Login lub e-mail Hasło   

Obowiązkowe szczepienia

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://marucha.wordpress.com/2012/07/01/(...)e-22866
czyli prezent rządu dla branży farmaceutycznej kosztem podatników
Wyświetlenia: 1.597 Zamieszczono 02/07/2012

Tym razem rząd ani minister zdrowia nie będą mieli nic do powiedzenia. Będą MUSIELI kupić szczepionki a wszyscy Polacy będą PRZYMUSZENI do ich wstrzyknięcia. I to nie jest teoria spiskowa. Właśnie teraz przez sejm (z tylko jednym głosem przeciwnym) przepychana jest zmiana Ustawy o zapobieganiu epidemiom oraz Ustawy o inspekcji sanitarnej.

Zmiany polegają między innymi na rozszerzeniu obowiązku szczepień na wszystkich Polaków (nie tylko jak dotąd dzieci), zmianie definicji choroby zakaźnej (teraz to będzie po prostu każda choroba wywołana przez biologiczny czynnik chorobotwórczy), rozszerzenie uprawnień inspekcji sanitarnej o nadzór nad wykonywaniem obowiązku szczepień (dotąd był to tylko ogólny nadzór nad szczepieniami), oraz zmiany w zasadach stosowania przymusu bezpośredniego (czyli siły fizycznej) przy aplikowaniu procedur medycznych.

 

Teraz będzie to wyłącznie pod nadzorem lekarza i pracowników medycznych, nie trzeba już ani policji ani wyroku sądu, wystarczy decyzja lekarza.

Dotąd polski Minister Zdrowia decydował o ogłoszeniu epidemii, teraz będzie “decydował” główny inspektor sanitarny na polecenie unijnych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem epidemicznym. Minister zdrowia zostaje kompletnie pominięty, jego rola zostaje zredukowana do płatnika rachunków za szczepionki.

Utajnione zostają tez dane dotyczące zachorowań (planowany płatny dostęp do danych, tylko dla podmiotów mających umowę z systemem Sentinel, których jedynym właścicielem będzie sanepid).

Projekt eliminuje też wszelką kontrolę społeczną i rządową nad działaniami sanepidu. Znosi się rejestrację i przechowywanie danych o zachorowaniach w szpitalach, przychodniach i laboratoriach – wszystko wyłącznie w sanepidowskim komputerowym systemie Sentinel.

Zmiany ustawy likwidują też finansowanie zgłaszania niepożądanych odczynów poszczepiennych. Uprawnienia sanepidu podczas prowadzenia dochodzenia epidemicznego będą większe niż wojska, policji, prokuratury i sądów i będą prowadzone bez możliwości żadnej kontroli. Sanepid będzie miał prawo wglądu do wszystkich kontaktów (również telefonicznych i elektronicznych) osób podejrzanych lub zagrożonych chorobami zakaźnymi (czyli według nowej definicji- wszystkimi chorobami), do wejścia do mieszkania, zastosowania siły wobec każdego obywatela – i to wszystko bez konieczności uzyskania pozwolenia sądu, bez kontroli policji. Inspekcja sanitarna będzie miała uprawnienia większe niż służby specjalne a minister zdrowia traci prawo wydawania rozporządzeń regulujących jej prace i stosowane procedury wewnętrzne.

Ta zmiana Ustaw jest już po pierwszym głosowaniu w sejmie (odbyło się 15,06,2012, posiedzenie nr 16, głosowanie nr 15) i została poparta przez wszystkie partie i kluby parlamentarne. Nikt się nie wstrzymał, jeden głos przeciw.

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1281
12
komentarze: 93 | wyświetlenia: 788
12
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1615
12
komentarze: 68 | wyświetlenia: 1011
12
komentarze: 25 | wyświetlenia: 2040
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1415
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 450
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 773
11
komentarze: 72 | wyświetlenia: 789
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 503
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1521
11
komentarze: 31 | wyświetlenia: 2114
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1021
 
Autor
Dodał do zasobów: swistak
Artykuł

Powiązane tematy

Gratuluje Marucha,
Bardzo wazny artykul.

  Elba,  02/07/2012

Doktor Mengele i KL Europa... Gdzie my jesteśmy...?

Zaczyna się... I wszystko znajdzie logiczne uzasadnienie - o bezpieczeństwo społeczeństwa trzeba przecież dbać.
Również na temat przymusowych szczepień: http://niezaleznatelewizja.pl/(...)6-2012/ (od ok. 10-tej minuty)

Do biegu, gotowi, start.
Już się zaczęło - to widać, słychać i czuć. Nieprawdaż, Januszu?

  hussair  (www),  02/07/2012

"Tym razem nie jest to teoria spiskowa". No nie jest. To po prostu spisek.

Ja tu widzę szron na czapce…

Bardzo ciekawy artykuł:)

  Kitek,  04/07/2012

Czyli precz z unią.

CYT: "I to nie jest teoria spiskowa".
Hmm, a ludzie śmieją się gdy słyszą, że w księdze o niejakiej Apokalipsie piszą o znakach na czoło i na ramię…

Szczerze mówiąc też mi umknął ten fakt. To jest skandal i rażące sobiepaństwo ekipy rządzącej i parlamentu.
Proponuję założyć osobny wątek i zbierać podpisy podpisy pod protestem przeciwko takiemu rozwiązaniu. Ja napewno napiszę protest do marszałka sejmu. Już nawet człowiekowi nie pozwolą zdechnąć wg własnej decyzji.
Słów mi brak. . .

Ech, to jest przecież wprowadzane w trosce o wyższe dobro... ;-)

  Kitek,  07/07/2012

Ja się zgadzam. Jestem jak Walesa: za, a nawet przeciw, ale mimo wszystko się podpiszę.

  ulmed,  06/07/2012

Swistak, Ty może wiesz jak nazywał się ten 'jedyny' poseł. Ciekawość mnie zżera.

Ten jedyny który był przeciw to obecny minister rolnictwa Marek Sawicki. Ale nie łudź się - mało prawdopodobne by zrobił to świadomie, raczej obstawiałbym, że pomyliły się jemu guziki :-)

A może propozycja rodem chyba z Kanady była by najlepszym rozwiązaniem: jeśli nowela przejdzie domagajmy się by w pierwszej kolejności do szczepień poszli (kolejność prawie dowolna): posłowie, senatorzy, premier z ministrami, rząd, wszyscy urzędnicy Stacji sanitarnych i w szczególności cały personel medyczny. Ponieważ są oni tak bardzo ważni dla przetrwania tego państwa, dajmy im pierwszeństwo w korzystaniu z obowiązkowych szczepionek.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska