Login lub e-mail Hasło   

Nie narzekajmy na ranking

Sądzę, że na eiobie jest najlepszy z możliwych.
Wyświetlenia: 1.227 Zamieszczono 22/04/2012

Obserwuję ten ranking już od jakiegoś czasu i chyba nie potrafiłbym go ulepszyć. Zresztą przecież nie wymyślili go dyletanci, tylko administratorzy, którzy zapewne mają jakieś doświadczenie, a także możliwość porównania eioby z innymi portalami tego typu. Na tych innych portalach jest też bardzo różnie, z reguły podobnie jak tutaj – czyli ranking obejmuje ostatni okres, z tym, że nie wszędzie użytkownicy mają na niego decydujący wpływ , czasami o miejscu w rankingu stanowi automatycznie ilość zamieszczonego materiału. Bez względu na to czy jest on interesujący czy nie. Są też takie portale, na których dorobek autora traktowany jest całościowo. Niełatwo wtedy zaistnieć w rankingu komuś nowemu, bo chociaż pisze może i ciekawiej od tego zasiedziałego ale nie ma dorobku. Poza tym taki system powoduje figurowanie w rankingu martwych dusz. Użytkownik z dużym dorobkiem istnieje w rankingu jeszcze długo po swoim odejściu z portalu.

 

Nie widzę więc żadnego powodu, żeby nie mieć zaufania do naszych administratorów w sprawie rankingu. Zastanawia mnie tylko dlaczego zaprzestali ustanawiać artykuły dnia. Inna sprawa to traktowanie rankingu przez nas – użytkowników. Moje wpisy są dość specyficzne, jednak jest na eiobie grupa osób, która lubi je czytać. Nie mogę więc tej grupy zlekceważyć. Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, żebym przestał pisać o tym o czym chcę i lubię pisać tylko dlatego, że mi to przynosi za mało punktów w rankingu i zaczął szukać tematów, które pomogłyby mi ten ranking podbić.

Podobne artykuły


17
komentarze: 113 | wyświetlenia: 1582
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 661
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1146
12
komentarze: 1 | wyświetlenia: 765
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 928
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1018
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 649
11
komentarze: 298 | wyświetlenia: 726
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 476
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 514
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 466
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 389
10
komentarze: 143 | wyświetlenia: 622
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 958
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

No i racja w tym glosie rozsądku... każdy z nas pisze o tym, co lubi i co go pasjonuje. Też się zastanawiam Barkarzu, dlaczego zaprzestali wybierać artykuły dnia. Tak jakby się zatrzymali dwa lata temu. Od czasu mojego przyjścia na eiobę, nie wybrali żadnego z obecnie zamieszczanych przez czynnych autorów. Nie odpowiedziano mi na to pytanie, a postawiłam je kiedyś administracji, bąknęli coś tylko o tym, ze chcą promować starsze artykuły... Pozdrawiam :)

Pewnie żaden ranking nie jest doskonały. Ja też, po niecałych dwu miesiącach, znalazłem się wysoko, co mnie niepomiernie dziwi.

  liwa,  22/04/2012

ranking mozesz podnieść również komentarzami, niestety a nie tylko ilościa dobrych artów. Dla mnie to nie jest w porzadku. :)
Im wiecej "gadasz" i głosujesz na arty innych, tym bardziej fruniesz w góre :)
Popatrz, niektórzy nic nie napisali a jak wysoko lataja :)

  hussair  (www),  23/04/2012

Podobają mi się Wasze głosy, Janku i Liwo. Dla mnie ranking LICZYŁBY SIĘ [co prawda nie z jakimś tam krucjatowym przeżywaniem, ale małe ambicje i małe satysfakcje nie są chyba czymś wielce demonicznym? ;)], gdyby o pozycję walczyło się z mozołem i byłaby STABILNA, tymczasem gdzieś na którymś profilu Alicji widziałem wzmiankę w rodzaju "Jestem w pierwszej dziesiątce rankingu Eioby" [sic!]... Sęk w ...  wyświetl więcej

Droga Liwio,
Zgadzam sie z Toba w calej rozciaglosci.

Hussair,
Mam nadzieję, że nie dostaniesz apopleksji, ale, wyobraź sobie, ze Alicja chwaliła się niegdyś nie tylko miejscem w pierwszej dziesiątce, ale pierwszym miejscem! I, po przetasowaniu na rankingu, nadal spała spokojnie.
Alicja, drogi Tomaszu, walczyła, walczy i walczyć będzie z tymi, którzy chcą z własnych opinii czynić obowiązujące wszystkich normy. Opinia, że artykuł jest ge ...  wyświetl więcej

Eee, Alicjo, to nie zrobimy sejmu eiobowego? Jest mi niezmiernie przykro z tego powodu:(:P:P:P
Liwo, nieprawda, za komentarze w rankingu się nie możesz podnieść. To są tylko i wyłącznie głosy oddane na artykuł, niektórzy jeszcze mogą/mogli dawać w komentarzach punkty dla autora, ale już dawno nie widziałam takiej akcji, więc nie wiem czy to działa. Jedyną osobą wysoko w rankingu (167 miejsc ...  wyświetl więcej

TM, Sejm, to za mało.
Ktoś będzie typował, które to tematy i teksty są wartościowe (kto, Bóg raczy wiedzieć), następnie opracuje się Regulamin Prawidłowego Reagowanie na Wartościowe i Badziewne Artykuły. Jeszcze jakiś system zakazowo-nakazowy i wreszcie ten destrukcyjny eiobowy liberalizm się skończy.
Może jeszcze jakieś konkursy. Na przykład: "Wyraź jak wielkim wstrętem i sromotą na ...  wyświetl więcej

Eee... to ja po tygodniu będę na minusie w punktacji:P Za najgorszego eiobowicza pewnie nagród nie przewidzą:(

  hussair  (www),  24/04/2012

Alicjo, dziękuję za zatroskanie w kwestii apopleksji; rzecz niebłaha, bo szkodzi sercu i wątrobie. ;) Mam nadzieję, że po poniższym komentarzu Ty nie dostaniesz Gorączki Zachodniego Nilu, gdyż miałbym wyrzuty i pewnie pismo z konsulatu Egiptu. Niestety, fakt, że brniesz z koźlim uporem w ten napastliwy wątek, wywołuje we mnie wrażenie, że jesteś osobą nie tylko złośliwą, ale też zakompleksioną. Bo ...  wyświetl więcej

Hussair,
Jak słusznie zauważyłeś, pomysł Zoe pozwoliłby mi na "bezpieczne" bytowanie na rankingu. Więc chyba logika wskazuje, że nie o to mi chodzi. Piszę to, co myślę, co mnie porusza, wzrusza, irytuje, itp. Doskonale wiedziałam, że ten artykuł spowoduje reakcje takie jak Twoja. Poruszone zostało Twoje ego, bo zanegowałam tezy z artykułu, na który głosowałeś i rekomendowałeś.
A tera ...  wyświetl więcej

Hussair,
I jeszcze jedno. Na moim profilu jest sporo artykułów, które mają jeszcze mniej punktów. I nie dostałam z tego powodu Gorączki Zachodniego Nilu ani żadnych innych perturbacji nie odnotowałam.
Nie widzę powodu, by moim potencjalnym czytelnikom nie udzielić informacji, że na wielotysięcznym portalu znalazłam się w rankingu. Zakładam, że normalnemu człowiekowi nie muszę uświada ...  wyświetl więcej

  Paweł Malec  (www),  23/04/2012

Barkarzu, zgadzam się z Tobą niemal w zupełności. Nie głosuję tylko dlatego, że to już trzeci artykuł, jaki czytam w ciągu ostatnich dni o eiobowym rankingu ( z myślą o którym nikt prawie tutaj nie pisze, zresztą :). Wolę głosować na inne Twoje, często bardzo ciekawe, oryginalne artykuły i w ten sposób "podbić" Twoją pozycję.

  barkarz  (www),  23/04/2012

Ten wpis popełniłem właściwie głównie na użytek zoe, która miała wątpliwości do skuteczności naszego rankingu.

  hussair  (www),  23/04/2012

Komentarz by wystarczył, Barkarzu, myślę.

  Paweł Malec  (www),  23/04/2012

Rozumiem, Barkarzu. Wyjaśniłem, że się zgadzam i dlaczego nie głosowałem.

  barkarz  (www),  24/04/2012

Nikt nie zwrócił uwagi na fotki. Znajomy barkarz przyuważył ARKĘ w Kolonii nad Renem.

  hussair  (www),  24/04/2012

A zdjęcia piękne, jak zawsze, oczywiście! :)

  Elba,  24/04/2012

A ja przy okazji chciałabym zwrócić Waszą uwagę na zawirusowanie koniem trojańskim większości kont eiobowiczów. Już nawet nie próbuję wchodzić, bo mój program antywirusowy wywala mnie natychmiast z Eioby...

  barkarz  (www),  24/04/2012

Myślałem, że tylko u mnie jest ten problem. Nie mogę wejść na swoje konto. Eset natychmiast je blokuje:(((

  Elba,  24/04/2012

No bo jesteś zawirusowany koniem trojańskim. Moje konto jeszcze nie, ale kto wie, jak ta zaraza szybko i podstępnie się roznosi?

Elbo, zgadza sie, ja probowalem raz wejsc na konto pewnej osoby piszacej ku naszej "radosci" zboczone swinstwa, i Eset natychmiast mi powykrywal tam Trojany. Moje konto jest czyste poki co.

Barkarz, dostep do konta masz, nie wiem jaka masz wersje Eseta, ale moja po prostu usuwa Trojany i moge wejsc spokojnie na Twoje konto.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska