim sposobem, jaki poda mu ktoś inny, drugi zaś po swojemu, może nawet nieco szybciej dojdzie do tego samego wyniku. Trzeci spróbuje odpisać, ale nie odczuje satysfakcji, będzie to tylko nie zrozumiale przepisany ciąg literek i cyferek od kogo innego, czasem wystarczy jeden błąd w ściągnięciu, a wynik nie będzie już taki sam.

'Życie' to nie żadne wytłumaczenie, życie jest moje, lub twoje, jego, lub jej. Dlatego mimo utartych prawd, że wszystko się kiedyś kończy ja usilnie próbuje wierzyć, że to nie prawda. Chcę, abyś Ty też w to uwierzył. Byś nigdy nie poddał się mówiąc, że koniec nadejdzie prędzej, czy później, zawsze walczył o każdą znajomość, która przynosi Ci uśmiech. Pomaga żyć. Wszystko się kiedyś kończy i podobno niebezpiecznie jest wierzyć, że tak nie jest, ale ja tego nie chce. Ty też nie?.. Więc każdego tygodnia przypominaj mi o walce, o podtrzymywaniu tego - nijakiego czegoś, co przynosi nam uśmiech, tej znajomości. Akurat ta walka nie skończy się klęską ani dla mnie, ani dla Ciebie. Chyba, że kiedykolwiek się poddamy…

Podobne artykuły


15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 1139
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 624
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1344
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1093
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 788
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1107
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1238
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1222
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 651
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1350
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1055
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 398
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 347
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Remter,  15/01/2012

Przyjaźni pomaga mądrość życia, kiedy jej nam brakuje - wszystko może się rozpaść w drobny maczek.. dlatego nieraz odejście na jakiś czas pozwala na głębsze refleksje , które budują nasze wnętrze, w bogactwa jakie mogą z czasem przyciągać wciąż nowe doznania z poznania wnętrza innych.. pozdrawiam :)))

  Noemi*,  15/01/2012

Już Salomon twierdził, „Jeżeli coś kochasz, daj mu wolność. Jeżeli wróci do Ciebie, jest Twoje. Jeżeli nie wróci, oznacza to, że nigdy od początku Twoje nie było.” Żaden człowiek, nawet ten bardzo bliski nie jest naszą własnością, poza tym czy my kochamy tego właśnie człowieka czy tylko własną przyjemność płynącą z tego związku , na to pytanie warto sobie szczersze odpowiedzieć.;-)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska