Login lub e-mail Hasło   

Drzewa, kwiaty i woda… - safari fotograficzne (część 3)

Każdy z nas ma potrzebę innych barw, tutaj można odnaleźć je wszystkie…
Wyświetlenia: 1.575 Zamieszczono 25/08/2012

Okolice jeziora Studzienicznego i Puszcza Augustowska.

Fotorelacja z safari fotograficznego.

 

Jadę przez las i nagle coś zauważam... Biorę aparat i wysiadam, bez słowa, szukam tego co warto zatrzymać, powstrzymuję chwile od ucieczki... A potem biegnę do samochodu, bo przecież stoję na środku drogi, a jakieś auto nie może przejechać...

Puszcza, drzewa smukłe, wysokie, potężne, jak strażnicy tego niezwykłego zielonego domu. Gdy jest ich niewiele, pozwalają sobie na więcej swobody, lecz widząc inne drzewa tuż obok, dzielą się przestrzenią, wyciągając się w górę ku Słońcu. Czy człowiek tak potrafi?

Spoglądając na wodę zauważamy delikatne,  połyskujące światło. Patrząc przez obiektyw aparatu, widzimy dużo więcej. Dwa różne spojrzenia. Patrzymy na to samo, ale nie spostrzegamy tych delikatnych różnic. W lustrzanej tafli wody widać tak wiele, to co jest pod, nad i na wodzie. W momencie, gdy zrozumiemy co możemy ujrzeć, zaczynamy to zauważać. Połyskująca promieniami woda ukazuje odbicie nieba, drzew i tego co jest na brzegu. Obraz załamywany jest przez to co pływa na powierzchni, liście, patyki. Czasami dostrzegamy również to co jest w głębi, pod wodą. Czy człowiek to widzi?

 

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1330
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1060
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 989
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 752
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 785
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 433
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 573
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1033
12
komentarze: 23 | wyświetlenia: 975
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 626
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1392
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 863
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 486
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 411
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 558
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Nie mam słów... Przepiękne fotki i Twoja radość z odkrywania. Często sami na siebie zakładamy kajdany z niemożności. A zrywanie ich to wielkie szczęście. Chwała Stwórcy, że piękno swiata jest dostępne dla wszystkich.. Buziaki
PS Wczoraj Mądra Elba odwiedziła te tereny. Dzwoniła do mnie.. z Płaskiej. A ja głupiec siedzę juz w Warszawie.

  grazaa,  25/08/2012

Ta radość odkrywania jest dokladnie w momencie robienia fotki. Ty wiesz, że w takich momentach jestem gdzie indziej... Bardzo blisko tego co najważniejsze. Te chwile przypominają podwodne głębiny.
Oj, Elba, dlaczego mnie tam nie było???

Masz rację. W takich chwilach "troski życia codziennego" odchodzą. Patrząc na piękno przyrody jestesmy bliżej Stwórcy a On w nagrodę uśmiecha się do nas i zaprasza do swego Teatru. Czujemy się Jego wybrańcami... Teatr Jego zmienia nas..nawet bez naszego udziału. Stajemy się lepsi, bardziej wrazliwi ...Problemy codzienności znikają. W małym kwiatku widzimy ogrom wszechswiata i cud stworzenia. Buziaki

  Elba,  26/08/2012

Byłam, wróciłam bogatsza o nową porcję wrażeń... Weekend spędziłam podążając Waszymi śladami... oraz wydeptujac własne. Dałam się ponieść magii tych miejsc... Tam jest rzeczywiście "niebo do wynajęcia z widokiem na raj"... Pozdrawiam:))) http://www.youtube.com/watch?v(...)related

  grazaa,  26/08/2012

Musimy wrócić tam znowu, ale już wszyscy razem. Niebo będzie wtedy jeszcze piękniejsze, a miejsca za każdym razem nowe, inne, wyjątkowe. Tam każdy dzień jest niespodzianką :)

  Elba,  27/08/2012

Masz rację Grazaa, tam rzeczywiście przygoda zaskakuje i pojawia się nagle... i to w niespodziewanym miejscu i czasie. Jeszcze w piątek wieczorem wyszliśmy na nocny spacer po okolicy... i byliśmy świadkami przepływu "wesołego" statku przez śluzę w Płaskiej (harmonia, śpiew, światło... oraz pluski i bulgotania wody...). Zjawisko niesamowite i rzadko spotykane, acz niestety nie uwiecznione, bo wybra ...  wyświetl więcej

  grazaa,  27/08/2012

Mam nadzieję, że tam właśnie się spotkamy... A magicznych chwil starczy dla każdego :)

Swietny aparat...ale fotograf jeszcze lepszy...:-)

  grazaa,  25/08/2012

Aparat taki sobie... fotograf amator... ale pasja wielka :) no i te miejsca... Dzięki za miłe słowa :)

  greenway,  25/08/2012

Grazaa zdjęcia są naprawdę niesamowite. Udało Ci się oddać klimat tamtych stron przefiltrowany przez Twoją wrażliwość. Efekt jest ujmujący, trafiający do serca. :)

  grazaa,  25/08/2012

Dziękuję za te słowa. Właśnie do serc chcę trafiać... Cieszę się, że do Twojego trafiłam. I może trochę życie umiliłam? Chcę się dzielić tym co czuję :)

  Gamka  (www),  26/08/2012

Niesamowite są Twoje zdjęcia Grazaa, ;-) a to z zielonym liściem ma swój urok i klimat, tajemniczość ... takie piękno może stworzyć tylko Matka Natura.

  grazaa,  26/08/2012

Dziękuję:) To jedno z moich ulubionych zdjęć. Natura tworzy niezwykłe obrazy, próbuję je zauważać, a jak się uda, zatrzymywać w obiektywie.

  liwa,  03/09/2012

Za kaczkę i drugie zdjęcie od góry, wielki Plusss... ;))
i za drugie od dołu... ;))

Dzięki, Liwo, za tego plusa :) Jak zrobić to drugie zdjęcie od góry podpowiedział mi Marcin. Wystarczyło włączyć lampę. Oświetliła tylko drzewo, które było najbliżej, reszta wyszła naturalnie. Stąd ten efekt. Też mi się to spodobało :)

  liwa,  03/09/2012

domyśliłam się, że pstryknęła lampa... wyszło ekstra i to się liczy ;))

:-)))Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska