Login lub e-mail Hasło   

Odkryłem fajny sposób na aranżację łazienki

Pomysł sam w sobie nie jest mega nowatorski, na rynku funkcjonuje od dawna, ale ja odkryłem go dopiero niedawno i naprawdę przypadł mi do gustu.
Wyświetlenia: 693 Zamieszczono 17/09/2012
Zgłoszony przez 4 użytkowników jako spam

Chodzi o łazienkowe systemy podtynkowe, które chowają system spłukujący, tak że nie widać go na zewnątrz. Systemy te często są wykorzystywane w obiektach publicznych czy restauracjach, ale jakoś nie zdawałem sobie sprawy, że we własnym domu tez mogę coś takiego zainstalować. A w zasadzie systemy podtynkowe są interesującą opcją, z której może skorzystać każdy, kto chce mieć schowaną całą armaturę związaną z WC. Spłuczki takie mają oczywiście zalety, ale mają też i wady. Podstawową zaletą jest to, że spłuczki takie zapewnią lepszy wygląd łazienki: cała armatura schowana jest w ścianie i nie razi użytkownika.

 

Z czego składa się system?

Taki komplet instalacyjny składa się z kilku elementów. Jest nim stelaż podtynkowy - główny element konstrukcyjny, w którym ukryty jest cały mechanizm spłukujący. Do tego stelaża mocuje się miskę WC. Jest on całkowicie schowany i żadna jego część nie jest widoczna w trakcie codziennego użytkowania. Do spłuczki niezbędny jest przycisk spłukujący. Dlaczego jest on osobno. No cóż, każdy ma inny gust, a przycisk jest właśnie tym elementem, który jest widoczny, znajduje się na zewnątrz ściany. Ilość samych stelaży jest ograniczona (bo i po co robić ich nadmiernie dużo?), natomiast większa jest ilość dostępnych przycisków. Dzieje się tak, bowiem do każdego systemu, stelażu tworzone są przyciski uruchamiające spłukiwanie. Przyciski te są oczywiście o różnym wyglądzie, z różnych materiałów, dzięki czemu każdy może wybrać dla siebie coś odpowiedniego. 

Jak firma?

Firm produkujących systemy podtynkowe jest wiele, jednak największa renomą cieszy się niemiecki Geberit. Fabryka ta jest pionierem na rynku i w zasadzie wszyscy konkurenci jedynie naśladują bądź modyfikują jej ofertę. Często zresztą w sklepach sprzedających akcesoria łazienkowe słyszy się stwierdzenia typu: "chciałbym kupić geberita marki X". Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, ze Geberit to właśnie marka! Generalnie świadczy to o firmie bardzo dobrze - na trwale zagościła w świadomości klientów.

Poza Geberitem są oczywiście jeszcze inne firmy, które produkują całe systemy spłukujące. Należą do nich na przykład niemiecki Werit, czy polskie Koło. Wszystkich wymieniać nie ma sensu - najważniejsze jest to, byśmy zdawali sobie sprawę z mnogości oferty, jaka jest na rynku.

Podobne artykuły


8
komentarze: 79 | wyświetlenia: 1266
111
komentarze: 32 | wyświetlenia: 60980
54
komentarze: 56 | wyświetlenia: 32666
54
komentarze: 68 | wyświetlenia: 31362
50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 63666
49
komentarze: 18 | wyświetlenia: 65088
39
komentarze: 50 | wyświetlenia: 23358
39
komentarze: 30 | wyświetlenia: 28970
37
komentarze: 9 | wyświetlenia: 28625
36
komentarze: 37 | wyświetlenia: 23661
34
komentarze: 21 | wyświetlenia: 26372
32
komentarze: 12 | wyświetlenia: 26757
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  ykes,  17/09/2012

No faktycznie, to przełom w badaniach nad łazienkami.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska