Login lub e-mail Hasło   

Rozpoczyna się sprawdzanie działania projektu badawczego INDECT

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://pl.wikinews.org/wiki/Rozpoczyna_s(...)_INDECT
INDECT – czyli Inteligentny system informacyjny wspierający obserwację, wyszukiwanie i detekcję dla celów bezpieczeństwa obywateli w środowisku miejskim.
Wyświetlenia: 865 Zamieszczono 06/03/2012

NDECT jest jednym z największych programów obserwacyjnych, które mają być zrealizowane. Oprócz kontroli Internetu INDECT stale będzie pilnował także ludzi w "realu". Projekt ruszył 1 stycznia 2009 i potrwa to 31 grudnia 2013 roku. Partnerem projektu jest Komenda Główna Policji w Irlandii. Propozycja projektu została zgłoszona przez grupę 17 europejskich partnerów pod przewodnictwem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Funkcjonowanie systemu będzie się opierać o sztuczną inteligencje i liczne cyfrowe przetwarzanie sygnałów z otoczenia za pomocą MUOS czyli Mobile User Objective System, która pozwala na geosynchronizację za pomocą satelity opracowanej przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych za pomocą SATCOM. Dzięki temu będą skutecznie śledzić i identyfikować osoby poruszające się po mieście i potem katalogować to za pomocą bazy danych. Na koniec za pomocą wcześniej "wyuczonych" zachowań program będzie wykrywał bezpośrednie zagrożenia i przestępstwa.

Pogłoski o testowaniu INDECT podczas finałów Mistrzostwa Europy EURO 2012 okazały się fałszywe ("There are no plans for European Football Championship in Ukraine and Poland"). i są obecnie teorią spiskową

"INDECT będzie współpracował z ECHELONem, który posiada w całym świecie urządzenia techniczne do przechwytywania wiadomości w kanałach telekomunikacji, założony przez AUSCANNZUKUS" - informacja ta nie znajduje jednak potwierdzenia w dokumentacji wyników projektu INDECT - a ta jest jawna.

Kwestie etyczne

Cała działalność w ramach INDECT ma na celu zapewnienie równowagi pomiędzy ochroną praw jednostki a ochroną bezpieczeństwa społeczeństwa jako całości.

INDECT posiada Radę Etyki, która dba o to, aby projekt realizowany był zgodnie z zasadami dotyczącymi prywatności i ochrony danych. Udział w projekcie jest zawsze dobrowolny, a zgoda uczestników potwierdzona jest pisemnie. Rada Etyki jest również odpowiedzialna za analizę aspektów etycznych projektu. Aspekty te obejmują również promowanie równości płci.

Należy podkreślić, że projekt INDECT jest projektem badawczym, umożliwiając zaangażowane europejskim naukowcom opracować nowe, zaawansowane i innowacyjne algorytmy i metody mające na celu zwalczanie terroryzmu i innych działaniach przestępczych, takich jak handel ludźmi i przestępczość zorganizowana, które mają wpływ na bezpieczeństwo obywateli.

Podsumowując – bezpieczeństwo obywateli, jak deklarują, jest jednym z najważniejszych priorytetów dla UE. Fakt ten został podkreślony w czwartej Europejskiej Konferencji Badań nad Bezpieczeństwem w Sztokholmie, 29-30 września 2009 roku. Dla UE 7PR programu badawczego, połączenie bezpieczeństwa zostało ogłoszone w 2007 roku.

Przeciwnicy rozwiązania mówią o skrajnej Inżynierii społecznej mającej na celu projekt budowy "orwellowskiego" systemu stałej inwigilacji wszystkich obywateli. Jednym z takich protestów jest strona http://www.stopp-indect.info/

Podobne artykuły


95
komentarze: 44 | wyświetlenia: 15408
43
komentarze: 12 | wyświetlenia: 6640
31
komentarze: 29 | wyświetlenia: 6118
29
komentarze: 18 | wyświetlenia: 3976
29
komentarze: 142 | wyświetlenia: 5565
25
komentarze: 55 | wyświetlenia: 7774
22
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1717
21
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1725
20
komentarze: 5 | wyświetlenia: 2316
20
komentarze: 9 | wyświetlenia: 2992
19
komentarze: 13 | wyświetlenia: 1722
19
komentarze: 1 | wyświetlenia: 15885
18
komentarze: 16 | wyświetlenia: 2656
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Remter,  06/03/2012

Wystarczy jedna dobra burza na słońcu i zawirowania z magnetyzmem a system zniknie jak mgiełka w przestrzeni.. czy można odebrać świadomość komuś , kto ją ma - zawsze znajdzie sposób dla niebywałych eksperymentów..

  Piotr M.,  06/03/2012

Zawsze można igrać na podświadomość - wtedy nie jesteśmy do końca świadomi swoich czynów...

Prawem Natury - jest siła i moc. Człowiek podpatrując Naturę przeniósł to prawo do oddziaływania nim na człowieka poddanego sobie - nieświadomego. Siłę umieszczał w prawie ustanawianym przez rzekomą demokrację (Sejm) , jakie później narzuca do wykonania, czym zniewala i odbiera moc twórczą danej jednostki.. ;)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska