Login lub e-mail Hasło   

Emigracja

Co odróznia obecną emigrację od Wielkiej Emigracji - oczywiście moje zdanie
Wyświetlenia: 935 Zamieszczono 29/01/2012

Czasami (nie za często) pisuję coś na forach , coś odpowiadam jak mnie zainteresuje albo wk.... Ale dzisiaj , mimo iż wk...ło mnie do żywego , to nie odpisuję. Nie będę świni odpisywał - nie znam tego języka.

Znalazłem poniższy komentarz do newsa o tym , że Merkel czynnie pomoże wygrać Sarkozy'emy  wybory :

Gdzie tu jest napisane ze "Niemcy sie czegos(2012-01-29 09:04)
~berlinczyk

boja"Tylko polska gebelsowska antyniemiecka
propaganda potrafi zawsze cos wymyslec aby dokopac
niemcom,ale to tylko efekt zazdrosci.Bo polska
chciala by byc wielka i silna gospodarczo a nie
jest.To tak jak sasiad zazdrosci innemu sasiadowi
ze jemu zyje sie lepiej niz jemu samemu.To jest
typowe dla polakow,zazdrosc.Gdyby polska byla by
tak wielka gospodarczo jak niemcy to naewno
polskie jastrzebie wywolaly by wojne najpierw z
Litwa a poniej ze wszystkimi sasiadami,dlatego
polska nie moze byc wielkai silna gospodarczo bo
to niesie niebezpieczenstwo dla calej Europy.Taka
polska jak teraz slaba i gospodarczo zalezna nie
jest zagrozeniem dla pokoju w Europie. 

Chamstwo , brak wewnętrzej spójności i logiki wypowiedzi pominę. Ewidentnie autor nie bardzo wiedział jaką teżz\ę stawia. Pisanie o "polskiej , gebelsowskiej , antyniemieckiej propagandzie" to wynik prania prania mózgu i "szkoły janczarów" (ci co czytali tę ksiązkę wiedza o czym mówię) oraz oczywiście nienawiści do krakj\u urodzenia - nie napiszę ojczyzny , bo to coś nie ma ojczyzny. Wielka Emigracja to byli ludzie zmuszeni do ucieczki , w kraju groziła im śmierć lub więzienie. Byli to też ludzie, którzy musieli za granicą próbować robić coś dla Polski , za granicą musieli działać dla przywrócenia niepodległości. I choć wśród nich zdarzały się miernoty , to w znakomitej większości wyjeżdżali dobrowolnie i to nie na wczasy do Baden Baden.

Obecna emigracja (egzemplifikowana autorem tego inseratu) to w dużej części miernoty , które w dwa dni po wyjeździe z kraju ich przodków, ich rodziców , opluwa Polskę i lży kraj , w którym się wychowali. Nie oczekuję , że będą wdzięczni , że będą dobrze mówić o Polsce , że nie będą kalać gnazda. Oczekuję , że przynajmniej nie beda pluć i szczekać. Okazuje sie  ,że to za duże oczekiwanie. Skąd się to bierze , przecież powszechna jest opinia, że wyjeżdżają ludzie przedsiębiorczy , wykształceni , chcący się "dorobić" - czyli doceniający ciężką pracę i jej długoczasowe efekty. A tu Proszę ! Nie chcę demonizować owego "berlińczyka", bo to bardziej szmata niż demon , ale czytając ziejące nienawiścią i pogardą dla Polski wpisy na forach zauważam popularność takiego zachowania.

Myślę , że autorzy takich wpisów to ludzie bez miejsca : polscy już nie są i nie będą ,  a niemieccy (na przykład) nigdy nie będą. Nie jestem ksenofobem , ale Niemcy nigdy nie uznają tego "Pole" za swojego. To tylko my , Poalcy , mamy taka dziwną umiejętność bezgranicznej asymilacji , wręcz wtopienia się w obcość. W sumie nie żal mi , że takie miernoty wyjeżdżają z kraju - gdyby tu zostali , to wyrządziliby więcej szkody , atak to mogą tylko ujadać jak kundelki bez stada. Cóż mog im powiedzieć ? tylko LEŻEĆ !!

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1310
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 972
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 737
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1051
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 555
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1019
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 762
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 421
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 537
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 852
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1363
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 399
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 618
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 449
12
komentarze: 23 | wyświetlenia: 963
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  greenway,  29/01/2012

Nie wiem czy nie lepiej przemilczeć takie miernoty. Chyba być niezauważonym to dla nich gorsza kara.

Zazwyczaj przemilczam , żeby faktycznie nie nobilitować miernot mówieniem o nich. Ale dzisiaj to wylewjące się błoto (anglicy mają wspaniałe określenie "verbal diarrhea") wkurzyło mnie. Poza tym nagminność takich postaw i to głośno manifestowanych zaczyna całe zjawisko czynić niebezpiecznym. Nie zgadzam się na lżenie mojego kraju. Mam do władz i do wielu ludzi pretensje o "to wszystko", ale bez szacunku dla kraju ojców zginiemy i odejdziemy w niepamięć.

  greenway,  29/01/2012

Znam ten stan, ten wewnętrzny bunt, który trzeba wyrazić głośno i innym unaocznić to zjawisko. Przykre, że coś takiego ma miejsce, ale chyba rzeczywiście lepiej o tym wiedzieć.

Taaa... Takie postawy nie są rzadkie. Dla mnie - dziwne to-to. Gorliwość neofity? Uważam, ze wpisuje się to - jako oddzielna, "zagraniczna" karta - w cały "system" polskiego wewnątrzkrajowego biadolenia, narzekania, deprecjacji własnych osiągnięć itd.

  kamina,  29/04/2012

Hm, nie wiem.... Wyjechalam z Polski 6 lat temu. I ludzie wg mnie wszedzie sa jednakowi. Wachlarz zachowan i emocji podobny. Jedne z czym sie nie zgadzam, to asymilacja. Dobrze sie czuje tu gdzie mieszkam aktualnie, nie jestem ¨'obca' , ale tez w Polsce , w przypadku powrotu, czego nie odrzucam nie byloby zle. A poznawanie innych kultur, stylu zycia...bezcenne. Pozdrawiam serdecznie

Świetny głos "łagodzący"! :-)

Ja, jako stały emigrant, powiem Ci, Autorze, żeś tym razem chyba przesadził…
Bo wpis jak wpis – rodaka trochę poniosło i wyszedł na plującego do własnego gniazda. Lecz pomijając jego chamski ton (co pewnie Ciebie gniecie nie mniej niż meritum sprawy), wyczuwam, że chodziło mu o kiepskie stosunki "międzypolskie" Polaka z Polakiem, a to Ty sam raczyłeś wypominać to naszym rodzimym chamom.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska