Login lub e-mail Hasło   

Przerost prostaty a alkohol

Jak już wszyscy doskonale wiemy, na przerost prostaty cierpi około 50-60% mężczyzn po pięćdziesiątym roku życia.
Wyświetlenia: 3.662 Zamieszczono 21/07/2012

ProstataOznacza to tylko jedno, każdy, dosłownie każdy mężczyzna prędzej czy później jest silnie narażony na przerost prostaty a co za tym idzie, wiele problemów, które towarzyszą temu zjawisku. To właśnie ze względu na coraz większą popularność przerostu prostaty, masa mężczyzn zadaje wiele pytań, jedno z nich brzmi następująco:

Czy alkohol negatywnie wpływa na organizm faceta cierpiącego na przerost prostaty?

Zanim odpowiem na powyższe pytanie, pozwolę sobie nieco rozwinąć temat. Otóż, alkohol nie jest dobry dla organizmu żadnego człowieka, bez względu na to czy jest to osoba cierpiąca na przerost stercza czy też zupełnie zdrowy osobnik. No dobrze, wyjaśniłem ważną kwestię, którą za wszelką cenę chciałem poruszyć, teraz postaram się odpowiedzieć na zadane pytanie choć jak się domyślam, każdy z was wywnioskował już odpowiedź z powyższych informacji lecz dla świętego spokoju, odpowiem dosadnie na postawione mi pytanie.

Alkohol źle działa na organizm mężczyzny cierpiącego na przerost prostaty, bardziej niżeli na organizm zdrowego faceta. Niestety, masa mężczyzn nie robi sobie z tego problemu i nadal nadużywa alkoholu. Ba, są i tacy, którzy doskonale wiedzą, iż mają problemy z prostata a mimo to nieźle tankuję alkohol do swojego gardła. Jest to naprawdę groźne, ponieważ prowadzi to zwykle do przewlekłego typu zapalenia gruczołu krokowego. Ponadto, dla mężczyzny, który obarczony jest nawet wczesnym gruczolakiem, nadużycie alkoholu może spowodować pewnego rodzaju niespodziankę, mowa tutaj o ostrym zatrzymaniu moczu. Jak widzicie drodzy panowie, niespodzianka wcale nie jest miła, mimo, iż niespodzianki często kojarzą się z rzeczami miłymi i przyjemnymi. W tym przypadku, nie będzie to nic przyjemnego jak i miłego a wasze życie zamieni się w prawdziwy koszmar. Oczywiście, wybór należy do was samych, przecież każdy z nas ma swoje lata, rozum i zdrowy rozsądek, prawda? 

Autor: grzelak

Strona: http://www.herbzone.pl/ziola-w-dolegliwosciach-prostaty.html

Podobne artykuły


77
komentarze: 112 | wyświetlenia: 38353
39
komentarze: 11 | wyświetlenia: 10169
35
komentarze: 35 | wyświetlenia: 4268
33
komentarze: 58 | wyświetlenia: 2607
31
komentarze: 14 | wyświetlenia: 2644
32
komentarze: 13 | wyświetlenia: 6260
28
komentarze: 12 | wyświetlenia: 3756
27
komentarze: 17 | wyświetlenia: 21764
27
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1695
30
komentarze: 31 | wyświetlenia: 68784
26
komentarze: 39 | wyświetlenia: 11068
24
komentarze: 10 | wyświetlenia: 28034
24
komentarze: 14 | wyświetlenia: 1746
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  grzelak,  21/07/2012

Prostata to przykra sprawa, która może spotkać każdego mężczyznę

Ba, nawet spotyka i całe szczęście, bo inaczej plemniki zmuszone by były nauczyć się lewitować:)
Przykrą sprawę przemilczę...;P

Calkowicie zgadzam sie z Autorem. Pragne dodac, ze naduzywanie alkoholu negatywnie wplywa na jakosc artykulow publikowanych na portalach dziennikarstwa obywatelskiego.

  eugen,  21/07/2012

Może i to dla niektórych problem ale w końcu gdzie zdrowy rozsądek - obok natura ma na wszystko antidotum, starczy więc na miłośc - figielki do końca życia i coś... jeszcze pozostanie dla robali..
Szukajcie a znajdziecie. Pytajcie a nie pobłądzicie i ni e pocierpicie. Święte słowa.

  vortaro,  21/07/2012

O kurcze ... to ja odstawiam whisky ... czasami czuję już ostre stany zatrzymania ... myślenia. I patrz - nigdy nie wpadłbym na to, że to może mieć jakiś związek z jajami ...

"Mężczyźni regularnie uprawiający seks rzadziej zapadają na raka prostaty" Panowie, nie zaglądać do szklanki a do roboty się brać i będzie dobrze:P

  liwa,  21/07/2012

ale niektórym brak możliwości, choć chęci przemożne...:))Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska