Login lub e-mail Hasło   

Obojętność

Dziś całkiem przypakiem ogladałem wiadomości WTK Poznań i jestem mega oburzony tym co dla mediów jest ważne i tym co dla miasta jest priorytetem.
Wyświetlenia: 1.080 Zamieszczono 01/02/2012

Dziś idąc na przystanek tramwajowy napotkałem człowieka który poprosił mnie o 50 groszy na gorącą herbatę bo chciał się rozgrzać, oczywiście nie potrafiłem odmówić i dałem nie 50 groszy ale 5 złotych, zmierzam do tego, jak zmienić dzień fatalny w odrobinę nieba, a jestem zwykłym facetem któremu nie odpaliło auto przy tych mrozach i poszedł na tramwaj... Wieczorem patrzę w telewizor jak większość z nas i co widzę dwie kobiety prawie zamarzają w mieszkaniu ponieważ oczekują w prawie półtora tysięcznej kolejce na mieszkanie komunalne, jak się okazuje nie ma dla nich miejsca bo teoretycznie żyją w dobtych warunkach wg. zarządu mieszkań komunalnych (skoro tak, życzę decyzyjnym takich warunków mieszkania) ale wracając do sedna bo to była wiadomość podana przez WTK Poznań jako podrzędna czy też mało istotna, ale za to hitem dnia była informacja, że miasto w tym miesiącu przeznaczyło 100000 złotych "POMIMO KRYZYSU" na konserwację pomnika jakiegoś tam z kolei nawet nie wiem o którym była mowa bo kogo to dziś obchodzi, rozumiem, że trzeba pamiętać o przeszłości o ofiarach minionych czasów, lecz nie rozumiem faktu, że nikt nie zauważa ofiar jakie dziś ponosimy jako społeczeństwo. Pomniki to kamienie i nie wymagają ciepła jedzenia dachu nad głową, natomiast ludzie żyjący miedzy nami to fakt pomnik przetrwa nawet najgorszą zimę natomiast wielu z nas nie, a co gorsze, to może spotkać każdego z nas...

Podobne artykuły


13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1206
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1017
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1086
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 761
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 741
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1892
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 581
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1038
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 546
9
komentarze: 74 | wyświetlenia: 550
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 896
9
komentarze: 33 | wyświetlenia: 676
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Remter,  01/02/2012

Władza bez serca .. ona tych ludzi nie widzi .. bo nie chce :))

  Amicus,  01/02/2012

Artykuł z pewnością to nie jest. Nic nie szkodzi.
Masz mój głos Piotrze, bo widzę, żeś normalny człowiek po prostu.
Pozdrawiam!

  hussair  (www),  01/02/2012

Nic dodać, nic ująć.

Poruszyłeś bardzo ważną kwestię i za to dostałeś mój głos. Prosiłabym jednak, abyś w przyszłości bardziej rozwijał swoje myśli.

  Layo  (www),  01/02/2012

Zgadzam się w 100%. Dla mnie to notka nie artykuł. A wracając do tematu, to niestety musimy sobie uzmysłowić, że władza potrzebuje ludzi zdrowych i zdolnych do pracy za grosze. Pozostali nie są potrzebni - mogą zamarznąć. Smutne, ale nic się zmieni dopuki milczeniem będziemy im na to pozwalać.

Masz rację, ale gdyby tym ludziom zapewnić godziwe warunki, to byliby zdrowsi i zdolni do pracy za grosze.

  Amicus,  01/02/2012

Łojezu, to ja tego minusa, niechcący!...
Darujesz mię życiem, waćpanno? :)

Naprawione:)

  Amicus,  01/02/2012

Spasiba! :)

  hussair  (www),  01/02/2012

Jeśli przyjąć, że władza to my - bo spośród nas się ją wybiera - to konkluzja jest taka, że każdy człowiek (pominąwszy 5% wyjątkowo szlachetnych dusz) to potencjalny skurw...n. Że ciężar doba lub zła (zawartych, przypuśćmy, u wszystkich) przerzuca się w zależności od OKOLICZNOŚCI. Co by znaczyło po prostu, że oceniając tę czy inną władzę, oceniamy człowieka jako takiego. A prawda jest taka, że mię ...  wyświetl więcej

Rycerzu, masz rację. Dziwi mnie jednak jedna sprawa. Czemu większość uważa, że kloszard= analfabeta.
Mało kogo stać na to, by stanąć i pogadać człowiekiem, ale osądzać każdy potrafi...

  hussair  (www),  01/02/2012

A ja wcale nie wiem, czy większość tak zakłada. Skąd taki zarzut? Ja na przykład nie. Podany tu przykład ekstremalny miał tylko pokazać, że pewne okoliczności sprawiają, że zanika różnica etyczna (o ile była jakaś...) między maksymalnie wykształconym, salonowym człowiekiem, a kimś do reszty prostym.
Vide: szata i status jako świadectwo CZŁOWIECZEŃSTWA są iluzją. I to jest moim tu przekazem.

  Amicus,  01/02/2012

TM: "stanąć i pogadać z człowiekiem" - są jeszcze tacy.
Hussair: z tą iluzją - to oczywista oczywistość.

Przecież to nie zarzut względem Ciebie. Porównanie było po prostu niefortunne, a mnie to drażni. Nie tak dawno zostałam spławiona przez jakiegoś "jaśniepana" zanim wypowiedziałam zdanie. Dobrze, że jego szanowna małżonka dosłyszała, że pytam o drogę, a nie żebrzę:P

  Amicus,  01/02/2012

Łojezu, szkoda, że ten "jaśniepan" na mnie nie trafił. By się działo!.. ;) :))

  hussair  (www),  01/02/2012

Porównanie nie było niefortunne, po prostu nie zrozumiałaś sarkazmu, który jest wymierzony dokładnie przeciw snobom prawiącym o humanizmie.
Poza tym czy Ci się to podoba, czy nie, kloszardzi-analfabeci też się na tym świecie trafiają.
Tak, Amicusie, Ameryki oczywiście nie odkrywam. Sedno tego, co tu piszę, to fakt, że dziś jesteś, ty czy inny homo sapiens, kulturalny i do rany przyłó ...  wyświetl więcej

  Amicus,  01/02/2012

TM i Hussair: dla patrzącego z boku - to zwykłe nieporozumienie między Wami zaszło (prawdopodobnie za szybko czytacie), a skoki adrenaliny niewspółmierne do sytuacji. Oboje macie rację i... dobre serca. I to się liczy :)

  hussair  (www),  01/02/2012

Tak, dobre serce ponad wszystko. Przytulam Was oboje do torsu!

  Amicus,  01/02/2012

Zimna ta kolczuga jak cholera. Mróz w Irlandii, czy co? ;)

Amicusie, nie piszę pod wpływem emocji, raczej po Rycerzu nie spodziewałam się sarkazmu, jak sam zauważył. Ot taka głupiutka jestem, ale za to mogę trochę ogrzać tę kolczugę ciepłym przytulasem:))

Ja również dałam głos ze względu na poruszony temat... ale rzeczywiście jest to notka. Niech jednak zwróci uwagę ludzi na priorytety...może Poznaniacy powinni zabrać się za petycjonowanie swojego urzędu miasta!

  hussair  (www),  01/02/2012

Jest mróz!!
Choć nie taki jak w Polsce na pewno... ;)

  Bar_ka  (www),  01/02/2012

Ja natomiast mam prośbę abyś pisał krótsze zdania, starał się o lepszy styl. Domyślam się że pisałeś to pod wpływem emocji.

  hussair  (www),  01/02/2012

Tak, krótsze zdania zdecydowanie - ciach-ciach - a widać, że swadę stylistyczną masz i że jasno, czytelnie przelewasz "na papier" swoje myśli.

  belfegor,  01/02/2012

Nie zagłosuję na ten mini artykuł tylko dlatego, że po prostu nie da się czytać.
Trochę szacunku dla czytelnika.
PS
Po przeredagowaniu z przyjemnością zagłosuję na tak :)

A ja zagłosowałem. Na zachętę! Autor poruszył bardzo ważną sprawę.

A ja nie zagłosuję. Artykuł jest tendencyjny. Teraz ja się zabawię w "Belfegora". Rozumiem, że owe panie nie mają żadnych zadłużeń z tytułu czynszu, gazu, czy czegokolwiek. Grzecznie płacą rachunki. Jednak czynsz za mieszkanie komunalne jest tak niski, bo dopłaca do nich miasto. Skąd miasto bierze pieniądze? Zastanówmy się. Ponad 60% dochodów miasta to podatki, Cit'y, Pit'y i dochody z jednostek b ...  wyświetl więcej

  belfegor,  01/02/2012

Hahaha :)
Mam zdolną naśladowniczkę.
Jednak tymczasowo zawieszam swoje czepialskie hobby - wziąłem sobie do serca sarkastyczną uwagę Zbysława i postanowiłem dziś wysmarować jakiegoś arta, oddając się na żer krytyki ;P

Belfciu, chwali ci się... czekam na arta z niecierpliwością:)))) Really!!!

Jak widać na załączonym obrazku, będę bezwzględna Belfegorze:P Dopiero jutro jest dzień pozytywnego myślenia, więc dziś się muszę wyładować:)

To weź się za "masturbatorta"...znowu jakiś za mną łazi... :)))

Się wyrówna Kwiatku:) Ale zaraz muszę się brać za pisanie... na szczęście nie do publicznej wiadomości:))

Też się biorę za pisanie. Póki co - do szuflady. Pierwej jednak dokopię trochę minusatorowi.
Jak TWA to TWA ;)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska