Login lub e-mail Hasło   

Jak Skutecznie Schudnąć ? 6 Zasad Skutecznego Kontrolowania Tego, Co Jesz

Zastanawiałeś się czasami czemu tyjemy i jak skutecznie schudnąć? Przeczytaj ten artykuł, a dowiesz się prawdy
Wyświetlenia: 1.234 Zamieszczono 04/05/2012

 


Zastanawiałeś się czasami czemu tyjemy i jak skutecznie schudnąć
? Najprostszą odpowiedzią jest to, że jemy za dużo.

Jak temu zapobiec?

Najprostsza odpowiedzią jest, jeść mniej albo w jakiś sposób ograniczyć i kontrolować to, co jesz.
Według mnie kontrolowanie wielkości porcji jest jedną z najważniejszych umiejętności, które musisz mieć, jeśli chcesz się odchudzać. W tym artykule pokażę Ci kilka prostych, ale i skutecznych sposobów na to jak kontrolować i ograniczać to, co jesz.

Zobaczysz, że to wcale nie jest takie trudne jakby mogło się wydawać, wszystko czego potrzebujesz, to po prostu kilka sprytnych i sprawdzonych rad, które trzeba zastosować w codziennym życiu.

Oto 6 bardzo prostych i przed wszystkim praktycznych sposobów na kontrolowanie tego, co jesz.

1. Jedz o połowę mniej

Możesz jeść mniej swoich ulubionych potraw nic w nich nie zmieniając –po prostu przestań jeść w połowie. Przykładowo masz zwyczaj jeść hamburgera na lunch. Zamiast tego zjedz pół hamburgera, a potem dojedz jabłkiem albo marchewką. Wciąż poczujesz i nasycisz się ulubionym smakiem, a kalorii ubędzie aż 50%! Mało tego, marchewka dzięki swoim właściwością i budowie pozwoli Ci dłużej czuć się sytym niż po zjedzeniu hamburgera.

Jeśli jesz w restauracji poproś kelnera o opakowanie na wynos (najlepiej zaraz po tym, jak złożysz zamówienie). Natychmiast wsadź połowę jedzenia do pudełka i zostaw je sobie na później. Żeby nie czuć braku sytości po mniejszym posiłku jedz wolniej i dokładniej gryź wszystko. Rozkoszuj się jedzeniem zamiast pochłaniać je na wyścigi, w końcu jesteś w restauracji.
Pamiętaj, że przeważnie abyśmy poczuli, że jesteśmy pełni potrzeba około 20 minut, więc jeśli będziesz jeść wolniej unikniesz przejedzenia się. Jeśli wciąż chce Ci się jeść, zawsze możesz wyciągnąć trochę jedzenia z opakowania na wynos, ale najprawdopodobniej nie będzie to potrzebne.

2. Unikaj promocji i “dokładek”

Dzisiejsze supermarkety kuszą nas różnego rodzaju przecenami i promocjami.

- „Trzy rzeczy w cenie dwóch”.

- „1,5 kg w cenie kilograma”

…i tak dalej i tak dalej. Jeśli chcesz wiedzieć jak skutecznie schudnąć, to musisz zrozumieć, że nie ma dla Ciebie dokładek. Niezależnie, jaka promocja albo okazja na jedzenie się przytrafiła nie możesz z niej skorzystać.

Jesteś na obiedzie u teściowej i akurat wyciągnęła za dużo schabowego z lodówki – trudno podziękuj i nie korzystaj. Mąż/żona albo ktokolwiek inny trafił na wyprzedaż chipsów albo promocję Coca-Coli – nie interesuje Cię to. Bardzo ważne jest, aby kiedy się odchudzasz unikać jedzenia więcej niż jest to potrzebne, dlatego nie korzystaj z okazji. Jak skutecznie schudnąć

3. Właściwe porcje znajdziesz w małych opakowaniach

Jeśli naszła Cię ochota, że nie możesz się powstrzymać, żeby nie zjeść chipsów, to nie kupuj dużej paczki. Kup małą paczkę, która kosztuje złotówkę. Naciesz się smakiem i tyle. Najgorsze, co możesz zrobić to kupić kilka dużych paczek i tłumaczyć sobie, że będziesz jeść tylko trochę, co jakiś czas a dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze. Nieprawda. Jeśli otworzysz dużą paczkę, to dużą paczkę zjesz. Taka prosta rada a jest odpowiedzią dla większość ludzi, którzy nie wiedzą jak skutecznie schudnąć.

4. Sprawdzaj porcje

Ile chipsów jest w jednej porcji? Sprawdź tabelę z opisem składników i kalorii, żeby się dowiedzieć wszystkiego. Być może zdziwisz się jak mała jest porcja w porównaniu do tego, co zwykle jesz. Musisz widzieć ile z porcji Twoich przysmaków to za dużo, a na ile możesz sobie pozwolić.
Przykładowo raz dziennie możesz zjeść pół batona snikersa, ale nie więcej, bo przekroczysz dzienny limit kalorii. Z czasem wyrobisz w sobie nawyk określania natychmiast na oko ile możesz zjeść, i kiedy przestać.

5. Porównuj, aby kontrolować

Jedną z najważniejszych zasad kontrolowania porcji jest porównywanie je z codziennymi rzeczami, których wielkość doskonale znasz i jesteś w stanie określić. Przykładowo:

- możesz założyć, że wielkość mięsa, które możesz zjeść na obiad odpowiada talii kart,
- możesz zjeść taką ilość ziemniaków/ryżu/makaronu, która odpowiada wielkości Twojej pieści.
- jesz dwa razy dziennie ilość słodyczy, która odpowiada wielkości twojego kciuka,
- makaronu możesz zjeść tylko tyle i zmieściłoby się na płycie CD

Naturalnie wcześniej powinnaś dokładnie sprawdzić wielkości tych porcji i znaleźć odpowiednie odnośniki do nich. Jasne, że na początku zajmie Ci to trochę czasu, ale jak tylko raz określisz właściwe porcje, to potem już bez problemu będziesz w stanie robić to wręcz instynktownie. Według mnie jest to jedna z najlepszych rad, które powinien znać każdy kto chce wiedzieć jak skutecznie schudnąć.

6. Zmniejsz to, co jesz albo zamawiasz

Możesz przygotowywać albo zamówić sobie porcję dziecięcą, dzięki czemu po prostu dostaniesz ten sam posiłek, ale mniejszy. Dzięki tej sztuczce wciąż zjesz coś dobrego, ale będzie tego mniej.
Jak widzisz rady jak skutecznie schudnąć, które Ci tutaj dałem nie są jakieś specjalnie skomplikowane. Możesz jest zastosować praktycznie natychmiast w codziennym swoim życiu. Do dzieła nie ma na co czekać. Zastosuj te rady i zacznij na serio kontrolować to, co jesz.

Najlepiej jeśli teraz jeszcze raz przeczytasz te rady, jak skutecznie schudnąć i wydrukujesz je sobie, tak aby mieć je pod ręką. Dzięki temu szybciej nauczysz się tych zasad i łatwiej wejdą Ci w nawyk. 

Podobne artykuły


11
komentarze: 123 | wyświetlenia: 1142
11
komentarze: 41 | wyświetlenia: 3505
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 3031
10
komentarze: 93 | wyświetlenia: 647
10
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1828
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 2206
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2205
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 911
10
komentarze: 65 | wyświetlenia: 3881
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2229
10
komentarze: 29 | wyświetlenia: 1648
9
komentarze: 4 | wyświetlenia: 3313
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Wystarczy zmienić talerz z obiadowego na deserowy.

  jotko49,  05/05/2012

Marne szanse. Chociaż...jeśli rządzącym uda się i deserowy nam podwędzić, szanse wzrosną. :)))

Władza przeciwdziała otyłości...? Nooo, coś w tym jest:P

  jotko49,  05/05/2012

Zapewniam że jest. Nie bez przyczyny od pól roku się nie odważyłem wejść na wagę. Ale na zdrówko nie narzekam. Zbytnio. ;)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska