Login lub e-mail Hasło   

Plemnik - to jest gość!

Morfologia plemnika : Plemnik jest dojrzałą męską komórką płciową - mocny i zdrowy, składa się z trzech zasadniczych części : KASK - WSTAWKA - WITKA ...:)
Wyświetlenia: 34.406 Zamieszczono 29/02/2012

Ulotny żywot plemników ... :)

Nie zobaczysz ich na Animal Planet.

Nikt nie piśnie nawet o nich w wiadomościach.

Żaden ekolog nie wymieni ich w swoim wystąpieniu.

A jednak… plemniki to najważniejszy gatunek, któremu grozi wyginięcie.

O ironio, że też najmniejsza komórka w ciele mężczyzny jest jednocześnie tak istotna.

Sprawdź, co wiemy na temat plemników:

 • Powstaje ich około 3 tysięcy na sekundę o każdej porze dnia i nocy. Kiedy nie mogą się wydostać „na zewnątrz” podczas wytrysku – umierają, dając miejsce następnym. W jednej porcji spermy znajduje się nawet 500 milionów plemników.

Każdy z nich ma wielkość ok. 0,006 mm.

 • Pierwszy wypatrzył je holenderski kupiec Antonie van Leeuwenhoek. W XVII wieku skonstruował on mikroskop powiększający 270 razy i wnikliwie oglądał przez niego wodę, krew… i spermę, w której zaintrygowały go "paproszki z główką".
 •  Gruczoły płciowe chłopców nie produkują plemników. Taki stan trwa do okresu dojrzewania (w naszej strefie klimatycznej ok. 14. roku życia). Rozpoczyna się wtedy wytwarzanie męskich hormonów, które pobudzają gruczoły płciowe. Młody mężczyzna wchodzi w okres reprodukcyjny w wieku 17-19 lat, a jego jądra są zdolne do produkcji plemników.
 •  Dorosły mężczyzna może wyprodukować ponad 150 milionów plemników dziennie. Podczas wzwodu w penisie gromadzi się około 3 milionów plemników.
 • Kolor ma znaczenie. Zdrowa sperma, która zawiera plemniki, ma białawy, mleczny kolor, a jest jałowa – jeśli ma kolor żółtawy i jest przezroczysta.
 • Dobrze zbudowany – "normalny" plemnik musi mieć główkę, witkę i tzw. czapeczkę składającą się z enzymów umożliwiających przebicie ściany komórki jajowej.
 • Z armii plemników wyścig wygra tylko jeden, ten który pierwszy dotrze do jajeczka.
 •  Dojrzały plemnik ludzki (spermatozoid) ma długość ok. 60 mikrometrów.
 •  Proces powstawania plemników zawsze zaczyna się od sygnału wysyłanego przez wyspecjalizowany obszar mózgu, nazywany podwzgórzem. Stąd pada rozkaz do wytwarzania hormonów, które nie tylko rozpoczynają, ale także podtrzymują produkcję plemników w jądrach. Nie bez powodu znajdują się one w worku mosznowym, na zewnątrz ciała. Dzięki temu panuje w nich nieco niższa temperatura. Normalna dla naszego organizmu (36,6 st. C) doprowadziłaby do ograniczenia, a nawet zatrzymania produkcji plemników.
 • Mężczyzna wytwarza plemniki do końca życia. Zawsze, niezależnie od wieku, proces ten trwa 74 dni. Przyczyną zaburzeń tego procesu może być np. zażywanie leków, choroby, nieprawidłowości w strukturze chromosomów, stresy.
 • Plemniki są bardzo szybkie – w ciągu sekundy potrafią przebyć drogę równą czterokrotnej długości ich ciała. Najlepsi sprinterzy na świecie biegają z prędkością około 36 km/godz., plemniki podczas wytrysku osiągają prędkość do 45 km/godz.
 • Organizm mężczyzny wytwarza tyle samo plemników z chromosomami X i Y. Według dr. Franciszka Benendo plemniki z chromosomem Y są bardziej ruchliwe, ale krócej żyją. Z X poruszają się wolniej, ale mogą dłużej przetrwać w niesprzyjającym środowisku.
 • Nasienie Polaków jest gorsze niż Kanadyjczyków. W całym ejakulacie Polaków jest od 40 do 50 mln plemników, czyli tyle, ile w jednym centymetrze sześciennym nasienia Kanadyjczyka czy Fina. Nasza sperma zawiera od trzech do pięciu razy mniej plemników. Przyczyną jest najprawdopodobniej zanieczyszczenie środowiska – Kanada i Finlandia to kraje czyste ekologicznie.
 • Zespół prof. Lani J. Burkmana z University of Buffalo poddał testom spermę pobraną od 22 mężczyzn – palących marihuanę od 5 lat, średnio 14 razy w tygodniu. Wyniki porównywano z danymi uzyskanymi w badaniach spermy 59 płodnych mężczyzn. Analiza ujawniła, że w porównaniu z płodnymi mężczyznami, mężczyźni palący marihuanę mają znacznie mniejszą objętość nasienia i niższą całkowitą liczbę plemników. Niekorzystne zmiany dotyczyły też aktywacji i sposobu poruszania się plemników na ostatnim odcinku, jaki pokonują w drodze do jaja. Na tym ostatnim etapie plemniki nabierają przyspieszenia i zaczynają płynąć bardzo szybko. Badacze zaobserwowali jednak, że plemniki mężczyzn palących marihuanę przyspieszają gwałtownie w niewłaściwym momencie – dużo wcześniej niż powinny.
 • Długość życia plemnika, a więc również jego zdolność do zapłodnienia, jest zależna od środowiska, w jakim się znajduje. Plemniki są najaktywniejsze, gdy otoczenie ma temperaturę 37 stopni Celsjusza. W takim ciepłym klimacie mogą przetrwać (poza organizmem) nawet 18 godzin. Ich żywotność może wzrosnąć trzykrotnie, jeśli obniżymy temperaturę do 20 stopni.
 • Wstrzemięźliwość dobrze wpływa na plemniki, ale tylko do pewnego stopnia. Jakość plemników pogarsza się po 14 dniach postu. Jeśli jednak współżyje się częściej niż co trzy dni, to jakość nasienia się pogarsza. Plemniki są bowiem za wcześnie uwalniane z nadjądrza i w konsekwencji są coraz mniej dojrzałe.
 • Plemniki preferują środowisko zasadowe (znajdujące się w szyjce bądź jamie macicy, jajowodach). W nim też mogą przeżyć najdłużej – do 48 godzin. W pochwie zaś występuje środowisko kwaśne i w nim plemnik może przeżyć do dwóch godzin.
 • Początkowo sądzono, że plemniki są komórkami nerwowymi. Były też teorie, wedle których w każdym plemniku siedzi ludzik, który przeskakuje do komórki jajowej.
 • Liczba plemników w nasieniu systematycznie maleje. Według oficjalnych norm w latach 90. nasienie uznawano za zdolne do zapłodnienia, gdy w jednym jego mililitrze znajdowało się co najmniej 20 mln plemników, w latach 70. – 40 mln, a w 50. – 60 mln. Tak więc co 20 lat Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) spuszcza z tonu aż o 20 milionów!
Dobrze to nie wróży.
 •  Rzucenie nałogu (palenia papierosów) powoduje czasem dwukrotny wzrost liczby zdrowych plemników w ciągu jednego roku.
 • Zdolność do zapłodnienia i ruchliwość plemnik wykazuje przez wiele dni, ale jeśli nie doczeka się wytrysku, traci witalność i w końcu zanika. (1** )


Mężczyźni powstają... z brzydszych plemników!

Ich urodę oceniono pod mikroskopem  .....

Czym się różnią plemniki z chromosomem X od tych z chromosomem Y?
 • Nie bez powodu mówi się, że kobiety to płeć piękna. Już bowiem na poziomie komórkowym swoją urodą znacznie prześcigamy mężczyzn. Tak przynajmniej wynika z najnowszych badań brazylijskiej badaczki – Danieli Brag.
Uczona, przyglądając się pod mikroskopem męskiemu nasieniu, zauważyła, że gładkie, owalne i symetryczne plemniki zazwyczaj mają chromosom X, który jest potrzebny, by w wyniku zapłodnienia powstała dziewczynka.
Te mniej proporcjonalne i znacznie „brzydsze” to z kolei chromosomy Y – odpowiedzialne za poczęcie chłopca – relacjonuje newsweek.pl
Niestety, brazylijska ginekolog, nie zdradziła, w jaki sposób można wykorzystać tę wiedzę w planowaniu płci dziecka. Wydaje się więc, że w tej kwestii nadal musimy liczyć na pomyślny zbieg okoliczności.
( 2***)
 • Płeć dziecka jest w dużej mierze dziełem przypadku.
Nie oznacza to jednak, że nie można próbować wpłynąć na naturę. Są sposoby zwiększające szansę na poczęcie córki bądź syna.
Jeśli chce się mieć syna, trzeba się kochać w trakcie owulacji.
By począć córkę, do stosunku musi dojść dzień, 4 dni przed owulacją.
Dlaczego?
Płeć dziecka zależy od rodzaju plemnika, który zapłodni komórkę jajową.
Wszystkie jajeczka zawierają chromosom X, natomiast plemniki - chromosom X lub Y. Jeżeli wyścig do komórki jajowej wygra plemnik z chromosomem X, urodzi się dziewczynka. Gdy zwycięży plemnik z chromosomem Y, na świat przyjdzie chłopiec. Medycyna i badania naukowe mówią tak: plemniki niosące chromosom Y są szybsze, lecz krócej zachowują zdolność zapłodnienia. Plemniki z chromosomem X są wolniejsze, ale za to bardziej wytrzymałe. Zdaniem lekarzy to najbardziej wiarygodna z naturalnych metod planowania płci dziecka. Oczywiście, nie daje ona całkowitej gwarancji, ale u części par się sprawdza.(3 *)


Czy wiecie że...

 •  Plemniki, aby dotrzeć do jaja, kierują się... zapachem.
 • Płyną z szybkością około 1 cm na minutę.
 • Największe plemniki ma pewien gatunek muchy.
          Mają 2 cm (!) długości i są dłuższe od produkującego je owada.
 • Ciepłe dni sprzyjają poczęciu chłopców, zaś zimne - dziewczynek.
 •  Mężczyzna produkuje 3000 plemników w ciągu sekundy. Czyli więcej niż kobieta jajeczek przez całe swoje życie.
 • Plemniki są w stanie przetrwać w ciele kobiety nawet tydzień.
 • Prawdopodobieństwo spłodzenia synów wzrasta z częstotliwością uprawiania seksu.
 • Co ciekawe, nawet gdy plemnik, jako pierwszy dotrze do "mety" może natrafić ze strony jajeczka na - dosłownie - mur niechęci. Jeżeli nie przypadnie jajeczku do gustu, może ono wytworzyć tak silną osłonę, że plemnik nie będzie w stanie się przebić. Jak widać plemniki, tak jak ludzie, powinny mieć także trochę szczęściaJak utrzymać  plemniki w formie?
 Okazuje się, że najlepszym sposobem jest włoskie jedzenie.

Włoska kuchnia - w szczególności pizza z salami oraz spaghetti - bogata jest w kwas foliowy, który zmniejsza ryzyko zaburzenia produkcji materiału genetycznego (chromosomów).
Chromosomy zawarte w spermie i komórce jajowej są nośnikami genów, z których każdy odpowiedzialny jest za jakąś cechę nienarodzonego dziecka. W momencie zapłodnienia chromosomy łączą się w pary, a zawarte w nich geny decydują o wyglądzie, podatności na choroby i inteligencji potomka.

Mężczyźni powinni spożywać przynajmniej 0,3 miligrama kwasu foliowego dziennie. Zbyt mała jego ilość powoduje przede wszystkim powstawanie ciężkich zaburzeń rozwojowych u płodu, co w konsekwencji prowadzi do głębokiego niedorozwoju umysłowego i wad rozwojowych u dziecka.
 
Kwas foliowy zawarty jest m.in. sałacie, szpinaku, brukselce, brokułach, pomidorach, orzechach, słoneczniku, drożdżach piwnych, wątróbce, żółtku jajka,  pomarańczach, bananach czy awokado. (4****)


 

Źródła :

( 1** ) http://www.dziennik.com/publicystyka/artykul/seksuolog-radzi-ulotny-zywot-plemnikow

( 2 ***) http://www.papilot.pl/ciekawostki/17018/Meczyzni-powstaja-z-brzydszych-plemnikow-Ich-urode-oceniono-pod-mikroskopem.html

( 3 *) http://agnieszka.com.pl/plec_dziecka.htm

( 4 ****) http://facet.dlastudenta.pl/artykul/W_sluzbie_Twoich_plemnikow,20528.html

Podobne artykuły


11
komentarze: 175 | wyświetlenia: 810
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 749
7
komentarze: 2 | wyświetlenia: 623
7
komentarze: 81 | wyświetlenia: 984
6
komentarze: 48 | wyświetlenia: 1003
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 142282
119
komentarze: 23 | wyświetlenia: 242706
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 112428
90
komentarze: 29 | wyświetlenia: 122586
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Gameczko - wielki plus za zebranie tego w całość:) Ależ lektura do porannej kawy. No i ten KASK!

  Gamka  (www),  29/02/2012

....Kwiatuszku....KASK to kast ... WSTAWKA da se rade ... ale ta WITKA ... :-)))

Jeśli mamy być "ściśli" to kask jest akrosomem :)

Po lekturze, nie pozostaje już nic więcej, jak tylko dostać ciężkiej migreny:P

  Gamka  (www),  29/02/2012

The Meaning !! oby ta migrenówka już Tobie minęła :D :P...kawa proszę >>> i czytaj :)
------
...Młody plemnik mając problemy co do sensu życia idzie do starego plemnika po pomoc.
Ten mu wykłada :
- Słuchaj mały. Jak już przyjdzie twój czas otworzą się wrota i będziesz długo leciał, aż wlecisz w jedno duże pomieszczenie gdzie będzie duża czerwona kula. Przedstaw ...  wyświetl więcej

Hahaha:)
Co do migreny, toż to najlepszy środek plemnikobójczy:P
A jeszcze coś takiego wygrzebałam w necie:
1. Jedna ludzka komórka zawiera 75 MB informacji genetycznych
2. W takim razie jeden plemnik 37,5 MB.
3. W jednym ml nasienia jest 100 milionów plemników.
4. Przy ejakulacji trwającej średnio 5 sekund uwolni się 2,25 ml nasienia.
5. Z wyliczeń ...  wyświetl więcej

Przepraszam za plagiat, ale dopiero teraz zauważyłem, że powieliłem Twój dowcip.
Widocznie nasze myśli podobnymi ścieżkami błądzą ;P

  mss72,  29/02/2012

Czytałem, że plemnik po to ma ten ogonek żeby go łatwiej było z pomiędzy zebów wydłubać

No widzisz Mss, jakie to pożyteczne stworzenie? Za nić dentystyczną może robić:P
Gameczko pominęłaś jeszcze jeden ważny aspekt, że przy dostaniu się do komórki jajowej plemnik jest "kastrowany":P

  Bar_ka  (www),  29/02/2012

Gamko, jak zwykle perfekcyjnie, pięknie. Pisząc o plemnikach http://eiba.pl/t pominęłam właśnie sporo tego co tu napisałaś, jakbym wiedziałam, że kiedyś to uzupełnisz :)
A tak naprawdę to nie potrafiłabym napisać tak ładnie i zbyt długi artykuł mógłby zanudzić czytelnika.

  Gamka  (www),  29/02/2012

Oj tam Barko oj tam .:-) .. oczywiście, zanim poczyniłam plemnikowy artykuł , to przeczytałam ponownie Twój oby był no powiedźmy małym dopełnieniem :-)) tak trochę na wesoło z naukowym podejściem :D
.....
Płynie stado plemników jajowodem.
Nagle jeden słabiutki, który płynie ostatni, krzyczy:
- Panowie, zdrada, jesteśmy w ....:)... - wracajmy!
Cale stado w tył zwrot, a ten płynąc dalej mruczy pod nosem:
- I tak właśnie rodzą się geniusze. .....

A jak to jest u motyli? :D

  Gamka  (www),  02/03/2012

A jak to robią motyle :)) .... to niebawem odpowiem ;-)) artem :P

  ibolya,  02/03/2012

"Prośba róży do motyla:
Rozkosze poproszę - spijać po trosze". :D

  gnostyk,  02/03/2012

Dobre Ibolya;))Uzupełnię:"Bo wtedy wysoko się wznoszę-i winy za smak nie ponoszę";)))
Pozdrawiam:)))

  Gamka  (www),  02/03/2012

Do róży :))
..."Nie klnij motyla, posłannictwo spełni,
Gdy innej róży da także smak pełni. ...:-P

  gnostyk,  02/03/2012

Do róży;)
"I nie wystawiaj różyczko kolczyków,
gdy czerpię garściami z Twoich smakołyków";)

  Gamka  (www),  02/03/2012

Motyl i różyczka to dobrana para ...
Bez żadnych swatek - robią bara – bara ....:D
:)))

  gnostyk,  02/03/2012

Jesteś nie do pokonania Gameczko:))))

  ibolya,  02/03/2012

Motyl partnerek może mieć bez liku
nie tylko z różą robi fiku-miku
a biedna róża sama pozostanie
gdy motyl ruszy na świata poznanie. :)

  Amicus,  02/03/2012

Zapylona róża
już wypuszcza pączki;
wtem pyta motyla:
"ty, a gdzie obrączki?"
;)

  gnostyk,  02/03/2012

;)))No nie...Ależ Te dziewczyny drążą temat wdzięcznie;)))
"Dasz czy też nie dasz i tak zwiędniesz przecie,
a motyl beztrosko będzie bujał w świecie";)))

  gnostyk,  02/03/2012

:)))Jesteś Amicusie:)))Ja tu już siódme poty odczuwam w tej romantycznej potyczce,
nareszcie jest odsiecz:)))))

  Amicus,  02/03/2012

Witaj Gnostyku :) Ledwo się odezwałem a już się minusy posypały, zauważyłeś?
The Trolling Stones znów koncertują ;)

  gnostyk,  02/03/2012

Nie przejmuj się Amicusie,nasz rocznik nie schodzi do schronów;)))))))))

  ibolya,  02/03/2012

Obrączki już niemodne
teraz singiel rządzi
nie ma zobowiązań
gdy któreś pobłądzi. :)

  Amicus,  02/03/2012

Nie schodzi, no bo jak tu zejść, kiedy w stawach strzyka i w krzyżu łupie :)))

  gnostyk,  02/03/2012

:))Dobre Ibolya;)Oj,ktoś tu kogoś sprowadzi na manowce;)Ja mam specjalizację
w tym temacie;))))

  gnostyk,  02/03/2012

Przy zmasowanym ataku podejmiemy decyzję;))A puki co ran ciętych nie odnotowano;)))

  Gamka  (www),  02/03/2012

:-))))
ano tak to jest u motyli ... http://x.garnek.pl/ga8938/ef92(...)yli.jpg
http://img.national-geographic(...)3ff.jpg
na... drugim zdjęciu :
w czasie kopulacji samiec modraszka argusa ( ...  wyświetl więcej

  Bar_ka  (www),  02/03/2012

O Gamka też do garnka zagląda? A minusika, którego dostałaś za te linki niweluję :)

  ulmed,  29/02/2012

Gameczko, po nocy, to trzeba się z plemniczkami zaprzyjaźniać, a nie o nich pisać. Szkoda, że coraz lichsze są.
Z jajeczkami idą łeb, w łeb. W Ameryce za jajeczka to płacą, że ho, ho!
Gazeta podaje, że jak zacną uczelnię skończyły, no może właścicielki onych jajeczek, to płacą za nie nawet
50 000$.
Chyba los neandertalczyków jest w zasięgu naszych możliwości.
Pet ...  wyświetl więcej

  Gamka  (www),  29/02/2012

:) ano tak po nocy :D.... artykuł powstał dużo wcześniej ale myknął na eiobę nocna porą ….właśnie po zawiązaniu i umocnieniu głębokiej przyjaźni i :D utrwaleniu więzów z plemnikami :-)))))
Dziękuję kochana Ulmem za to słoneczko …właśnie pięknie dziś świeci :)

  hussair  (www),  02/03/2012

Ulmed, dobry sposób, podoba mi się. :)

Ale się Autorka wyedukowała! No, no...
:-)

  Gamka  (www),  29/02/2012

:) e tam ... od razu wyedukowała ;-)) mam to we krwi :D

Eee... Gamko, to nie tam się wstrzykuje...:P

  Gamka  (www),  29/02/2012

:D ale z tego wzrasta :P

  gnostyk,  29/02/2012

Ja tam Gameczko z racji nikłego obycia w temacie niewiele mam do powiedzenia;)
no ale wiedzą nie gardzę;)))Sympatyczny artykulik:)))

Gdzie te chłopy,orły sokoły,co plemnikami tryskały na kilometr?Nie długo nie tylko zapładniać,ALE I BZYKAĆ nie potrafią.Walą w żyłę i ryło puki co jeszcze znakomicie,ale skraca im to szybko życie.Gratuluję i pozdrawiam

  belfegor,  01/03/2012

Młody plemnik pyta starego plemnika:
- Co mam robić jak dojdzie do wytrysku?
Stary się uśmiechnął i mówi:
- Słuchaj synu! Jak już będzie po wytrysku to musisz zapieprzać ile sił, żeby być na czele peletonu.
Jak poczujesz, że słabniesz, to będzie oznaczać zbliżający się cel.
Uważaj - jak zobaczysz piękną, dużą kulę, to ukłoń się pięknie, przedstaw, a ona wpuści ci ...  wyświetl więcej

  Gamka  (www),  02/03/2012

---
Pszczółki to robią, muchy to robią, motyle też to robią.
Może my też to zrobimy? (...)
Eee, i tak nie nauczymy się latać! ....:D

Twój dowcip to jeden z moich ulubionych a to za sprawą faktycznej rozmowy jaka miała miejsce w czasie opowiadania tego dowcipu. Mianowicie, gdy padły słowa:
"Ukłonił się zatem ładnie i powiedział:
- Dzień dobry, jestem plemnik!
- Dzień dobry, jesteśmy migdałki :)
Jedna z słuchających dowcipu hostess (dodam w nawiasie że była blondynką - a nic nie mam do kobiet o tym kol ...  wyświetl więcej

Na to bym nie wpadł ;P
Dobre.

  Hamilton,  01/03/2012

Mężatka po powrocie od kochanka położyła się z mężem do łóżka. Ten dopełnił
małżeńskich obowiązków. Ślubne plemniki zdążają do celu. Spotykają te nieślubne.
Pytają :
- A wy kto?
- Rebelianci.

  gnostyk,  01/03/2012

No i czego to się człowiek na "stare lata" nie dowie;)))"Plemnik-to jest gość"a bywa nawet
Geniuszem:)))Pozdrawiam:))

  Gamka  (www),  02/03/2012

:-))).... i to jaki zabawny gość :)
Gnostyku, toś Ty zapewne ...nie wyedukowany dostatecznie jest jeszcze z anatomii człowieka to zapraszam ... http://eiba.pl/o :D hi

  gnostyk,  02/03/2012

Nie przyjmę zaproszenia Gameczko;) "Bojem siem",wszak już mówiłem że w dyskusji
ogranicza mnie brak doświadczenia,szukam jeszcze dowodów relatywistycznych;),
może się w końcu do edukuję;)))))Empirycznych też;)Sory;))

  Gamka  (www),  02/03/2012

Nie bojaj sie :-).... ja edukuję skutecznie :D

  ulmed,  02/03/2012

Ja to chętnie bym Cię, Gamuś, najęła do tłumaczenia moich toporków na Twoje śmieszki.
Wtedy, pod strzechy, bym zaszła :))

  gnostyk,  02/03/2012

A to mów Gameczko że to Ty bierzesz na Swe ramiona moją edukację,Tobie bym zaufał;))))

  Gamka  (www),  02/03/2012

No…ano nie inaczej, nikomu pod edukacje bym Ciebie Gnostyku nie oddała :D... uwierz mi na te paluszki co stukają w klawiaturę ... moja wina ...moja wina...wyłącznie moja wina będzie jak się nie wyedukujesz Gnostyku :)

Kochana Ulmed Twoje "toporki " są kopalnią mądrości .... ale możemy wspólnie spróbować ...raz na wesoło :)

  gnostyk,  02/03/2012

Nie da się ukryć Gameczko "żem lękliwy bezgranicznie",jako uczeń pokorny zaś;))))
By nie obciążać Twego sumienia winą,wezmę ją całą na siebie;)))))

  Hamilton,  02/03/2012

Jak dobrze mieć świadomość, że kiedyś byłem najszybszy, najsprytniejszy i pokonałem kilkaset milionów konkurentów. Dziś z główki, witki i czapeczki jeno zwisająca witka mi się ostała.

:)))

  gnostyk,  02/03/2012

Nasza obecność tu dowodzi że byliśmy geniuszami Hamiltonie,tak wnioskuję
z przekazanych treści;)))

  Hamilton,  02/03/2012

A buławę taty i naboje w czapeczce przemycalim, nie to co dziewuchy.

  gnostyk,  02/03/2012

A i pozostałe insygnia też nam przekazał...;)))

  berni*,  02/03/2012

A kobiety się dziwią, że ciągle szukamy miejsca by je ulokować.:-))) Trochę zrozumienia drogie panie! Wy produkujecie jedno jajeczko, góra dwa na miesiąc. " Wstrzemięźliwość dobrze wpływa na plemniki" na nie może tak a na nas ? Toż to one nami rządzą :- ))) Pozdrawiam

  greenway,  02/03/2012

Cześć Berni! To co Tobą rządzi? ;)))

  berni*,  02/03/2012

Publicznie takie pytanie? :-))) Jóź wyrosłem z tych czasów, choć natury oszukać się nie da.

  greenway,  02/03/2012

Ach ta Natura! ;)

  Paweł Malec  (www),  03/03/2012

Jasny gwint! Człowiek nawet nie wie, co produkuje masowo. To z malutkimi ludzikami w środku - ujmujące.

  Mirka_ B,  16/03/2012

Podczas terapii :
- Proszę państwa, kto z was współżyje codziennie - proszę podnieść rękę do góry...
- Dziękuję. Kto współżyje raz na tydzień?..
- Dziękuję. Kto raz na miesiąc?..
- Dziękuję. Kto raz na rok?
- To ja! Ja! Ja! raz na rok! tu jestem!
- Dziękuję bardzo.
- Tak, tak to ja! Ja, raz na rok!
- Tak wiem, ale dlaczego pan się tak cieszy?
- Bo... BO TO JUŻ JUTRO!!!Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska