Login lub e-mail Hasło   

o wyrażaniu uczuć w związku miłosnym

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://tomaszsobolewski.pl/
Nie ma relacji pomiędzy kobietą a mężczyzną która by była bardziej prowokująca, poszukiwania niż miłość. Miłość może nas uszczęśliwiać ale też może przynosić wiele bólu.
Wyświetlenia: 1.475 Zamieszczono 24/06/2012

 Wynika to również z tego, że nie wiemy jak w bliskim intymnym związku mamy się porozumiewać. Nie znamy często języka miłości. A w związkach intymnych uczucie jest głosem serca i duszy. Oczywiście rozum też tu gra swoją rolę ale najgłośniej wypowiada się serce. Od tego zależy też nasza więź z ukochaną osobą i budowanie jej w tak ważnej dla nasz relacji. 

Kiedy uczymy się wyrażać uczucia?

To jak wiele i co się dzieje w naszych związkach miłosnych, zależy od zaangażowania emocjonalnego i i uzależnione jest od uczuć. To już w dzieciństwie uczymy się w domu rodzinnym poznawać czym są uczucia i emocje. I bardzo niewiele osób dorosłych może powiedzieć, że w dzieciństwie ich uczucia były akceptowane przez rodziców. W ten sposób uczymy się wypierać nasze uczucia zwłaszcza te, o których nam mówiono, że są nie do zaakceptowania. W ten sposób tracimy cząstkę siebie. Dzielimy naszą energię by blokować uczucia i je uwalniać. Wyniesione doświadczenia z dzieciństwa sprawiają, że łatwiej jest nam niedoceniać własnych uczuć.

Dwa różne emocjonalne światy

Gdy że nie wyrażamy własnych uczuć płacimy za to wysoką cenę. Mówi się, że gdy nie poradzisz sobie z własnymi uczuciami, emocjami, one poradzą sobie z Tobą.
W związkach miłosnych tracimy czas, energie i potencjalne szczęście na domniemanych potrzebach i pragnieniach nie znając rzeczywistych potrzeb i uczuć najbliższej osoby. Spotkanie kobiety i mężczyzny to spotkanie dwóch emocjonalnie różnych światów. Przyczyna leży w dzieciństwie i w różnicach emocjonalnych świata dziewczynek i chłopców. Chłopcy łączą się w grupy – zachęca się ich do rywalizacji. Dziewczynki koncentrują się na dawaniu sobie wsparcia i więzi poprzez działania wymagające współpracy. Mężczyźni unikają emocjonalnego kontaktu bo nie wiedzą dokąd on ich zaprowadzi. Kobiety bardziej prą do emocjonalnego kontaktu z partnerem.

Dlaczego warto wyrażać uczucia? 

Po zakończonym konflikcie łatwo jest czuć rozgoryczenie i urazę. Aby tego uniknąć warto podjąć wysiłek zrozumienia stanowiska i uczuć drugiej strony. To empatia – wysiłek podejmowany po to by zrozumieć uczucia i emocje drugiej osoby bez potrzeby ich podzielania lub zgadzania się z nimi. Próba zrozumienia punktu widzenia drugiej osoby i przekazanie słuchaczowi, że go rozumiemy. Konflikty w związku to też nie wyrażona obawa, że jesteśmy nie kochani i nie szanowani. Okazując wrażliwość wobec uczuć drugiego możemy odkryć ile jest w nas miłości i zaangażowania.

I pamiętaj, że:

1. Twoje uczucia są ważne – zbierz się na odwagę i je wyraź

2. akceptuj swoje uczucia – bez względu na to jak Twoja przeszłość była zagmatwana i wychowanie surowe

3. wyrażanie uczuć to przejaw Twojej miłości i zaangażowania

4. nie lekceważ uczuć drugiej osoby, nie dawaj rad – każdy chce czuć, że ich uczucia są zauważone i słuszne.

Ta podróż zaczyna się jednakowo dla wszystkich; kobiet i mężczyzn. Od zajęcia się swoimi uczuciami. Co czuję? Skąd bierze się te uczucie? I próby rozmawiania o tym z partnerem. Bo tylko w ten sposób możesz odkryć źródło intymności pomiędzy wami oraz czuć głęboką satysfakcję z waszej niepowtarzalnej relacji.

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1687
15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 977
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1248
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 907
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 829
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 497
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1102
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 629
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 537
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1037
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 926
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 758
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 796
 
Autor
Artykuł  Remter,  24/06/2012

Nigdy nie powinniśmy mylić uczucia z pożądaniem.. uczucie pochodzi z subtelnej części nas.. pożądanie jest brakiem w nas czegoś co inni mają.. i najczęściej jest odbierane jako miłość, a miłością przecież nie jest..;)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska