Login lub e-mail Hasło   

Przeterminowana Pomarańcza!

Od zawsze fascynowało mnie, jaki wpływ na postrzeganie rzeczywistości i zachowanie człowieka mają miligramy różnych substancji .
Wyświetlenia: 844 Zamieszczono 03/04/2012

Dzięki adrenalinie biegniesz szybciej, niż kiedykolwiek mógłbyś przypuszczać. Dopamina sprawia, że uśmiech zagości na Twojej twarzy, a endorfina zapewnia poczucie szczęścia.  Nie będę mówił o narkotykach, bo to temat na osobny artykuł.

A jaki wpływ na psychikę ma przeterminowana pomarańcza? Już śpieszę z odpowiedzią – odkrywam genialne rozwiązania i chcę się nimi dzielić z ludzkością! A więc ten art sponsoruje herbata z jakąś podejrzaną pomarańczą.

Tekst właściwy:

)

Każdy, kogo codziennie mijasz na ulicy coś kocha, czegoś się boi i coś chciałby osiągnąć. No właśnie, tylko dlaczego to, co chcemy osiągnąć najczęściej nie jest tym, co mamy? Odpowiedź – ponieważ musimy się przygotować. Tak: zmienię pracę, ale muszę jeszcze odłożyć trochę pieniędzy/ zdobyć doświadczenie/ mieć inną ofertę. Tak, spróbuję umówić się z tą dziewczyną, ale najpierw: zaplanuję sobie wszystko/ spróbuję się czegoś o niej powiedzieć/ poczekam na – eee, nie wiem, lepszą pogodę.

Zycie, to taka partia warcabów – jest kilka reguł i pionki przesuwające się po szachownicy. Tak to właśnie widzę: nie potrzebujesz specjalnych umiejętności, większej ilości pieniędzy, lepszej fryzury – potrzebujesz przesunąć swój pionek i wejść do gry. Tylko tyle i aż tyle. Nie jest to łatwe, ponieważ tracisz cenne poczucie komfortu oraz nie tak byłeś uczony od dzieciaka. Pamiętasz, jak w szkole uczono Cię, że najpierw masz zrozumieć zagadnienie, a ewentualnie później spróbować zrobić? Nie! Najpierw zrób, a wtedy zrozumiesz proces. Ale! Przecież mogę popełnić BŁĄD!!

No właśnie błąd. Nie lubimy popełniać błędów, choć nie ich się boimy, a konsekwencji ich popełnienia. Tak, zgadzam się, często mogą być nieprzyjemne. Ale, oderwij się na chwilę od mojej pisaniny, i pomyśl o ludziach z Twojego otoczenia, którzy osiągnęli szeroko rozumiany sukces. Czy nie zauważasz u nić pewnej cech – a mianowicie – braku umiejętności przewidywania konsekwencji swoich działań. Reagują oni na konkretne sytuacje, a nie jakieś wydumane scenariusze.

Dobra, powiesz, że nic nowego w tym artykule nie ma. Nic nowego się nie dowiedziałeś. Bardzo się cieszę, ale czasem rzeczy oczywiste trzeba także przypomnieć.  A więc teraz (nie, nie jutro) weź i przesuń swój pionek – wejdź do gry!

Pozdrawiam

Darek

Podobne artykuły


72
komentarze: 23 | wyświetlenia: 163107
71
komentarze: 22 | wyświetlenia: 17938
43
komentarze: 9 | wyświetlenia: 22662
41
komentarze: 44 | wyświetlenia: 26649
35
komentarze: 17 | wyświetlenia: 19613
32
komentarze: 10 | wyświetlenia: 16594
24
komentarze: 10 | wyświetlenia: 5451
23
komentarze: 9 | wyświetlenia: 4254
23
komentarze: 14 | wyświetlenia: 3642
19
komentarze: 9 | wyświetlenia: 13177
19
komentarze: 15 | wyświetlenia: 7376
 
Autor
ArtykułPopieram:)) Co prawda czasami warto znać możliwe przyszłe scenariusze, tyle że z reguły okazuje się, że jest ich zdecydowanie więcej niż sądziliśmy na początku. Życie to gra w szachy z kompletnym idiotą (Zbysława przepraszam za nadużycie):))

  watson,  04/04/2012

Błąd to jest jedna z najwspanialszych rzeczy. Jeżeli postępujesz mądrze to raz popełniony błąd będzie dla Ciebie świetną lekcją i drugi raz go nie popełnisz. Jeżeli doprowadzi on do porażki na jakimś polu to znaczy, że poznałeś nowy sposób jak czegoś nie robić a to Cię przybliża do tego jak robić :) Poza tym jest to dowód, że żyjesz i się rozwijasz ;)

Z tymi błędami to chyba nie do końca jest tak. W sumie nie popełniamy błędów, bo gdyby spojrzeć na to z boku, z danym zasobem wiedzy i możliwości podjęliśmy jakąś decyzję, która okazała się "błędną", jednak czy w danym momencie mogliśmy podjąć inną decyzję? Tak naprawdę decyzje, które podejmujemy, zawsze są słuszne, jedynie konsekwencje nam się nie podobają. Należy też zaznaczyć, że brak decyzji też jest decyzją, która niesie ze sobą konsekwencje:P

  watson,  04/04/2012

Wtedy to zależy co definiujemy jako błąd. Decyzja to decyzja, skutki same w sobie nie są ani dobre ani złe. To jak je postrzegamy zależy od nas. Ja miałem raczej na myśli sytuację gdy konsekwencje są dla nas niekorzystne i traktujemy naszą decyzję jako błędną :)

  swistak  (www),  04/04/2012

Czasami nie mamy szans na kolejny błąd, bo któryś staje się ostatnim jak u sapera i elektryka

  pwz  (www),  18/05/2017

Sztuką jest wyczuć kiedy warto działać od razu, a kiedy lepiej najpierw poznać reguły gry. Ale nawet poznawanie reguł jest już jakimś krokiem do przodu!Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska