Login lub e-mail Hasło   

Wojewódzki i Figurski - kłamstwem dokopani

Czy oskarżenie oparte na kłamstwie ma prawo bytu, nawet jeśli z pozoru wygląda na uzasadnione?
Wyświetlenia: 927 Zamieszczono 13/07/2012

Wojewódzki: A wiesz co ja wczoraj zrobiłem po tym meczu z Ukrainą?
Figurski: No?
W: Zachowałem się jak prawdziwy Polak...
F: Kopnąłeś psa.
W: Nie, wyrzuciłem swoją Ukrainkę.
Itd, itd.
Od pierwszego wejrzenia widać, że jest to skecz o "prawdziwych Polakach", na tyle majętnych, że stać ich na zatrudnianie pomocy domowej. Równie dobrze mógłby być o "prawdziwych Włochach", którzy zatrudnionym u siebie Polakom stworzyli coś w rodzaju obozu pracy.

Wojewódzki: A wiesz co ja wczoraj zrobiłem po tym meczu z Polską?
Figurski: No?
W: Zachowałem się jak prawdziwy Włoch.
F: Postawiłeś swoim Polakom propozycję nie do odrzucenia.
W: Nie, przeleciałem wszystkie swoje Polki.
Itd, itd.

Oskarżenie nr.1: Robienie sobie żartów z wykorzystywania seksualnego jest obrazą wszystkich kobiet.                 Oskarżenie nr.2:Naigrywanie się z ciężkiej pracy polskich robotników to uwłaczanie narodowi polskiemu. Hańba!!! Hańba!!!

Wszystkie materiały na ten temat mówiły o "skeczu o Ukrainkach", "żarcie o Ukrainkach", co jest, w samym swym założeniu, wierutnym kłamstwem. Czy celowym? Jeśli chodzi o propagandzistów PiS-u i okolic - to wiadomo. Natomiast, co do ludzi z branży - nie wierzę, żeby taka liczba miała umysłowość Stiopy (ciasny rozumek, brak poczucia humoru). Ci wykorzystali okazję, żeby dokopać błyskotliwym i popularnym konkurentom.

Owszem, obaj panowie - W i F zasługują na naganę, tak jak zięć, który powiedział kawał o teściowej w obecności swojej "mamusi", a ta się bardzo obruszyła.

Lękiem napawa jednak fakt, że instytucje decyzyjne w oparciu o konstrukcję, której fundamentem jest kłamstwo, wyciągają wobec nich jakieś konsekwencje. Jeżeli dodać do tego przypadek "Dody" i p. Jandy, to widać, że fałsz, obłuda, kłamstwo mają się dobrze i są w ofensywie.

Całe to działanie ma znamiona linczu.

Podobne artykuły


17
komentarze: 130 | wyświetlenia: 2580
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 951
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 865
11
komentarze: 70 | wyświetlenia: 851
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 752
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 736
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 607
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1673
10
komentarze: 9 | wyświetlenia: 576
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 884
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 484
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Na tym polega 'osobowość sceniczna' Wojewódzkiego - nabija się z tematów, które w naszym kraju zyskały miano 'tabu'. Nie ma się co oburzać, to miał być żart.

Panie Leszku, prosze o wiecej zdrowego rozsadku.

Mieszkam za granica ...Cywilizowana Europa bardzo jednoznacznie okreslila cytowana przez Pana rozmowe Wojewodzkiego i Figurskiego. Czy wyobraza Pan sobie polityczno-dyplomatyczny cyklon gdyby na podobne zarty np o Polakach/Polakach pozwolilo sobie dwoch nieodpowiedzialnych dziennikarzy np. w Moskwie i to podczas trwania Euro...?
Te pa

...  wyświetl więcej

"Cywilizowana Europa" uzyskała materiał spreparowany - oparty na kłamstwie. "Cywilizowana Europa" nie ma zielonego pojęcia co to za twór - "prawdziwy Polak".
W najmniejszy sposób nie czuł bym się obrażony gdybym usłyszał skecz o "prawdziwych Włochach" (według Pana i innych - o Polakach). Boli mnie jednak, gdy w "cywilizowanym świecie" zdarza się powiedzieć, że polskiego hymnu nie można zaśp ...  wyświetl więcej

Drogi Panie Leszku,
Prosze jeszcze raz przeczytac moj poprzedni wpis...bardziej uwaznie.
Skoro uwaza Pan moje przeprosiny w stosunku do wszystkich Pan, nie tylko Ukrainek za "zbior pomówień, oczernień, inwektyw" to swiadczy o tym, ze jeden z nas ma powazne problemy natury cywilizacyjno-moralnej.

Zycze Panu , Pana dzieciom i wnukom wszystkiego najlepszego w cywilizowanej, zjednoczonej, tolerancyjnej , demokratycznej Europie.

Szanowny youngcontrarian.
Tak jak ja nie obraził bym się słysząc skecz o "prawdziwych Włochach" z Polakami w tle i p. Marczuk, będąc kobietą i Ukrainką nie obraziła się po skeczu o "prawdziwych Polakach" z Ukrainkami w tle, tak wiele kobiet i wielu Ukraińców na pewno nie poczuło się urażonymi.
Sądzę, że ubrał się Pan w piórka "przepraszacza", żeby napisać coś w tym stylu:"Jakub Włady ...  wyświetl więcej

Alez Szanowny Panie Leszku,
Musze Pana zasmucic....Ani Panskie zdanie ani glos Pani Marczuk nie usprawiedliwiaja chamstwa/szczeniactawa/niedojrzalosci emocjonalnej/braku wychowania/braku profesjonalizmu/ubostwa intelektualnego i moralnego/niewydolnosci artykulacyjnych i ogolnie rozumianego prymitywizmu piecdziesiecioletniego faceta z zelatyna we wlozach w oczach naszych Ukrainskich sasiadow ...  wyświetl więcej

  swistak  (www),  14/07/2012

Liczy się zasłużona kara za generalne obrażanie Polaków a nie dociekanie co jest a co nie jest żartem.w ustacj "intelektualnych internacjonałów" na jakich kreują się F i WDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska