Login lub e-mail Hasło   

Ojciec Święty do wynajęcia czyli "tooth fairy - Catholic style"

I ty możesz zaprosić do siebie Papieża i poprosić o CUD! Lewa (dolna) trójka JANA PAWŁA II zagości w domach wiernych.
Wyświetlenia: 4.232 Zamieszczono 30/04/2012

   Ło Jezu kochany..."Wierni, którzy przyjmą Ojca Świętego do domu, pokażą błogosławionemu swoje normalne, codzienne życie. Można będzie spać, jeść, bawić się, płakać czy też śmiać..." - ks.Tomasz Chciałowski

*

Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów wydała dekret, w którym zabroniono dzielenia ciał świętych w celu pozyskiwania relikwii ale nie ma przeszkód, by inne relikwie były czczone i umieszczane w kościołach. Relikwiami mogą być części ciała, które pozyskano w wyniku uzasadnionej interwencji lekarskiej, np. dentystycznej. “ - ks. prof. Janusz Królikowski

*

Z nowatorską metodą umacniania wiary chrześcijańskiej wystąpił ks. Tomasz Chciałowski , proboszcz parafii Matki Bożej Fatimskiej w Legionowie z Województwa Mazowieckiego. Postanowił on wypożyczać wiernym relikwiarz  z  zepsutym zębem Jana Pawła II.

Absolwent KUL-u Ksiądz Tomasz Chciałowski (lat 43), proboszcz parafii Matki Bożej Fatimskiej z nadpróchniałą lewą (dolną) trójką ś.p.Karola Wojtyły umieszczoną w pozłacanym relikwiarzu.    (fot. ivrp.pl)


"Karol Wojtyła bardzo kochał dzieci i młodzież, ze szczególną troską zwracał się do ludzi starszych i chorych, ciągle podróżował. "

Dlatego ksiądz proboszcz postanowił nie zamykać relikwii Jana Pawła II na klucz badź trzymać ją za pancerną szybą, pozwalając jej na bardziej intymny duchowy kontakt z wiernymi.
Ksiądz Chciałowski chętnie podzieli się z parafianami kościelna relikwią, uważając to za chrześcijański, ewangelizacyjny obowiązek.

„- Chcę, aby papież gościł w naszej codzienności, przyjrzał się naszemu dniu i spędził go z nami - mówi proboszcz. - Parafianie będą mogli otworzyć się przed Janem Pawłem II i prosić go o cud. mówi ks. Chciałowski. I dodaje, że jego pomysł to realizacja marzeń Ojca Świętego, by być jak najbliżej z wiernymi. Jeśli ktoś zechce, będzie mógł wziąć relikwiarz do chorego, który leży w szpitalu. Będzie mógł zostać z nim w kościele, czy też spędzić odrobinę czasu w domu. Nikt nie zabroni przytulić się do relikwiarza i wypłakać przed nim" - mówi ksiądz z Legionowa.
W legionowskiej parafii już w ubiegłym roku przystąpiono do sporządzania listy chętnych do goszczenia papieskiej relikwii. Ząb Jana Pawła II będą rownież mogli gościć w swoich domach mieszkańcy całej Polski pod warunkiem, że właściwie uzasadnią chęć zaproszenia oraz wymienią, konkretne wstawiennictwa, o które będą się zwracać do Ojca Świętego. Wszystkie listy zostaną bardzo uważnie przeczytane i skrupulatnie, indywidualnie rozpatrzone.

*

Lewa (dolna) trójka Karola Wojtyły zdeponowana w legionowskim kościele - z racji tego, że jest częścią szczątków błogosławionego - zalicza się do relikwii I stopnia. Ząb ten podarował parafii kardynał Stanisław Dziwisz .
Ks. Chciałowski wypożyczając ząb wiernym daje tylko zadośćuczynienie papieskiej woli. Papież Jan Paweł II za życia często powtarzał, że jego kościelna funkcja przeszkadza mu być blisko codziennego życia ludzi.

"Jeden dzień z relikwiarzem papieża" to według proboszcza odpowiedź na marzenie Ojca Świętego o bliskości z wiernymi. Chcę, aby papież gościł w naszej codzienności, przyjrzał się temu, co robimy, jakie mamy problemy oraz marzenia. Parafianie dzięki temu otworzą się przed papieżem i może szybciej zdarzy się wyczekiwany cud" - mówi duchowny.
"Jak ktoś będzie chciał, może wziąć relikwie do chorego, który np. leży w szpitalu. Będzie mógł zostać z nimi w kościele albo zabrać na całą noc do domu. Można będzie przytulić się do relikwiarza i szczerze wypłakać przed nim" - zachęca ks. Chciałowski.
W legionowskiej parafii powstaje lista zaproszeń dla Ojca Świętego. "Lista jest otwarta dla każdego, kto chce zaprosić papieża do siebie" - mówi proboszcz i zapowiada, że już po Bożym Narodzeniu Ojciec Święty wyruszy na pielgrzymkę po domach wiernych."

Ksiądz proboszcz apeluje do wiernych, u których zagości papieski ząb: „Traktujmy relikwiarz, jak bliskiego przyjaciela. Wierni, którzy przyjmą Ojca Świętego do domu, pokażą błogosławionemu swoje normalne, codzienne życie. Można będzie spać, jeść, bawić się, płakać czy też śmiać. Wszystko, co byśmy robili z bliskim przyjacielem zaproszonym do domu."

Wszyscy katolicy, którzy pragną doświadczyć intymnej bliskości Ojca Świętego proszeni są o wysyłanie swoich podań pod adres:
Parafia Rzymskokatolicka pw. Matki Bożej Fatimskiej w Legionowie, ul. Orląt Lwowskich 8, 05-119 Legionowo, nr tel. 22 772-82-55

...bądź skontaktować się z redakcja "Super Expressu" ze wskazaniem konkretnej prośby do Papieża. Listy można przysyłać e-mailem na adres listy@se.com.pl lub pocztą - "Super Express", ul. Jubilerska 10, 00-939 Warszawa.

Zarówno w/w parafia jak i sponsor całego przedsięwzięcia "Super Express" nie precyzują kosztów jednorazowej wizyty domowej Ojca Świętego.

Tekst oparty jest na autentycznych materiałach opublikowanych w „Super Expressie”.


Post Scriptum od autora

A ty czytelniczko/czytelniku, czy dbasz o stan zdrowotny swojego uzębienia?  Kiedy ostatnio byłaś/byłeś u stomatologa na regularnym przeglądzie? Zapamiętajcie, że próchnica nie uznaje żadnych autorytetów. Mam nadzieję, że powyższy artykuł będzie dla was profilaktyczną przestrogą i przypomnieniem.


Podobne artykuły


14
komentarze: 6 | wyświetlenia: 1060
14
komentarze: 10 | wyświetlenia: 1225
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 1091
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 914
12
komentarze: 6 | wyświetlenia: 833
12
komentarze: 24 | wyświetlenia: 1154
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1026
11
komentarze: 8 | wyświetlenia: 732
11
komentarze: 2 | wyświetlenia: 794
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 812
10
komentarze: 21 | wyświetlenia: 606
10
komentarze: 14 | wyświetlenia: 870
10
komentarze: 40 | wyświetlenia: 732
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 779
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 322
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  swistak  (www),  30/04/2012

Artefakty po celebrytach, jak Presley czy Marlin Monroe też traktowane przez fanów jak relikwie. To taki pogański spadek, by mieć coś na pamiątke. Dziwactwo jakich wiele, a w przypadku Świętych dewocja zmiksowana z profanacją istoty kultu, jaką jest Miłość i nauka JP II, a nie ząb, chyba , że to ząb mądrości

Swistak...na wszelki wypadek nie wyrzucaj swoich usunietych zebow...sa ludzie na tym portalu, ktorzy uwazaja Cie za swietego...

To jest polska paranoja, i to co najmniej stopnia wyższego niż I-wszy. :-/
Dzięki za wygrzebanie tematu!

Nie zgadzam się, idioci są w każdym kraju w takim samym procencie, a co do zęba czy innych części świętych jestem zdecydowanie przeciwny

Ło Jessuuu... Ząb najlepszym przyjacielem człowieka... tego jeszcze nie było w formie objazdowej...

Kasiu, mam pomysl na wiersz...moze wezmiesz to na warsztat ... tytul wiersza: "Przytul sie do zeba" ( tylko blagam... nie dedykuj go mnie)

Ty przechero... hehe, pomyślę, ale tematyka prześmiewcza nie jest w moim stylu:)
No i teraz mi zęby po głowie tupoczą w tańcu chirurga szczękowego... Przez ciebie!

W samym artykule jest juz wiele gotowej, nie wymagajacej obrobki poetyki:

"Wierni, którzy przyjmą ZAB do domu, pokażą mu swoje normalne, codzienne życie. Można będzie spać, jeść, bawić się, płakać czy też śmiać..."

.....no wlasnie smiac sie czy plakac...?

Do:youngcontrarian.
CYT.: "...no wlasnie smiac sie czy plakac...?"
Proszę Cię - PRZESTAŃ!!! Jak zacznę zastanawiać się, co mam zrobić - śmiać się czy płakać, to nawet "Sancti Dente" mi nie pomoże... :))

  hussair  (www),  11/02/2013

@Janusz Dąbrowski: Zacznij obierać cebulę i niech organizm sam zdecyduje. ;)

@hussair:
Co się z Tobą dzieje ostatnio? Amicusa chcesz kopnąć w zastępstwie GĘSI (!!), mnie chcesz zmusić do płaczu... Opanuj się, młodzieńcze, bo źle skończysz, oj, źle... :(( :))

  hussair  (www),  11/02/2013

@Janusz Dąbrowski: Się postaram. Już mi dzisiaj ukrzyżowaniem grozili. Ale innym to jeszcze gorzej - Koreą Północną.

@hussair:
Z dwojga złego - crucifixion or reeducation wybrałbym to pierwsze... :))

  hussair  (www),  11/02/2013

@Janusz Dąbrowski: Ba... Dlatego świętuję. :)
A tak z innej beczki. Globisza ktoś z Was nie lubi?
http://www.youtube.com/watch?v(...)ailpage

@hussair:
To ja też z innej beczki - a w zasadzie solidnej BEKI :) - czy wiesz, że brzoza "smoleńska" została złamana skrzydłem "tutki" na wysokości 666 cm? 666 cm!!! "666" - liczba Bestii! Brakuje mi teraz tu Świstaka - on by to umiał zinterpretować...

  hussair  (www),  11/02/2013

@Janusz Dąbrowski: Zgrozą powiało, 666?... No to wyjaśnia wszystko...

@hussair:
Fakt - zgroza!!! I od razu minusa zarobiłeś - to też sprawka tej siły nieczystej... :)) Ale już likwiduję... :)

"to przeciez otwarta oferta matrymonialna dla rozmodlonych, rozhiteryzowanych moherowych dziewic!" - jak przeczytalem na jednym z blogow.
Moi amerykanscy koledzy zrywali boki ale...ja przypomnialem im grzanke z podobizna Maryi i Jej syna, ktora przed laty zrobila medialna furore na kanale FOX TV.

  swistak  (www),  30/04/2012

Kiedy FOX pokaże relikwie islamu w Topkapi Saray.
W sali tronowej znajdującej się na trzecim dziedzińcu pałacu Topkapi Saray, przechowywane są relikwie związane z religią islamu. Płaszcz proroka Mahometa, który odziedziczył po kalifach sułtan Selim I. Zawsze 15 dnia ramadanu, sułtan zakładał płaszcz proroka w czasie uroczystości państwowych. W pałacu znajdziemy również 2 z 9 mieczy Mahometa ...  wyświetl więcej

Ale Koptów i Watykanka kaptował ku sobie, o muzeum Islamu fajnie napisałeś,,a kiedy w Polsce będzie muzeum obłudy katolickiej?`

  hussair  (www),  11/02/2013

@Szymon Bachir: Gdzież to Pan przepadł, Panie Szymonie?

  Marcin P,  30/04/2012

No cóż, KK i księża bez wykształcenia a jedynie po tzw. formacji duchowej próbują zabłysnąć jako bohaterowie. Jako Ci którzy posiadają szczebel z drabiny która się śniła św. Jakubowi, albo pióro ze skrzydła Archanioła Gabriela, który zwiastował Najświętszej Pannie Maryji jak to było w średniowieczu albo ząb JPII jak to jest dzisiaj.... KK się nie zmienił. Oferuje sensacje w zamian za ofiary.

  Remter,  30/04/2012

Toż to ołów wierni na powieki dali sobie położyć dzięki tej wielkiej świętości pryncypałów wiedzących jak na ciemnocie zarabiać..

Za 500 lat nasi potomkowie będą wstydzić się za swoich przodków jak przeczytają, do czego modlili się pradziadowie Polacy.

  liwa,  30/04/2012

no właśnie... jak można modlic sie do obrazu ludzką ręka malowanego, całować krzyż zbity z drewnianych desek albo..... :)

@Livia i Marek Klimczak

Kochane dzieci spojrzcie na ten zaniedbany zab ...."Karol Wojtyła bardzo kochał dzieci i młodzież, ze szczególną troską zwracał się do ludzi starszych i chorych, ciągle podróżował" .... ale niestety nie chodzil regularnie do stomatologa....

...moj projekt/propozycja przeslania do dzieci na lekcjach religii (i nie tylko) z uzyciem relikwii....

  Hamilton,  01/05/2012

„Punkty handlowe Sanktuarium Maryjnego w Licheniu proponują szeroki asortyment dewocjonaliów (...). W naszej ofercie znajdują się różnego rodzaju różańce, medaliki, łańcuszki, krzyżyki, obrazy, ikony, oraz szkaplerze i breloki. Są to najczęściej kupowane przez pielgrzymów pamiątki. Wiele z nich przedstawia wizerunek Matki Bożej Licheńskiej. Po każdej Mszy św. kapłani święcą zakupione w sanktuariu ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  01/05/2012

"Nie uczynisz sobie żadnej: rzeźby, podobizny, ani obrazu, tego co cię otacza i nie będziesz im służył, oddawał im czci, ani się im kłaniał ". Drugie przykazanie Dekalogu usunięte przez Kościół.
"...ten, kto odrzuca choć jeden nakaz Dekalogu, odrzuca cały Dekalog" - św. Paweł.

Money, money, money, money
Money makes the world go around, the world go around the world
Mon

...  wyświetl więcej

Wiadomo, że mnich, co różni się szczególną świętością, cudotwórca czy najwyższy hierarcha, po śmierci będą rozebrane na pamiątki: jest taka tradycja. Ale żeby przekształcać na relikwię chory organ, usuwany w klinice? To, moim zdaniem, coś nowe:)

  jotko49,  01/05/2012

Dimka, nie wszystko co nowe jest zdrowe.
Nowy u człowieka bywa niekiedy i rak mózgu, (czyli w rezultacie choroba).
Podobnie i chore te pomysły.
Nie dodają one sprawie splendoru poza mieszaniną odoru.
U niektórych mym zdaniem słusznie, skłaniają do refleksji nad kierunkiem w jakim zmierza religia, a raczej jej pasterze. I także jakie są ich intencje i skutki. ;)

Jestem zgodny z Tobą, Jotko. Ze jednej strony, samo pragnienie przynieść sobie w mieszkaniu część ciała, może nawet nie byle jakiego człowieka, wygląda, co najmniej, niezdrowym. Z drugiej strony, stworzenie na tym biznesu wygląda jeszcze goreje.

Dima, nie doceniasz pana Dziwisza....jest on swiatowym potentatem/magnatem/monopolista w handlu papieskimi relikwiami. Zloz tylko zamowienie i zaproponuj cene...

Do parafii wielu kapłanów stara się „ściągnąć” za wszelką cenę najdrobniejsze nawet resztki zwłok „świętych”. Przecież każda „relikwia” przyciąga rzesze ludzi wierzących w ich cudowną moc. Przyciąga w ten sposób i „kasę”. To jestem w stanie zrozumieć. Bardzo ludzkie… :))
Kupujemy też zdjęcia i portrety, tzw. „pamiątki” – na odpustach i z okazji wszelkich nabożeństw „ku czci”. Później wieszamy je na ścianach, budujemy ołtarzyki i modlimy się do nieżyjących już ludzi. Ufff...

To, jak rozumiem, przeżytki naszej pogańskiej tradycji. Przecież chrześcijaństwo, jak dla Polaków, tak i dla Rosjan, jest dosyć nową wiarą (za historycznymi miarami). A za nią - dziesiątki tysięcy lat pogańskiej tradycji. Toż pracownicy chrześcijańskiej cerkwi tylko zaadaptowali sobie na korzyść to, że nie potrafiły zniszczyć w podopiecznych narodach:)

No cóż, business is bussines.

Kojarzy mnie się to z Pompejami, gdzie pewną część męskiego ciała uznawano za symbol szczęścia. Nic natomiast nie wiadomo, czy modlono się do niego?

  hussair  (www),  11/02/2013

Na Swaroga...

@hussair: Późnoś dotarł...;)

  hussair  (www),  11/02/2013

@Skalny Kwiat: Fakt, umknęło mi. Za to Ty byłaś jedną z pierwszych. :)

@hussair
@Kasia:

A wiec jak? Zamowiliscie juz "wizyte" papieskiej trojki z zaawansowana prochnica w waszych domach...?
Wydaje mi sie , ze byloby to doskonale ostrzezenie dla waszych synkow aby regularnie myli zeby po jedzeniu ... i przed snem...
Podejrzewam, ze lista czekajacych jest dluga..

PS
Ciekaw jestem, czy Pan Dziwisz przyjalby takie zamowienie z

...  wyświetl więcej

  hussair  (www),  11/02/2013

@youngcontrarian: No cóż, w tej sytuacji trza się zmobilizować... :)
Nigdy, człeku, nie wiesz, kim twój syn czy córa się stanie [dla narodu i jego gadżetów-ołtarzy]!

@youngcontrarian: Nie skorzystam z oferty, gdyż mój synek regularnie szczotkuje zęby, jako że respekt czuje przed maminą różdżką... Co tam spróchniała trójka świątobliwego w porównaniu z wizytą u borującego dentysty, gdy czarownica dojrzy choć jedną czarną plamkę w uzębieniu synowym?Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska