Login lub e-mail Hasło   

Wykorzystują komórki macierzyste z aborcji

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.piotrskarga.pl/
Z komórek dzieci abortowanych pochodzi wiele kremów, likwidujących zmarszczki i obrzęki wokół oczu, a także zapewniających długotrwałe nawilżanie skóry.
Wyświetlenia: 1.447 Zamieszczono 11/03/2012

Korporacja PepsiCo nie jest jedyną firmą, wykorzystującą komórki abortowanych dzieci w celu poprawienia smaku swoich napojów. W ubiegłym roku portal PiotrSkarga.pl zwracał uwagę na szereg firm farmaceutycznych, a także spożywczych i kosmetycznych, wykorzystujących w swojej produkcji komórki zabitych dzieci poczętych.

Rebecca Taylor, specjalista w zakresie biologii molekularnej, w odpowiedzi na żądania polityków sporządziła listę firm, które korzystają z komórek i tkanek pochodzących od abortowanych dzieci. Znalazły się na niej: angielska firmaReNeuron, która ubiega się o prawo do prowadzenia badań klinicznych w Stanach Zjednoczonych, spółkaNeuralstem, Neocutis, Merck, GlaxoSmithKline i Senomyx.

ReNeuron chce wykorzystywać komórki macierzyste pozyskane z poronionych płodów do leczenia osób po udarze. W rozmowie z Innovaro Pharmalicensing, dyrektor zarządzający ReNeuron zapytany o to, skąd firma ma komórki macierzyste, wyjaśnił: “Mamy dostęp do ludzkich płodów, konkretnie mózgów dzieci z aborcji w około 8-10 tygodniu ciąży”.

Komórki abortowanych dzieci wykorzystuje także firma Neuralstem, mająca swoją siedzibę w stanie Maryland, która – według informacji koncernu medialnego Bloomberg – posiada linię komórek macierzystych, pochodzących od “tkanek płodu abortowanego w 8. tygodniu ciąży”. W 2010 r. spółka ogłosiła, że wstrzykuje te komórki bezpośrednio do rdzenia kręgowego pacjentów ze stwardnieniem bocznym zanikowym (ALS). Kilka tygodni temu, firma chwaliła się, że być może odkryła nowy lek na depresję, który wykorzystuje komórki macierzyste. Amerykański Urząd ds. Kontroli Żywności i Lekarstw (FDA) zezwolił jej na testowanie nowego leku u pacjentów z depresją.

Kolejna firma na liście Taylor, to koncern kosmetyczny z San Francisco – Neocutis – sprzedający kosmetyki, produkowane na bazie komórek abortowanych dzieci. Koncern Neocutis otwarcie przyznaje, że jego produkty PSP, których formułę stworzono w oparciu o przetworzone białka komórek skóry, pochodzą od komórek dzieci abortowanych. Firma słynie ze sprzedaży kremów, likwidujących zmarszczki i obrzęki wokół oczu, a także zapewniających długotrwałe nawilżanie skóry.

Komórki abortowanych dzieci wykorzystują duże koncerny farmaceutyczne takie jak: Merck i GlaxoSmithKline. Korzystają one z linii komórek MRC-5 i WI-38, głównie do produkcji szczepionek przeciwko różyczce, polio, wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i ospie wietrznej. Linia MRC-5 została opracowana w oparciu o komórki płuc 14-tygodniowego płodu męskiego, abortowanego w 1966 roku. Linia WI-38 pochodzi od żeńskiego płodu, który został abortowany w 1964 roku.

Na liście jest też osławiona firma Senomyx z San Diego, która korzysta z linii komórek HEK 293 do testowania substancji chemicznych jako potencjalnych polepszaczy smakowych. Linia komórkowa HEK 293 wywodzi się z tkanek nerki chłopca, zabitego w 1970 roku. Senomyx współpracuje z takimi gigantami spożywczymi jak: PepsiCo, Kraft i Nestle. Opracowuje dla nich chemiczne wzmacniacze smaku.

Taylor stwierdza, że wykorzystywanie komórek abortowanych dzieci do rozwijania produktów spożywczych, farmaceutycznych, kosmetycznych itp. jest niedopuszczalne ze względów moralnych. Tak samo, jak niedopuszczalne jest celowe poddawanie pacjentów eutanazji, aby w ten sposób pozyskać od nich organy do transplantacji.

Jeśli chodzi o szczepionki, katolików obowiązują w tym względzie instrukcje watykańskie, zgodnie z którymi rodzice winni domagać się szczepionek alternatywnych, wyprodukowanych bez użycia komórek dzieci abortowanych. Dopuszczalne jest jednak szczepienie, chroniące życie dzieci także szczepionkami pozyskanymi w oparciu o komórki dzieci abortowanych, chociaż “nie jest to obojętne moralnie”.

Stan Oklahoma wprowadził specjalną ustawę, by chronić swoich mieszkańców przed produktami wyprodukowanymi w oparciu o komórki dzieci zabitych w wyniku aborcji.

Źródło: LifeSiteNews.com, NCR, AS

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1282
12
komentarze: 93 | wyświetlenia: 789
12
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1615
12
komentarze: 68 | wyświetlenia: 1011
12
komentarze: 25 | wyświetlenia: 2040
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1415
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 450
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 775
11
komentarze: 72 | wyświetlenia: 789
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 503
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1521
11
komentarze: 31 | wyświetlenia: 2114
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1021
 
Autor
Dodał do zasobów: mojra
Artykuł

Powiązane tematy

  Areva,  11/03/2012

Czy te informacje są sprawdzone?

  mojra  (www),  11/03/2012

Tak przez amerykańskich naukowców z NASA

  ulmed,  11/03/2012

Ciary chodzą. Do czego człowiek jest zdolny! Czy na to dostaliśmy rozum i wolną wolę?

  ykes,  11/03/2012

“Mamy dostęp do ludzkich płodów, konkretnie mózgów dzieci z aborcji w około 8-10 tygodniu ciąży" - i się do tego przyznajemy, ściągając sobie na głowę prokuraturę. Bzdury, jak zawsze zresztą.

  ulmed,  11/03/2012

Bzdury powiadasz! Aborcja, czyli zabijanie urodzonego dziecka! To takie pomysły mają liderzy ludzkości; http://wiadomosci.gazeta.pl/wi(...)ow.html
Dziś to chyba wszystko jest możliwe. Niestety!

  ykes,  11/03/2012

Mówisz jakbyś nie znała mojry.

  ulmed,  11/03/2012

Noworodek nie ma prawa do życia? Jaki my świat tworzymy? Samymi pierdołami się zajmujemy, a TAKIE rzeczy staja się normalne. Może i moralne?
Dobrze, że stara jestem i może nie doczekam pełni i rozkwitu tej nowoczesności 'c..k, i k...sów".

  mojra  (www),  11/03/2012

Nie jest zadną tajemnica ze łożyska służą jako surowiec do pozyskiwania bardzo cennych substancji,które są wykorzystywane przez przemysł kosmetyczny.Firmy,wytwarzające różnego rodzaju preparaty(nie są dostępne masowo).Łożysko tuż po narodzinach dziecka przestaje już być potrzebne i organizm matki wydala je.Lekarz i położna poddają ten organ drobiazgowym oględzinom.Jeśli nie ma wątpliwości co do te ...  wyświetl więcej

  liwa,  11/03/2012

tak, o tym też wiadomo, ale Mojra znajdziesz tu opór, bo ludzie nie chca wierzyc takim wieściom i będą przeciw Tobie tylko dlatego, zeby być w opozycji z Tobą. Znam ten mechanizm, tu na eiobie panuja dziwne zwyczaje. Minusuje się osobę a nie tekst!

Liwo, ja zawsze minusuję wypowiedź - nigdy autora... doświadczam natomiast tego, o czym piszesz - minusują mnie nawet za pozostawiony uśmiech. Dziwne zwyczaje więc nie obejmują wszystkich tu na eioba.

Co do łożysk zabieranych do badań, to jest to znana sprawa i od wielu lat praktykowana. Ja osobiście, uniknęłam tego, poprzez rodzenie w domu i zachowanie łożyska mojego dziecka, by je oddać z powrotem Naturze. W razie wylądowania w szpitalu, miałam specjalne pismo, potwierdzone notarialnie, zabraniające użycia łożyska do badań, pobierania krwi pępowinowej, itp., i oświadczenie, że zabieram je do domu.

A teraz zostałam zminusowana za merytoryczne wypowiedzi i to pod tekstem koleżanki, z którą nie mamy wiele wspólnego. Zadziwiające to hobby co poniektórych ;P

  liwa,  11/03/2012

ha, cóż, widzę. Znam to, niestety.

  ulmed,  12/03/2012

Jaka Ty jesteś dojrzała, umieć się przygotować do tak wielkiego wydarzenia. Mało która kobieta tak do porodu podchodzi. Moje gratulacje.
Spytam czy ze szczepionką gruźliczą do domu przybiegli?

W Kanadzie nie szczepią na gruźlicę... akuszerki po porodzie opiekowały się mną 6 tygodni... Podstawowe szczepionki dostał od pediatry, reszty nadprogramowych odmówiłam. W Polsce potraktowali małego szczepionka na gruźlicę i wzw B - wsio reszty również odmówiłam. :)

Jeżeli łozysko jest juz niepotrzebne dziecku, to dlaczego go nie wykorzystać? Naprawdę nie rzoumiem, o co ten raban. Ponadto komórki są wykorzystywanie nie tylko do produkcji kosmetyków, ale i do produkcji leków. Sama jestem matką i nie miałabym nic przeciwko wykorzystaniu łożyska mojego już urodzonego dziecka. Jeżeli miałoby komuś pomóc...
Możecie sobie minusować, mam to gdzieś.

Dam ci plusa... by wyprzedzić tych zajadłych...
Co do łożyska, niektóre kobiety preferują poród lotosowy, a szpital na to nie zezwala, bo to oznacza nieodcinanie łożyska - samo obsycha, zasuszając się i odpadając gdy przyjdzie na to czas. Dziecko i łożysko, które go żywiło, stanowią całość. Wiele kultur uważa, że ta część winna być traktowana z szacunkiem i zwrócona Naturze - czy to zakopan ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska