Login lub e-mail Hasło   

Ustawa zdefiniuje USA jako "pole bitwy"

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.paranormalne.pl/topic/29199-u(...)221%3B/
Nie, w mediach tego nie zobaczycie. Dowiesz się o tym tylko tu. Senat przygotowuje się do głosowania nad projektem ustawy, która zdefiniuje Stany Zjednoczone jako “...
Wyświetlenia: 887 Zamieszczono 09/03/2012

Nie, w mediach tego nie zobaczycie. Dowiesz się o tym tylko tu.

Senat przygotowuje się do głosowania nad projektem ustawy, która zdefiniuje Stany Zjednoczone jako “pole bitwy” co pozwoli wojsku aresztować amerykańskich obywateli bez stawiania im zarzutów czy procesu. – pisze na portalu Infowars Paul Joseph Watson.

Zgodnie z ustawą National Defense Authorization Act, nad którą planowane jest głosowanie w przyszły poniedziałek, przepisy „po raz pierwszy mówią językiem prawnym, że nasza ojczyzna jest częścią pola bitwy” – mówi Senator Lindsey Graham, zresztą wspierający projekt ustawy.

„Senat zamierza głosować nad tym, czy Kongres da obecnemu i każdemu kolejnemu prezydentowi prawo do zarządzenia aresztowania i uwięzienia cywili na całym świecie, bez procesu albo stawiania zarzutów. Zasięg działania tego prawa jest tak rozległy, że nawet Amerykańscy obywatele mogą być nadzorowani przez wojsko, które może być użyte daleko od pola bitwy, nawet w samych Stanach Zjednoczonych.” – pisze Chris Anders z waszyngtońskiego Biura Legislacyjnego ACLU.

Projekt ustawy napisany potajemnie przez Senatora Carla Levina i Johna McCaina, został przepchnięty za zamkniętymi drzwiami na posiedzeniu komisji bez żadnego czytania.

„Chciałbym również podkreślić ,że przepisy te budzą poważne pytania co do tego kim jesteśmy jako społeczeństwo i co nasza konstytucja stara się chronić” – powiedział Senator Mark Udall w zeszłym tygodniu. “Jeden z paragrafów tej ustawy, paragraf 1031, będzie interpretowany jako pozwolenie dla wojska na bezterminowe zatrzymywanie amerykańskich obywateli w ich własnym kraju. Paragraf 1031 zasadniczo uchyla Posse Comitatus Act z 1878, pozwalając wojsku na pełnienie funkcji organów ścigania na amerykańskiej ziemi. Już samo to powinno zaalarmować moich kolegów po obu stronach nawy, ale są też inne problemy z tymi przepisami, które muszą być rozwiązane.”

Oznacza, że Amerykanie mogą być uznani za krajowych terrorystów i zamknięci w wojskowych aresztach bez jakiegokolwiek odwołania. Należy brać serio pod uwagę możliwość powszechnego i swobodnego interpretowania określenia “terrorysta”, gdyż już teraz Departament Bezpieczeństwa Krajowego (Homeland Security) w wielu przypadkach uznaje za takowe zachowania takie jak: kupowanie złota, posiadanie broni, używanie zegarka albo lornetki, dawanie pieniędzy na akcje charytatywne, używanie telefonu albo poczty do wyszukiwania informacji, używanie gotówki i wszelkiego rodzaju przyziemne zachowania jako potencjalne oznaki wewnętrznego terroryzmu czy zwykłe fotografowanie się na tle mostów.

„Amerykańscy obywatele zabierani będą z amerykańskich, kanadyjskich i brytyjskich ulic i będą wysyłani do wojskowych więzień na czas nieokreślony bez postawienia zarzutów o popełnienie przestępstwa. Czy naprawdę ktoś uważa, że to dobry pomysł? I dlaczego teraz?” – pyta Anders.

Zgodnie z projektem ustawy National Defense Authorization Act, nie jest konieczne ogłoszenie w USA stanu wojennego, ponieważ Amerykanie będę teraz podlegać takiemu samemu traktowaniu jak podejrzani rebelianci z odległych miejsc, takich jak Afganistan czy Irak.

Opracowanie: Bibula Information Service
Na podstawie: Prison Planet
Źródło: Bibuła

Dowód: http://www.washingtonpost.com/r/2010-2019/WashingtonPost/2011/12/31/National-Politics/Graphics/Obama-NDAA-signing-statement.doc.pdf

Podobne artykuły


95
komentarze: 44 | wyświetlenia: 15140
36
komentarze: 35 | wyświetlenia: 2357
35
komentarze: 94 | wyświetlenia: 3491
31
komentarze: 29 | wyświetlenia: 5979
31
komentarze: 26 | wyświetlenia: 2397
29
komentarze: 18 | wyświetlenia: 3879
28
komentarze: 9 | wyświetlenia: 2642
28
komentarze: 43 | wyświetlenia: 1882
26
komentarze: 11 | wyświetlenia: 2289
25
komentarze: 7 | wyświetlenia: 5004
24
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1642
25
komentarze: 55 | wyświetlenia: 7604
24
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2811
23
komentarze: 75 | wyświetlenia: 2351
 
Autor
Dodał do zasobów: Piotr M.
ArtykułZaznaczam że nie mam praw do artykułu (podobnie jak mi się wydaje - strona z której to znalazłem) ale jest to niezwykle ważny temat, bo w XXI wieku USA raczkuje u siebie, potem na świecie. Niech się inni dowiedzą.

  awers,  11/03/2012

Wolałbym, aby to była podpucha, bo jeśli nie...strach myśleć.

tak mi się wydaje, no bo ile razy to małpowaliśmy Amerykę, z drobną pomocą Tuska....Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska