Login lub e-mail Hasło   

Nadszedł czas zmiany na lepsze. Motywacja to za mało!

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.toniewybortokoniecznosc.cba.p(...)a-malo/
Czy zastanawiałeś się kiedyś, co jeszcze mógłbyś zrobić, żeby wyrwać się ze swojego szarego życia, podejść do wszystkiego z uśmiechem i otwartymi ramionami?
Wyświetlenia: 1.380 Zamieszczono 24/02/2012

Czy potrafisz wyobrazić sobie siebie samego skaczącego ze szczęścia pośród tych wszystkich niczego nie świadomych ludzi? Jesteś w stanie to zrobić? Dążysz do tego, czy czekasz na jakiś nie oczekiwany zwrot w życiu który je odmieni? Daj sobie spokój, ten zwrot nigdy sam nie nadejdzie. Nie czekaj ! Działaj !

Zbliża się wieczór. Słońce już dawno schowało się za horyzont. Siedzisz sobie na wygodnym krześle. Z jednej strony dobiegają Cię dźwięki Twojej ulubionej muzyki, z drugiej, szum komputera, który ciągle wydaje z siebie jakieś dziwne dźwięki. Tak, to nowa wiadomość od znajomego. Rozmawiacie sobie o sprawach niezbyt ważnych i  niezbyt przydatnych , ale to nic nie szkodzi bo przecież w tej chwili nie masz żadnego lepszego zajęcia. Mógłbyś pobiegać, ale jest zimno, będziesz wyglądać trochę głupio przemierzając truchtem parkowe alejki w zimowym „skafandrze”. Mógłbyś poczytać, ale nie, czytanie jest nudne, albo po prostu niczego interesującego nie ma pod ręką. Mógłbyś się pouczyć, albo nie, po co mają Cię nazywać kujonem. Móglbyś to…. Tamto….

Scenariusz powtarza się kilka razy aż tu nagle… OLŚNIENIE! Myślisz sobie „cholera, muszę wkońcu zrobić coś pożytecznego” I co robisz? Idziesz po herbatę, wracasz przed komputer i przeglądasz kwejka :) .

Większość z nas przeszła przez to na pewno nie raz. Część ciągle to robi. Marnujesz swój czas zamiast pokazać ludziom, że naprawdę istniejesz i masz ciekawe życie. Bo masz, prawda? Ah, nie? I tu pojawia się bardzo trudne pytanie:  Kto jest temu winny? Jeśli bez wahania odpowiedziałeś, że to właśnie Ty sam, jesteś na dobrej drodze do zmiany, lecz jeśli upierasz się przy fakcie, że jesteś niewinny, czeka Cię ciężka droga przez życie bez perspektyw. Tylko i wyłącznie Ty kierujesz swoim życiem. Nikt nie przeżyje go za Ciebie, więc nikt nie ma prawa narzucać Ci, jak ono ma wyglądać. To właśnie Ty musisz być bohaterem w swojej małej bajce. Pamiętaj, że bajka = happy end. Nie oszukujmy się, setki razy marzyłeś o rzeczach, których brakuje w Twoim życiu. Zanim przejdziesz dalej, odpowiedz sobie szczerze na pytanie: Ile w skali od 1 do 10 warte jest Twoje życie?

Teraz przypomnij sobie te chwile, kiedy oddawałeś się marzeniom. Przypomnij sobie siebie w swoim idealnym,  życiu. Co robisz? Kto Cię otacza? Gdzie się znajdujesz? Jak pachnie powietrze? Wejdź w ten obraz, uśmiechnij się. Pomyśl, że właśnie to osiągnąłeś? Łatwe prawda? A teraz czytaj uważnie, przeczytaj to zdanie nawet dwa razy : Jeśli jesteś w stanie coś sobie wyobrazić, możesz zrobić to w rzeczywistości!

No tak, łatwo powiedzieć ale przecież jest wiele rzeczy, które utrudniają wzięcie się w garść. Boje się zmian. Skąd mam wiedzieć, że to będzie dla mnie dobre? Co pomyślą o mnie inni? Wszystkie wymówki właściwie sprowadzają się do tych trzech pytań. Żeby stawić czoła swoim lękom, potrzebujesz dwóch rzeczy, są to motywacjai pewność siebie.

Motywacja to za mało!

O motywacji miałeś okazję przeczytać we artykule Mały leń – Twój największy wróg. Jeśli nie, zrób to. Motywacja jednak nie zawsze jest stanem permanentnym i kończy się, kiedy zrobisz to, co miałeś zrobić w tym stanie, więc z każdym następnym razem ten stan jest coraz bardziej rutynowy i coraz mniej skuteczny. Potrzebujesz więc jeszcze zwiększyć pewność siebie. Zła wiadomość dla niecierpliwych: Nie można zrobić tego w klika dni. Ten proces może trwać latami. Nawet ja, teraz, kiedy piszę ten artykuł mogę dać sobie jakieś 6,5/10 punktów, jeśli chodzi o pewność. Mam jednak plan i wiem nad czym muszę pracować aby moja samoocena wzrosła. Ty też musisz zrobić taki plan. Zadaj sobie trochę trudu i spróbuj odnaleźć 5 rzeczy, których nigdy byś nie zrobił. Kiedy człowiek decyduje się zostać kaskaderem, zaczyna od banalnych rzeczy, jak skok na bungee. Następnie przeżywa przygodę ze spadochronem i uodparnia się na strach. Kiedy to nastąpi, zaczyna eksperymentować ze skakaniem z coraz większych wysokości, oczywiście bez asekuracji. Uodparnia się na ból i znajduje taktykę, dzięki której zada go sobie mniej. Latami, krok po kroku dochodzi do perfekcji. Gdyby człowiek powiedział sobie, że chce zostać kaskaderem i zaraz potem rzuciłby się pod samochód, miałby małe szanse na przeżycie. Właśnie dlatego musi trenować. Postaraj się odnieść ten schemat do swojego życia.

Wersja męska:

Chciałbyś umieć podejść do każdej kobiety która Ci się podoba, i nawiązać z nią znajomość. Chciałbyś być samcem alfa. Chciałbyś żeby każdy się Ciebie słuchał nie ze strachu, ale z szacunku i uznania. Niestety jest to niemożliwe bo masz duży brzuch, pryszcze, przetłuszczone włosy, a na samą myśl o wypowiedzeniu własnego zdania pocą Ci się ręce. W takiej sytuacji nie podejdziesz to grupy dresów na przystanku mówiąc, że to Twoje miejsce a oni mają zniknąć Ci z oczu. Możesz za to pójść na siłownie. Poza zmęczeniem poczujesz, że robisz coś dla siebie. Poczujesz jak w Twojej krwi wzrasta poziom testosteronu. Zrzucisz wagę, Twoja skóra będzie lepiej wyglądać ponieważ będzie otrzymywać dużo tlenu. Z biegiem czasu nabierzesz coraz większego szacunku do siebie i chęci do jeszcze większej zmiany. Zaczniesz obracać się wśród ludzi. Zauważysz, że nawiązywanie znajomości to czysta przyjemność i możesz dobierać swoje towarzystwo według własnego uznania. Zaczniesz spotykać się z pięknymi kobietami. Poczujesz się prawdziwym mężczyzną. Kiedyś przejdziesz obok przystanku, a ludzie zwani dresami wyciągną do Ciebie ręcę w geście powitania. Jesteś przecież niesamowitym człowiekiem, prawda? Wszyscy Cię szanują bo wiesz po co żyjesz.

Wersja damska:

„On mnie tak rani, ale ja go kocham… Nie chcę być sama. Jeśli od niego odejdę, nie będę miała do kogo się odezwać. Mam kolegów, ale nie napiszę do nich, jeszcze pomyślą, że mi się podobają.” W takiej sytuacji, zakończenie nieszczęśliwego związku do fikcja, a poznanie kogoś nowego już w ogóle. Możesz za to zacząć uczyć się tańczyć. Możesz słuchać muzyki, żeby znaleźć jakiegoś swojego idola. Możesz śpiewać jego piosenki podczas wykonywania prac domowych. Idź pobiegać i pozwól żeby negatywne emocje opuściły Twój organizm raz na zawsze. Poszukaj sobie nietypowego hobby. Podejrzewam, że jest kilka rzeczy, które chcesz zrobić od długiego czasu, ale nigdy nie możesz się przemóc, prawda? Zacznij o tych najłatwiejszych a czasem zapomnisz co to strach. Kobieto ! Jesteś niesamowicie piękna! Uwierz w to, ciesz się tym. Wkrótce zdasz sobie sprawę, jaka głupia byłaś pozwalając innym na manipulowanie Twoim życiem. To mężczyzna ma zdobywać Ciebie a nie na odwrót prawda? :) .

Trzymaj się ludzi, którzy Cie doceniają. Doceniaj ludzi by Cię polubili.

Jakiś czas temu będąc w okolicy jednego w Krakowskich szpitali nawiązałem rozmowę z nieznajomym mężczyzną, który wyszedł z budynku, żeby zapalić papierosa. Sytuacja zrobiła się trochę krępująca, kiedy powiedział bezpośrednio, że jest alkoholikiem i dlatego wylądował w szpitalu na odwyku. Opowiedział mi kilka faktów ze swojego życia. Jego glos zaczął się łamać, a w oczach pojawiły się łzy. Był bardzo religijny, powiedział, że tylko wiara trzyma go na tym świecie i spuścił głowę zaciągając się nerwowo papierosem. Poczułem się głupio w tej sytuacji, ale przypomniała mi się jedna rzecz, którą od razu zastosowałem. Mów człowiekowi, że jest kimś!. Powiedziałem mu, że jest bardzo dzielny i że podziwiam go za odwagę, która zaprowadziła go na odwyk. Przecież codziennie widzimy na ulicach ludzi, którzy zasługują na darmowe leczenie a mimo to wolą żebrać na ulicy na kolejną dawkę alkoholu. Jego wyraz twarzy od razu się zmienił. Głos stał się jakiś taki bardziej serdeczny. Po chwili rozmowy pożegnaliśmy się ciepłym uściskiem dłoni. Myślę, że pięć minut, które mu poświęciłem wpłynęły w jakiś sposób na jego pewność siebie i mam nadzieję, że zdoła stawić czoła swojemu nałogowi. Byłem z siebie dumny w tej chwili. Sprawiłem przyjemność człowiekowi, od którego odwróciło się szczęście. Niesamowite uczucie.

Ta historia pokazuje, że dobre słowo potrafi dać coś pozytywnego obu stronom, dlatego tak ważne jest, aby obdarzać świat uśmiechem i radością, choćby właśnie dla tego chwilowego uczucia, że ktoś dzięki Tobie się zmieni na lepsze.

Małe podsumowanie.

  1. Jesteś jedyną osobą odpowiedzialną za to, że Twoje życie jest takie a nie inne. Najlepszy czas, żeby to zmienić jest właśnie teraz!
  2. Twoje marzenia na temat wspaniałego życia mogą się spełnić.
  3. Pracuj nad pewnością siebie. Małymi krokami dojdziesz do perfekcji. Nic Cię to nie kosztuje.
  4. Nie wymagaj zmian od innych, jeśli sam nie potrafisz się zmienić. Współpracuj z ludźmi i motywujcie się nawzajem :)

Popatrz teraz jeszcze raz na swoje życie. Jest tyle do zrobienia prawda? To jest Twój sens życia, żeby stawać się lepszym. Nie możesz egzystować tutaj pasywnie, będziesz nikim. Wcześniej wyobrażałeś sobie idealne życie, teraz możesz zaplanować co i kiedy zmienić :)

A teraz w skali od 1 do 10, ile warte jest Twoje życie?

Podobne artykuły


52
komentarze: 21 | wyświetlenia: 16847
43
komentarze: 9 | wyświetlenia: 22609
36
komentarze: 13 | wyświetlenia: 6823
31
komentarze: 16 | wyświetlenia: 11258
72
komentarze: 26 | wyświetlenia: 107809
29
komentarze: 8 | wyświetlenia: 13038
33
komentarze: 69 | wyświetlenia: 10691
26
komentarze: 12 | wyświetlenia: 5314
25
komentarze: 10 | wyświetlenia: 22720
24
komentarze: 6 | wyświetlenia: 2324
23
komentarze: 9 | wyświetlenia: 4236
22
komentarze: 10 | wyświetlenia: 3835
20
komentarze: 10 | wyświetlenia: 14808
 
Autor
Artykuł
Dodatkowe informacje

Powiązane tematy

  swistak  (www),  25/02/2012

Życie trwające jak mgnienie oka, dla wygody ego, bez Niego cieszy głównie ciemną stronę mocyDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska