Login lub e-mail Hasło   

Serca mają swój własny mózg i świadomość

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://wakeup-world.com/2012/02/29/heart(...)usness/
Serce ciągle wysyła impulsy do mózgu które wpływają na funkcjonowanie wyższych ośrodków mózgu odpowiedzialnych za emocje
Wyświetlenia: 3.920 Zamieszczono 05/03/2012

Pola serca

Wielu wierzy, że świadomość  pochodzi tylko z mózgu. Najnowsze badania naukowe wskazują, że świadomość rzeczywiście wyłania się z mózgu i ciała działają łącznie.Coraz więcej dowodów sugeruje, że serce odgrywa szczególnie istotną rolę w tym procesie.

Daleko więcej niż tylko pompą, jak kiedyś wierzyli, serce jest obecnie uznawana przez naukowców jako bardzo złożonego systemu z własnym  funkcjonalnym "mózgiem".

Badania w nowej dyscypliny neurocardiology pokazuje, że serce jest organem zmysłowym i wyrafinowanym centrum odpowiedzialnym za otrzymywanie i przetwarzanie informacji. Układ nerwowy w sercu (lub "mózg serce") umożliwia mu uczyć, pamiętać i podejmować funkcjonalne decyzje niezależne od mózgu, jego kory mózgowej. Ponadto, liczne eksperymenty wykazały, że sygnały serce ciągle wysyła do mózgu sygnały, które wpływają na funkcjonowanie wyższych ośrodków mózgu odpowiedzialnych za percepcję, poznanie i przetwarzanie emocji.

Oprócz rozbudowanej sieci neuronowej komunikacji łączącej serce z mózgu i ciało, serce również przekazuje informacje do mózgu i całego ciała przez oddziaływania elektromagnetyczne. Serce wytwarza w organizmie najpotężniejszą i najbardziej rozległe rytmiczne pole elektromagnetyczne. W porównaniu do pola elektromagnetycznego wytwarzanego przez mózg, pole elektryczne  serca  ma około 60 razy większą amplitudę i przenika każdą komórkę w organizmie. W składowej magnetycznej jest około 5000 razy silniejsze niż mózgu i może być wykryty kilka metrów od ciała przez  czułe  magnetometry.

Serce generuje ciągłą serię impulsów elektromagnetycznych, w których odstęp pomiędzy każdym uderzeniem zmienia się w sposób dynamiczny i skomplikowany.Pochodzący od serca stale obecny rytm  pola elektromagnetycznego ma silny wpływ na procesy w organizmie. Okazuje się na przykład, że rytmy mózgowe są naturalnie zsynchronizowane do serca, jego rytmicznej działalności, a także, że podczas nieustającego doznawania uczucia miłości, ciśnienia krwi i rytmu oddechowego, także innych systemów oscylujących, zależą od rytmu serca.

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1305
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1436
12
komentarze: 93 | wyświetlenia: 804
12
komentarze: 68 | wyświetlenia: 1041
12
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1630
12
komentarze: 25 | wyświetlenia: 2105
11
komentarze: 31 | wyświetlenia: 2200
11
komentarze: 72 | wyświetlenia: 809
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 1105
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1047
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1535
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 526
10
komentarze: 11 | wyświetlenia: 1302
10
komentarze: 36 | wyświetlenia: 555
 
Autor
Dodał do zasobów: swistak
Artykuł

Powiązane tematy

  gnostyk,  05/03/2012

Prawdziwa ciekawostka Świstaku,sporo niespodzianek ukrywa jeszcze ciało:)Pozdrawiam:))

  greenway,  05/03/2012

Naukowcy potwierdzają prawdy oczywiste. Jeszcze niech wypowiedzą się o cudzie harmonii serca i umysłu, czyli o najgłębszym szczęściu.

  swistak  (www),  05/03/2012

greenway ! W dalszej części artykułu religijni wyznawcy nauki boją się użyć terminu dusza i duchowość. Dlatego wszystko brzmi sztucznie i nieprawdziwie.

  Areva,  05/03/2012

Ciekawe zobaczę co w linku zawiera, bo sam jest art ciekawy;)

  ulmed,  05/03/2012

Co z tymi, którzy 'serca nie mają'? Jakie sygnały dostaje ich mózg?
Z maczetami latają, do kolegów w szkole potrafią bez emocji strzelać. XXI wiek miał być wiekiem miłości, a staje się czasem nienawiści. Zabijają nie wiadomo dlaczego, bez jakiejkolwiek 'korzyści', a nic, za to, że drugi człowiek żyje.
Po prostu żyje.
Człowiek przestał kochać sam siebie, to jak ma kochać bliźniego? Bez serca nie da rady!

To też ciekawe:) Z kontynuacji tego artykułu w dalszej części na stronie oryginału:
"There are also new data suggesting that the heart’s field is directly involved in intuitive perception, through its coupling to an energetic information field outside the bounds of space and time. "
Serce to wspaniały organ i mózg wielu, a może i większości naszych działań, gdy funkcjonuje w pozytywnej przestrzeni...

  ulmed,  05/03/2012

@ SK; obyś miała rację, odnośnie tej pozytywnej przestrzeni, co do reszty, mieszane uczucia mną targają.

Ulmed, to my tworzymy tą przestrzeń i nasze pozytywne wibracje ją wzmacniają... Więc pracujmy dla serca:)))

  ulmed,  05/03/2012

Orka! :))

  Dedukacje  (www),  06/03/2012

Przepraszam, że się doczepiam, ale jeśli już przenosimy artykuł obcojęzyczny na j. polski, to nie można tego zrobić staranniej..? Bardzo mnie zainteresował temat, ale okropnie czyta się taki "połamany" przekład :(
A co do tematu, to ostatnio usłyszałam o badaniach w dziedzinie medycyny, które odkryły już komórki neuronowe w sercu, więc wychodzi na to, że starożytni mieli rację i jednak umys ...  wyświetl więcej

  swistak  (www),  06/03/2012

Serce jest miejscem zameldowania Duszy i Ducha Świętego. W dalszej części artykułu naukowcy wyczyniają łamańce i uniki by odżegnać się od wszelkiej transcendencji. Brzmi to żałośnie i śmiesznie

Świstak,
Ktoś dał Ci minusa. Zniwelowałam go, bo uważam, że nie tędy droga.

  hussair  (www),  06/03/2012

Popieram.

  kawaler,  06/03/2012

Fajny artykuł. Ciekawe też jaki wpływ na organizm ma sztuczne serce.

  hussair  (www),  06/03/2012

Bardzo ciekawa uwaga!

Nie ma czegoś takiego, jak mózg serca. W artykule oryginalnym użyto tego słowa w cudzysłowiu, aby ułatwić czytelnikowi-laikowi zrozumienie tematu. Odkrycia stanowią przyczynek do rozwinięcia wiedzy o funkcjonowaniu systemu nerwowego i jego współpracy z sercem. Świstak w tytule swojego artykułu cudzysłów usunął i rozwinął własną "hipotezę", której istotę stanowi kuriozalny komentarz:: "Serce jest m ...  wyświetl więcej

  Dedukacje  (www),  07/03/2012

Chyba nie zrozumieliśmy się - wiele informacji, które kiedyś traktowano z przymrużeniem oka - dziś jest faktem, potwierdzonym przez naukę - stąd moja uwaga o starożytnych.. (Arystoteles, Platon), Chciałam zwrócić na to właśnie uwagę... - i nie ma to nic wspólnego z bezkrytycznym łykaniem... i to nie ja dałam minusa:( pozdrawiam:)

Dedukacje - piszesz ogólnikami, a nauka to konkrety. Jakie to informacje, traktowane z przymrużeniem oka okazały się faktem? Nie lekceważę starozytnych, bo starozytność to, de facto, poczatek wielu nauk. Akurat anatomia i fizjologia człowieka to ta dziedzina, gdzie zasada empirycznej weryfikowalności jest jedną z ważniejszych. Dorabianie do niej ideologicznych wstawek (zwłaszcza religijnych) to naduzycie (delikatnie mówiąc).
Serdecznie pozdrawiam

  swistak  (www),  07/03/2012

Minicka ! Po przeszczepach serca ludzie diametralnie zmieniają swoje hobbi i zainteresowania. Nasze ciało ma trzy mózgi. Czasem w głowie, wielu w sercu a każdy w układzie trawiennym.

Świstak,
A masz jakieś naukowe źródła, potwierdzające te zmiany hobby i zainteresowań (np. genialny konstruktor przeobraża się w malarza abstrakcjonistę), czy też to kolejna Twoja "hipoteza" zmierzająca w kierunku duszy i Ducha Świetego?
Ogłoś te rewelacje i czekaj na Nagrodę Nobla. A dlaczego nie więcej tych mózgów? Dla każdego organu po jednym i może jeszcze zapasowe?

  ulmed,  07/03/2012

Mało tego, mózg ma każda komóreczka nasza, kochana. :))

  swistak  (www),  07/03/2012

Minicka ! Pisałem http://eiba.pl/2

To ma być to naukowe źródło? Brawo za poczucie humoru.

  swistak  (www),  07/03/2012

Minicka ! Tobie może dogodzić tylko rosły murzyn naukowiec

  hussair  (www),  07/03/2012

Alicjo, właśnie mnóstwo źródeł naukowych potwierdza, że zawężanie funkcji myślenia i innych do mózgu (jako niezbędnego organu) to już archaizm.
http://www.grupy.senior.pl/Swi(...),2.html
I z naszej eioby:
http://eiba.pl/1

Omyłkowo odpowiedź wypadła mi poniżej

Świstak,
merytoryczność Twoich "argumentów" jest porażająca.

  hussair  (www),  08/03/2012

A ja tam chromolę naukę jako świętą prawdę. Jako uzupełnienie mojej logiki - okej. I dodam, że jeśli coś ma zastąpić funkcje mózgu, to raczej serce, a nie nadgarstek, czy podbródek. To tyle, jeśli chodzi o moją logikę. Ale ważne, że humor nam dopisuje. ;)

  swistak  (www),  07/03/2012

ulmed ! Ma inteligencje wszechświata, bo jest świadoma swojej roli

  ulmed,  07/03/2012

Tak też myślę, Swistaku! Nie mam najmniejszej wątpliwości, ona jedna wie więcej, niż my wszyscy do kupy wzięci.
Trzeba się wsłuchać...

  swistak  (www),  07/03/2012

hussair ! Dzieki za ratunek chociaż nie murzyn

  hussair  (www),  07/03/2012

Nie, ale ja myślę, że wbrew tym mitom o urodzie arabskiej, witalności murzyńskiej, szarmancji francuskiej i czymś tam jeszcze włoskim - nie ma jak Słowianie mężowie! ;)
Ja sam się ku żadnym egzotycznym dziewczętom też nigdy nie skłaniałem, dobrze wiedziałem, gdzie się inkarnować. ;)

Hussair,
Widzę, że, podobnie jak Świstak, jesteś w żartobliwym nastroju. Farkas jest takim samym naukowcem jak Daniken.
Cytat z artykułu na Eiobie:
"różne części mózgu moją przejąć rolę tych obszarów, które zostały zredukowane"
Nie widzę tu nic na temat "mózgu w sercu". A to przejmowanie funkcji to żadna nowość.
Dzięki, że chciałeś mnie rozbawić.

  berni*,  07/03/2012

Ponoć tak własnie jest. Dobroć pochodzi z serca ,nie rozumu. Inna sprawa jest. im więcej wykształconych ludzi - tym naród głupszy! Dawniej był tuman, dziś jest dyslektyk. Dawny zboczeniec dziś jest pedałem, o przepraszam gejem!Pozdrawiam.

,

  swistak  (www),  08/03/2012

Minicka ! Naukowcy bez serca stworzyli broń biologiczną, chemiczną itp. Tworzą też naukę, bez Boga, jako, religie dla takich jak Ty. Ludzi bez polotu i wyobrażni, karmionych pseudolekami i niezdrową żywnościa, którzy łykają kazde gówno zalecane im przez mitycznych anonimowych "amerykańskich naukowców" pracujących dla Monsanto czy korporacji mających gdzieś dobro cywilizacji.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska